Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vyplatí se do kanclu HP EliteDesk 705 G4 s R3Pro 2200G, 4 GB RAM, 500 GB HDD a W10 Pro za 9000 Kč?

Jelikož mému kancelářskému PC na Athlonu XP 2000+ kvůli změně zaokrouhlování DPH a nemožnosti aktualizovat Pohodu kvůli chybějící instrukční sadě SSE2 již asi definitivně odzvonilo, zvažuji zakoupit něco nového. Protože ale požaduji alespoň teoretickou možnost transportu nebo uklizení do trezoru při delší absenci, preferuji NB nebo nějaké mini PC, popřípadě menší server, nebo NAS s možností použití jako lokální PC: https://pc.poradna.net/questions/2957645-herni-sestava-amd-ryzen-9-3900x-rt-5700-xt-40-50k .

Náhodou jsem objevil HP EliteDesk 705 G4 s Ryzenem 3 Pro 2200G, 4 GB RAM, 500 GB HDD a W10 Pro se teď v některých eshopech prodává za cca 9.000 Kč s DPH, a byť tak úplně nesplňuje moje představy, tak s ohledem na cenu Windows 10 Pro kolem 6.000 Kč s DPH a možnost výměny procesoru, rozšíření paměti a doplnění nebo výměny disku, jakožto i s ohledem na původní cenu kolem 20.000 Kč s DPH a záruku 3 roky mi to přijde jako velice výhodný nákup: https://www.hpmarket.cz/productOpt.asp?konfId=4KV29EA

Jsou nějaká pro a proti, proč bych do toho měl nebo neměl jít? :?:

Díval jsem se, že dalších 4 GB vyjde na cca 500 Kč a 512 GB 860 EVO mi již 1/2 roku leží v šuplíku, popřípadě časem doplním nějakým M2 diskem do volného M2 slotu, pokud z něj daný PC umí bootovat. Monitor tam mám archaický Samsung SyncMaster 171p http://samsung.katalogmonitoru.cz/monitor/samsung-syncmaster-171p, ale jelikož stál cca 27 tisíc a pořad má slušný obraz i VGA + DVI vstup, tak jej zatím nechci vyhodit.

Pokud vyměníš HDD za SSD, tak to pak chce data pravidelně zálohovat (na SSD nějaká "obnova" nefunguje). Přes VGA je obraz 1280 x 1024 kvalitní, i když se vyrojí spousta chytrolínů, kteří budou tvrdit opak (viděl jsem na vlastní oči).

ad původní dotaz: nevýhody nevidím. pokud je v tom ssd (nic jiného už dnes nedává smysl, kdyžtak si z hdd uděláš externí disk), pak je to ok.
ve fabrice tyto krámy fasujeme s intel střevy. je to dražší než všechny sff a minivěže, ale tam kde se preferuje místo je to ok.
vnitřek jsem neviděl, k hp jsem nedůvěřivý, ale vybírat jinou značku si nemůžu.

Asi nějaká akce, možná výprodej od HP, jelikož jsem 4KV29EA našel již asi na 5-6 eshopech a všude cena kolem 9.000 Kč. Od mnohem dražší konfigurace 4KV49EA se liší jenom procesorem Ryzen 3 Pro 2200G (65W) vs. Ryzen 3 Pro 2200GE (35W), což zas tak nevadí, jelikož elektřinu platím paušálem.

Neví někdo, jestli HP tyhle PC plombuje? Jeden z prodejců mi odepsal, že rozšíření RAM je problém, jelikož PC je prý plombován .... :-/

https://www8.hp.com/cz/cs/desktops/product-details/product-specifications/24078590

ZÁRUKA
Tříletá omezená záruka a nabídka služeb (3-3-3) zahrnuje tříletou záruku na náhradní díly, práci a opravy u zákazníka. Podmínky záruky se mohou v jednotlivých zemích lišit. Záruka podléhá určitým omezením a výjimkám.

Takže 3 roky na náhradní díly, práci a opravy u zákazníka, ale ne třeba na výměnu za nový kus nebo vrácení peněz v případě neopravitelnosti, ovšem zákonnou záruku musí dodržet, takže 24 měsíců pro fyzickou osobu a 12 měsíců pro právnickou osobu a OSVČ. Do 10.000 Kč to lze koupit bez vyplnění hlavičky, tudíž plná záruka 24 měsíců, na co by se dalo uhrát i porušení plomby, jelikož prodejce nesmí omezit práva zákazníka a musel by prokázat, že závada vznikla v souvislosti porušením plomby. Někteří prodejci si to asi zlehčují a píšou tam rovnou 3 roky, ovšem v případě výše uvedených sporných situací s tím mohou u HP narazit.

Tak jsem to ráno objednal, a to dokonce za 7.250 Kč bez daně a do večera to zmizelo z nabídky většiny eshopu nebo to zdražilo na cca 10.000 Kč bez DPH! Objednávku mám potvrzenou jak automaticky, tak i emailovou odpovědí na můj dotaz, tak doufám, že dané zařízení opravdu dorazí. Za ušetřené peníze jej mohu hned doplnit 4 GB RAM a možná i 512 GB SSD diskem, který bych ale raději doplnil do volného slotu a stávající 500 HDD použil třeba na zálohy. Má to volný slot M2.2280, ale nějak nemohu 100% zjistit, jestli to je NVME nebo SATA. Neporadí někdo, jaký disk tam pasuje a nedoporučí hned nějakou vhodnou cca 500 GB variantu?

Edit: Takže podle https://www.youtube.com/watch?v=RgqIQ2GT3Jw by to měl být NVMe!