Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem tovární nastaveni

Zdravím, chystam se prodat svůj notebook od HP a rad bych věděl, zda se vymažou všechny soubory, aplikace a přihlašovací údaje uložené v prohlížeči, pokud provedu tovární nastaveni? Mohou být soubory znovu obnoveny? Předem děkuji za rady.

Ahoj
Tovární nastavení nezajistí neobnovení dat z povrchu disku. Pokud bych to přirovnal ke knize tak tovární nastavení vymaže seznam kapitol a přepíše prvních 20stránek knížky s tím že na 20stránce je konec příběhu. Když někdo použije obnovovací software dokáže číst stránky 21-x. Proto je potřeba je přepsat taky tzv. Wipe free space.

Zvolil bych postup:
1) tovární nastavení
2) přepsání volného místa na disku například tímto
[ccleaner-drive-wiper.png]
3) kontrolu zda jde něco obnovit (recuva, r-studio, getdataback). Můžeš nějaký z těchto programů vyzkoušet ještě před 1) abys viděl že funguje/vše je smazané.