Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Není otevřený port v routeru

Dobrý den :-)

Mám takový menší problém. Potřeboval bych do routeru zapsat 4 porty. Tak jsem učinil, ale i přesto všechno ty porty, které mám zapsané stále nejsou otevřené. A já bych se chtěl zeptat, proč tomu tak je?

Před pár lety, když jsem měl starší router Huawei HG520i, tak tam mi to fungovalo bez problémů.
Ale teď mám TP-Link TD-W9960, ale tam to nefunguje. A potřebuji vědět, zda dělám něco špatně já nebo to ten router prostě neumí? To asi těžko. Firewall mám vypnutý jak v routeru, tak v PC.

Viz: nějaké obrázky:
http://wrestlers.sweb.cz/obrazky/1.JPG
http://wrestlers.sweb.cz/obrazky/2.JPG
http://wrestlers.sweb.cz/obrazky/3.JPG ... i tento program hlásí, že není otevřený jeden z těch portů.

Děkuji za pomoc.

No dobrá, a co mám tedy dělat, aby došlo k otevření portů? Jak mám zařídit ty věcí s IP adresou? To mám zavolat providerovi? :)). Ten by z toho asi také nemusel být nadšen, kdybych mu řekl, že si občas hraju v routeru, i když co je mu do toho :-D

Chlapi neřešte tuto věc prosím. Já ty porty využiji i bez veřejné IP nebojte ;-) ... Jen potřebuji ty porty otevřít. Se všemi staršími verzemi různých routerů to fungovalo, ale u tohoto routeru ne. A jen potřebuji vědět, kde je chyba.

A nikdy před tím jsem neměl veřejnou IP a vždy ty věci fungovaly :-)

Kdybych byl síťovým specialistou, tak bych si s takovou věcí dokázal poradit sám nemyslíš? :-D
A já ti určitě nejsem schopen vysvětlit, proč mi některé věci fungovaly bez veřejné IP adresy. Prostě to fungovalo tečka. A jestli skládáš bicykle někde v dílně je mi vážně fuk. Dělej si, co chceš že jo. ;-)

Já jen chci jednu věc. Pomoc s otevřením portů nic víc, nic míň. Občas dojde k tomu, že si člověk neví rady ... a proto jsem zašel sem. Zeptat se odborníků, kteří o tom snad něco ví. Ale každého zajímá jen jedno, proč a na co? Ale na to, co jsem se ptal nepadla ani zmínka pořádně. A ještě si ze mě budeš utahovat? ::)

Já ti to teda řeknu kamaráde, když tě to tak strašně zajímá.

Existuje pár her jako např: F1 Challenge 99-02 (Už celkem dosti stará hra), nicméně lidé se k tomu vracejí stejně tak já po X letech z nostalgie. A věř tomu nebo ne, ale u této hry, když si vytvoříš porty, tak můžeš založit server, aniž bys musel mít veřejnou IP. Nevím jak je to možné, ale prostě to tak fungovalo a stále funguje. Přátelé také nemají veřejnou IP a v klidu ten server založit mohou. Používá se na to např:

Port Forward Network Utilities
Simple Port Tester
Simple Port Forwarding --- tady je problém např to, že v té databázi těch routerů není tento typ, co mám. Páč ten program už nějaký ten rok je na světě a aktualizace se dělala, kdo ví kdy.

Neříkám, že to byla nějaká extra kvalita, ale dalo se to. Když se mi tam připojilo 10 hráčů a více, tak už to bylo znát (lagování atd).

Taaaaak pane Fleg jste spokojen s touto odpovědí? Rád bych ti o tom řekl více, ale já nejsem odborník.

Pane touchwood víte o mě "Prd" stejně tak já o vás. A psát, že mám spoustu sebedůvěry je zcela mimo. Kdyby jste mě znal, tak by jste řekl pravý opak. To za prvé. :-)

Za druhé. Myslíte, že nevím, že na vytvoření serverů je potřeba veřejné IP? Věřte mi nebo ne. Já byl tehdy také v šoku, když jsme dokázali otevřít server bez veřejné IP.

Říkám já vážně nevím jakto, že to fungovalo a klukům funguje, ale tohle bych si nevymyslel. A veřejnou IP jsem opravdu nikdy neměl. Tehda bych si za ní musel připlatit a na to jsem byl moc velký škrt nebo stále jsem? :-D

Ale no tak pane touchwood. Myslím, že je opravdu zbytečné furt útočit na někoho, kdo chtěl jenom pomoci. A nevím, co nebylo pochopeno na tom předchozím textu, ale to není můj problém ;-) Pokud vám tento styl vyhovuje a baví vás to, tak v tom klidně pokračujte, ale na mě tohle neplatí :-) Děkuji s pozdravem Pepek09 :puff:

PeerBlock
https://download.cnet.com/PeerBlock/3000-10435_4-75328692.html

Starší, ale neprekonateľný SW, ktorý ti v reálnom čase ukáže, ktoré IP a porty sú blokované in/out a otvorené v tvojej mašine ak spustíš konkrétny program, browser, PK, apod. Zapisuje údaje do logov (dvoch súborov, ak zablokuješ alebo povolíš prístup) vo vlastnej zložke. Je velice vhodný v kombinácii s nadstavbou Firewall Windows - WFC, k vlastnému doplneniu blokácie IP a portov o ktorých bežný človek nemá šajn, kam sa mu tichošlápek na pozadí po celej zemeguli pripája a cpe kam nemá, na utajené servery akamai, ocean, slnečná kalifornia, EU, telemetriu, ceip, appraiser a spol. nielen v prípade OS Windows, ale špicľa gúúgla.

Ak nemáš vyčistený súbor Hosts od zápisov, blokujúcich riadkov, ktorý blokuje out prístupy už pred načítaním Windows do vlastného gr. prostredia, potom pripojenia s ich obmedzením nezistíš, lebo Hosts (C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts) je nadradený systémový súbor nad SW Firewallom.

Taaaaak pane Fleg jste spokojen s touto odpovědí? Rád bych ti o tom řekl více, ale já nejsem odborník.

Som spokojny, uz som sa lakol, ze vsetko co som doteraz vedel je zle a budem musiet vypovedat XY zmluv svojim klientom.
Ja sa totizto sietam venujem uz 18 rokov, dokonca v poslednej dobe vystavba a udrzba sieti tvori gro mojich prijmov.
Takze skusim to naposledy.
Na komunikaciu so zariadenim potrebujes cestu.
Tu cestu ziskas tak, ze zariadenie iniciuje spojenie s inym zaridenim a vytvori ju, v tomto pripade je u prdele aku mas adresu (spojenie iniciujes ty z pc).
Druha moznost je, ze zariadenie ma verejnu ip adresu a spojenie vyvolas ty (z netu). Verejnych IP adries je malo, preto ju tvoje zariadenie(PC) nema. Moze ju vsak mat tvoj router a vtedy sa robi tzv port forwarding, ked dotaz zvonku presmeruje tvoj rouer na zaklade pravidla dovnutra na zariadenie/PC. Akonahle je nadviazane spojenie uz je cesta otvorena.

To, ze tebe fungovala nejaka hra bez verejnej IP adresy sa da vysvetlit jednoducho. Ak si naozaj robil server a na teba sa pripajali ini hraci musel tvoj pc vytvorit cestu smerom do netu pravdepodobne na server vyrobcu hry, na ktory boli pripojeni aj ostatni hraci a tak sa mohli na teba napojit aj bez verejnej ip adresy, kedze spojenie vam sprostredkoval server, na ktory ste boli vsetci napojeni. Na rovnakom principe funguju rozne VPN, no-ip a podobne sluzby.
Ak ma vsak chces dalej presviedcat, ze to co viem o sietach je blud a ze siete pracuju na inych principoch povazujem nasu debatu za zbytocnu a mozno by si mohol ist obstastnovat svojimi mudrami iny server.

Nooooo tato odpověď je skvělá. A ani to nebolelo. Děkuji moc ;-) ;-)

Mimochodem já neřekl, že tomu nerozumíš nebo něco podobného. To bych si nedovolil.
Já jsem jen popsal, jak to fungovalo nebo co jsem musel udělat, aby se vytvořil server. A sám jsem řekl, že jsem přišel sem proto, aby mi odborníci poradili, když si s tím teda nevím rady. Já nevím, proč to berete jako urážku? Já to všechno myslím v dobrém. Ale to je jedno teď.

Píšeš tu o tom, že pravděpodobně to fungovalo díky serveru od výrobce hry. Kdysi fungoval tzv: GameSpy pokud vám to něco říká. Jako že vám asi určitě ano. Díky němu to skutečně fungovalo snadno a jednoduše tyhle věci. Bohužel, jak víme GameSpy skončil někde v roce 2014 a všechno tohle šlo do háje na nějakou chvíli.

Nicméně našly se nějaké moudré hlavičky, kteří si s tím poradily a to jak říkáš díky VPN, No-Ip a dalších služeb.
Díky čemuž je zase možné zahrát tyto starší hry. U kterých skončila veškerá podpora.
No-Ip mám také, ale mě je to asi k prdu :-D.

Takže ANO. Tato hra má něco jako novodobý Gamespy v multiplayeru ... a musím mít tu upravenou hru od těch moudrých hlaviček, kteří si s tím hrály. A proto mi jde jen o to, abych mohl otevřít porty, když už je mám zapsané jak v routeru tak v PC.

Nicméně stále není vyřešen ten problém ohledně otevírání portů, které bych potřeboval. Je teda ještě nějaký nápad, jak jej otevřít? ... Prosím Vás moc.

Tak nějak jsem si myslel, že když to zapíšu do routeru, tak mám vyhráno už. + Ještě pohlídat firewall, aby mi to neblokoval. Tohle všechno mám. A furt nic.

Ja nepisem nic o urazani, ja reagujem na to, ze som tu ja a niekolko dalsich ludi tvrdilo, ze neverejnu ip nepresemrujes a ty si tvrdil, ze to ide. Nie nejde.
Nepises aku sluzbu pouzivas, ale ak je to forma vpn potom netreba smerovat nic, pretoze by si mal mat vytvoreny tunel priamo medzi tvojim pc a serverom, takze staci mat otvoreny port u seba,...ked nevies ako vypnit fw, aj tak ti je s neverejnou ip naprd.

Já jen tvrdil, že mi šel otevřít server bez veřejné IP tečka. A v tom jsem nelhal. To, že jsem nevěděl, proč tomu tak bylo a je věc druhá.

Takže nemám šanci nic s tím udělat?

Gamespy skončil v roce 2014 a potom někde v roce 2016-17 jsem ten server také mohl založit s tím svým starým routerem, když jsem se k té hře na okamžik vrátil.

Proč to šlo a teď najednou ne? ... A já nepoužíval žádné VPN služby, No-IP jsem si jen tak zkusil, ale ten mi byl stejně k ničemu.

Po LANU to také není ono. To se většinou hrálo ve 2 max 4 ... záleží co samozřejmě :-D. Přes Hamachi se mi třeba nikdy nepovedlo se někam připojit. Zkoušel jsem to jednou a vykašlal se na to :-D ... Za to takový Tunngle ten byl zlatej.

No nic, tak i přes to děkuji.

Jn :D vůbec mě to nenapadlo a ano nemám veřejnou IP, ale s těmi porty se i přesto dá kouzlit nééé všude, ale je pár věcí, kde stačí mít porty a není třeba veřejná IP. Proto samozřejmě ty porty potřebuji, jinak bych to nedělal že jo ;-)

Skontroluj SW Firewall a súbor Hosts či tieto xindle neblokujú porty.

Zmaž vo Firewall všetky pravidlá, detto zmaž obsah Hosts (musíš hosts prevziať plné práva na users)

Potom je tiež možné, že ak sa nedostaneš von na net, blokuje porty firewall tvojho providera.

Že to fugovalo v minulosti je možné. Ono sa totiž robili veľké zmeny u prevádzkovateľov internetu. V minulosti si mohol mať verejnú adresu aj keď si za ňu extra neplatil, napríklad na xDSL linkách to tak bývalo. V súčasnosti to začína byť dosť komplikované s verejnými IPv4 adresami a vôbec nieje pravidlom, že dostaneš verejnú adresu pokiaľ si ju extra neobjednáš a nezaplatíš.
Potom existuje ešte jeden problém spojený s tým, že staršie routre obsahovali dieru vo firewalli a bolo možné realizovať spojenie z vnútornej siete pomocou verejnej adresy. Táto vec na nových routroch už nefunguje.

To netuším, ale jsem 100% přesvědčen o tom, že jsem veřejnou IP nikdy neměl. Tehdy mi to bylo nabízeno poskytovatelem, ale nebyl jsem ochoten si připlatit za ní. Tehdy jsem proto neměl využití.

Já klidně mohu zase zapojit ten starý router, ale je asi hloupost to dělat. Nehledě na to, že mám teď rychlost internetu 50Mb/s. A pohybuji se v rozmezí 35-45Mb/s. A na tom starém routeru to jelo Max 20Mb/s.

Potom ostáva len jediná možnosť a tou je rovnaká funkciionalita akú má skype a podobné programy, ktoré tiež nepotrebujú verejnú. Potrebujú ovšem nejaký riadiaci server na internete, môže sa to volať napríklad cloud, alebo aj úplne inak. Názov nieje podstatný. Čo sa týka diery vo fw, tak na niektorých nových routroch je možné tú dieru obnoviť a tým pádom znížiť jeho bezpečnosť. Napríklad pre mikrotik je možné nájsť riešenie na internete.
Pre vyriešenie by som doporučoval spýtať sa špecializovanom fóre ku konkrétnej hre. Býva zvykom, že tie hry majú fóra kde sa podobné záležitosti riešia a je pravdepodobné, že to už niekto riešil a vyriešil.