Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno jak klonovat disk GPT?

Zdravím.

Tento dotaz navazuje na můj výběr SSD. https://pc.poradna.net/questions/2959011-jaky-ssd

Trošku jsem narazil při pokusu o klonování.
PC do kterého potřebuji dát nový disk je pracovní stanice HP s SSD 250GB. Je z doby, kdy si při instalaci člověk mohl vybrat, zda win 7 nebo win10. Aby byla všechna PC ( kupovány postupně ) ve firmě jednotná nebo podobná, všude je win7.
Jenže disk má 5 oddílů GPT. Nevím, jak to má HP udělané, ale jede tam win7.
Jenže to nejde přečíst na jiném pc. Na PC s win staršími než 8.1 to nepřečte ani klonovací sw kvůli gpt. Zkoušel jsem Aomei a ještě cosi. A když to na nějakém pc konečně uvidí, křičí to, že klonovat 5 oddílů je moc, že maximálně 3. Placená verze sw není až takový problém. Stojí to kolem 1000 Kč. Jak ale obejít ten počet oddílů na jednom disku? Já vůbec tento problém nečekal. Vůbec mě nenapadlo, že by win7 mohly běžet na něčem, jiném než NTFS.

Takže jaký sw zvládne 5 oddílů v GPT?
Má někdo něco takového vyzkoušeno s CloneZilla?

děkuji

Na doma si ten rozsekaný moloch v podobe GPT prekonvertuj na MBR. Potom zálohuj, klonuj free backupermi.

Síce nedokážem posúdiť z akého dôvodu by nemal akýkoľvek free SW backupper, nedokázať v pohode klonovať bit po bite viacero primárnych a aktívnych logických oddielov. Osobne požívam platený SW, EaseUS Backup Todo, pracuje pod WinPE (stiahne si originál *iso z dielne MS)

Z platených je vynikajúci: Macrium Reflect backupper, v platenej verzii tiež bútuje z ISO pod WinPE. Tento backupper dokáže po nabútovaní z ISO alebo ak je zavedený dualboot MR na pevnom disku, pri uspatom systéme na pevnom disku opraviť na jedno kliknutie komplet sprznený (dokonca aj zmazaný) bootsektor s bootmanažérom (zavádzačom) pre W7 a W10 na aktívnom a primárnom oddiele pevného disku do pôvodného grafického prostredia dodaného MS. Túto vymoženosť som u iných backupperov ešte nevidel. Lebo opravovať z ISO Windows bootmanažéra rebuildbcd/fixmbr kadejekými príkazmi v cmd.exe, je na hovädo dobré, hlavne ak sa musia z ISO okopčiť nejakým xcopy apod. na pôvodné miesto

Macrium Reflect backupper spraví komplet opravu akokoľvek sprzneného zavádzača na jedno kliknutie.