Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vyplatí se do kanclu HP EliteDesk 705 G4 s R3Pro 2200G, 4 GB RAM, 500 GB HDD a W10 Pro za 9000 Kč?

Jelikož mému kancelářskému PC na Athlonu XP 2000+ kvůli změně zaokrouhlování DPH a nemožnosti aktualizovat Pohodu kvůli chybějící instrukční sadě SSE2 již asi definitivně odzvonilo, zvažuji zakoupit něco nového. Protože ale požaduji alespoň teoretickou možnost transportu nebo uklizení do trezoru při delší absenci, preferuji NB nebo nějaké mini PC, popřípadě menší server, nebo NAS s možností použití jako lokální PC: https://pc.poradna.net/questions/2957645-herni-sestava-amd-ryzen-9-3900x-rt-5700-xt-40-50k .

Náhodou jsem objevil HP EliteDesk 705 G4 s Ryzenem 3 Pro 2200G, 4 GB RAM, 500 GB HDD a W10 Pro se teď v některých eshopech prodává za cca 9.000 Kč s DPH, a byť tak úplně nesplňuje moje představy, tak s ohledem na cenu Windows 10 Pro kolem 6.000 Kč s DPH a možnost výměny procesoru, rozšíření paměti a doplnění nebo výměny disku, jakožto i s ohledem na původní cenu kolem 20.000 Kč s DPH a záruku 3 roky mi to přijde jako velice výhodný nákup: https://www.hpmarket.cz/productOpt.asp?konfId=4KV29EA

Jsou nějaká pro a proti, proč bych do toho měl nebo neměl jít? :?:

Tak jsem to ráno objednal, a to dokonce za 7.250 Kč bez daně a do večera to zmizelo z nabídky většiny eshopu nebo to zdražilo na cca 10.000 Kč bez DPH! Objednávku mám potvrzenou jak automaticky, tak i emailovou odpovědí na můj dotaz, tak doufám, že dané zařízení opravdu dorazí. Za ušetřené peníze jej mohu hned doplnit 4 GB RAM a možná i 512 GB SSD diskem, který bych ale raději doplnil do volného slotu a stávající 500 HDD použil třeba na zálohy. Má to volný slot M2.2280, ale nějak nemohu 100% zjistit, jestli to je NVME nebo SATA. Neporadí někdo, jaký disk tam pasuje a nedoporučí hned nějakou vhodnou cca 500 GB variantu?

Edit: Takže podle https://www.youtube.com/watch?v=RgqIQ2GT3Jw by to měl být NVMe!