Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Není otevřený port v routeru

Dobrý den :-)

Mám takový menší problém. Potřeboval bych do routeru zapsat 4 porty. Tak jsem učinil, ale i přesto všechno ty porty, které mám zapsané stále nejsou otevřené. A já bych se chtěl zeptat, proč tomu tak je?

Před pár lety, když jsem měl starší router Huawei HG520i, tak tam mi to fungovalo bez problémů.
Ale teď mám TP-Link TD-W9960, ale tam to nefunguje. A potřebuji vědět, zda dělám něco špatně já nebo to ten router prostě neumí? To asi těžko. Firewall mám vypnutý jak v routeru, tak v PC.

Viz: nějaké obrázky:
http://wrestlers.sweb.cz/obrazky/1.JPG
http://wrestlers.sweb.cz/obrazky/2.JPG
http://wrestlers.sweb.cz/obrazky/3.JPG ... i tento program hlásí, že není otevřený jeden z těch portů.

Děkuji za pomoc.

No dobrá, a co mám tedy dělat, aby došlo k otevření portů? Jak mám zařídit ty věcí s IP adresou? To mám zavolat providerovi? :)). Ten by z toho asi také nemusel být nadšen, kdybych mu řekl, že si občas hraju v routeru, i když co je mu do toho :-D

Chlapi neřešte tuto věc prosím. Já ty porty využiji i bez veřejné IP nebojte ;-) ... Jen potřebuji ty porty otevřít. Se všemi staršími verzemi různých routerů to fungovalo, ale u tohoto routeru ne. A jen potřebuji vědět, kde je chyba.

A nikdy před tím jsem neměl veřejnou IP a vždy ty věci fungovaly :-)

Kdybych byl síťovým specialistou, tak bych si s takovou věcí dokázal poradit sám nemyslíš? :-D
A já ti určitě nejsem schopen vysvětlit, proč mi některé věci fungovaly bez veřejné IP adresy. Prostě to fungovalo tečka. A jestli skládáš bicykle někde v dílně je mi vážně fuk. Dělej si, co chceš že jo. ;-)

Já jen chci jednu věc. Pomoc s otevřením portů nic víc, nic míň. Občas dojde k tomu, že si člověk neví rady ... a proto jsem zašel sem. Zeptat se odborníků, kteří o tom snad něco ví. Ale každého zajímá jen jedno, proč a na co? Ale na to, co jsem se ptal nepadla ani zmínka pořádně. A ještě si ze mě budeš utahovat? ::)

Já ti to teda řeknu kamaráde, když tě to tak strašně zajímá.

Existuje pár her jako např: F1 Challenge 99-02 (Už celkem dosti stará hra), nicméně lidé se k tomu vracejí stejně tak já po X letech z nostalgie. A věř tomu nebo ne, ale u této hry, když si vytvoříš porty, tak můžeš založit server, aniž bys musel mít veřejnou IP. Nevím jak je to možné, ale prostě to tak fungovalo a stále funguje. Přátelé také nemají veřejnou IP a v klidu ten server založit mohou. Používá se na to např:

Port Forward Network Utilities
Simple Port Tester
Simple Port Forwarding --- tady je problém např to, že v té databázi těch routerů není tento typ, co mám. Páč ten program už nějaký ten rok je na světě a aktualizace se dělala, kdo ví kdy.

Neříkám, že to byla nějaká extra kvalita, ale dalo se to. Když se mi tam připojilo 10 hráčů a více, tak už to bylo znát (lagování atd).

Taaaaak pane Fleg jste spokojen s touto odpovědí? Rád bych ti o tom řekl více, ale já nejsem odborník.

Pane touchwood víte o mě "Prd" stejně tak já o vás. A psát, že mám spoustu sebedůvěry je zcela mimo. Kdyby jste mě znal, tak by jste řekl pravý opak. To za prvé. :-)

Za druhé. Myslíte, že nevím, že na vytvoření serverů je potřeba veřejné IP? Věřte mi nebo ne. Já byl tehdy také v šoku, když jsme dokázali otevřít server bez veřejné IP.

Říkám já vážně nevím jakto, že to fungovalo a klukům funguje, ale tohle bych si nevymyslel. A veřejnou IP jsem opravdu nikdy neměl. Tehda bych si za ní musel připlatit a na to jsem byl moc velký škrt nebo stále jsem? :-D

Ale no tak pane touchwood. Myslím, že je opravdu zbytečné furt útočit na někoho, kdo chtěl jenom pomoci. A nevím, co nebylo pochopeno na tom předchozím textu, ale to není můj problém ;-) Pokud vám tento styl vyhovuje a baví vás to, tak v tom klidně pokračujte, ale na mě tohle neplatí :-) Děkuji s pozdravem Pepek09 :puff: