Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna cesty instalace aktualizací.

Dobrý den,

mám problém na můj disk se již nevejdou aktualizace. Je nějáká možnost změnit cestu instalace aktualizací? Mám v PC 2 disky
1.Flash paměť 32GB (plný systémovými soubory) nepotřebné programy jsem odinstaloval a stále nemá místo proto řeším tuto možnost změny instalace cesty aktualizace. při pokusu nainstalovat aktualizaci vypíše chybu: chyba 0x800705b9

Najprv prelez systém vymakaným číňanom: Dism++, po rozbalení zipky máš dva exe x62/x64, spusti myšou *exe ako Správca, potom hore lišta Options - nastav v Expert mode.

Vyčistíš zložku WinSxS a komplet OS od duplicitných knihovní. "Žltý" *.exe je založený na skompilovaných príkazoch určené pre Dism.exe. Ušetríš aspoň 7GiB na systémovom oddiele.

Problém je, že si v roote oddielu C:\ vyrbí inštalátor nejaké zložky, ktoré zaberú miesto v podstate komplet jedného ISO:

$WINDOWS.~BT
$Windows.~WS
ESD

Ideálne je z ISO spraviť bútovačku na USB a prešrotovať systém priamo z flešky.

Ešte ma napadlo, že Dism++ maže komplet obsah zložiek:

C:\Windows\SoftwareDistribution\*.* (tu sú torzá z predošlých záplat), táto zložka s obsahom sa znovu obnoví pri každom hľadaní záplat.

a

maže obsah zložky: System Volume Information (kde sú veškeré body obnovy)

takže o obnovy prídeš. Niekedy ich tam je požehnane, preto zaberá OS miesto na C:\

Problém je, že si v roote oddielu C:\ vyrbí inštalátor nejaké zložky, ktoré zaberú miesto v podstate komplet jedného ISO:

$WINDOWS.~BT
$Windows.~WS
ESD

Ideálne je z ISO spraviť bútovačku na USB a prešrotovať systém priamo z flešky.

Ale při spuštění z bootovacího média bez zachování aplikací a dokumentů... Navíc se ti na disku v takovém případě ty složky, o kterých píšeš výše udělají taky.
Pokud jsi to myslel, že v průběhu instalace zruší oddíly na 32GB SSD a udělá čistou instalaci, pak ano, cesta jak tam dostat novou verzi Windows to je.

Další možností je udělat novou instalaci na HDD, pak nebudou do budoucna problémy s místem, ale ztratí rychlost SSD.

Mám v PC 2 disky
1.Flash paměť 32GB

jde skutečně o pc, anebo o tablet / netbook s atomem / shit od umaxu? má ten krám nějaký typ?
je ten disk výměnný, nebo jde o náhražkové emmc paměti připájené na desce?

jestli potřebuješ místo pro instalaci půlročního "servicepacku", zbav se souborů hiberfil.sys a pagefile.sys (swap a hibernace).
po instalaci zase vrať, co bude mít smysl.

že se w10 s vynucovanými aktualizacemi nemůžou vejít na podvodné 32gb disky, je normálním uživatelům jasné už od uvedení w10 (2015).
výrobci šmejdů to ignorují a donedávna ty krámy nabízeli právě laikům, kteří si s tím neporadí.
mrchosoft na to přišel už po 4 letech: https://diit.cz/clanek/windows-10-budou-potrebovat-2x-vice-mista-na-hdd