Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem www: lze nějak (polo)automaticky "donutit" server k načtení souboru?

Jedná se mi o toto:

Na stránkách https://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idpr_epo/epo2/spol/soubor_vyber.faces je vlevo dole tlačítko Procházet.... Kliknutím na něj se otevře dialogové okno pro výběr *xml souboru, zadáním validního *xml se tento "vloží dovnitř stránky" (název souboru je pak uveden vedle tlačítka) a je možno jej tlačítkem vpravo Načíst a dále s ním pracovat.

Pokud vezmu myší stejný *xml a upustím jej nad tlačítkem Procházet..., stane se totéž, data se opět "přednačtou" na stránce.

Dalo by se tohle nějak udělat, abych nemusel ten .xml tam vkládat ručně (přes vložení do Procházet... nebo upustit to tam myší)? Napadá mě použití nějakého scriptu, který by se třeba pravém kliku na *xml se objevil v kontextové nabídce (např. Vlož na EPO) a jeho spuštěním by se otevřela příslušná stránka v prohlížeči a ten soubor by se přímo na tu stránku nahrál. Buď jen do Procházet..., nebo (lépe, ale není to nutné) pak i do Načíst.

Přikládám smyšlený, ale validní *xml soubor (s kritickou chybou, ale to načtení nevadí), se kterým se to dá případně zkoušet.

Šlo by to nějak?
Potřeboval bych to kvůli implementaci této funkcionality do programu (spustit z něj EPO a rovnou tam nahrát *xml soubor). Pokud ale budu vědět, jak to provést z Průzkumníka Windows či Total Commanderu, už si pak s tím nějak poradím.

Díky za rady.

Na takové věci se dá lehce vytvořit makro, třeba pomocí jednoduchého HotkeyP

1 - příkaz 163 říká Total Commanderu, aby zkopíroval název souboru na kterém svítí kurzor, včetně cesty.
(čísla příkazů programu lze "vytáhnout" nástrojem Spy, integrovaným v HotkeyP)
2 - otevření www stránky v defaultním prohlížeči
3 pár stisků kláves
4 klávesová zkratka Win+F12, která příkazy sdruží

Moc jsem to netestoval, ale mě to tady s Chromem funguje několikrát na výbornou

Díky, jakž takž to z Total Commanderu funguje.

Jak jsi poskládat ten třetí příkaz po otevření té www stránky? Myslím toto:

\sleep15\tab\tab\tab\tab\tab\space\sleep15\ctrl.v\enter\sleep15\shift.\tab\enter

Čas od času to otevření *xml napoprvé nenajede, třeba po restartu PC.

A s tím spy.exe vůbec netuším, jak pracovat. Potřeboval bych zjistit čísla příkazů z libov. programu (konkrétně jednoho za zpracovávání přiznání).

Zdá se, že mám dnes nějaký slabší den...

pocka chvilku, skace tabulatorem po prvcich te stranky az na "Prochazet...", mezenikem otevre okno file chooseru, pak si zase chvili pospi a vlozi tam cestu k souboru ze schranky, odentruje file chooser, pak se presune shift+tab zpet ve strance na "nacist" a enter...

EDIT: Pokud ti to takhle staci, tak uz nic vyrabet nebudu. Nicmene by se dala vyrobit utitlita, ktera se spousti z prikazove radky a bere jako parametr soubor, ktery tam ma uploadovat...

No, já to potřebuji z programu, v nějaké databázi xml souborů (v jeho build-in manažeru) vybrat daný *xml a buď to provést z kontextu pravou myší nebo klikem na ikonku. Současná verze programu ale nemá příkaz pro "zkopíruj název souboru pod fokusem i s cestou do schránky". Pokud by byla, Dalo by se asi tím spy.exe zjistit číslo té operace a ten script upravit.

Poslal jsem to autorům programu, ať takovou funkcionalitu zváží.

Ten řetězec stisknutí kláves jsem trochu upravil, ty www mají někdy slabší odezvu

\sleep30\tab\tab\tab\tab\tab\space\sleep15\ctrl.v\sleep5\enter\sleep15\shift.\tab\enter

Úprava časování výborně, po restartu trvá prohlížečí než se načte. Pokud běží browser v pozadí, naskočí skoro instantně, není třeba tolik čekat.

A ta aplikace, "databáze xml souborů", má třeba nějaké editační okno, kde lze soubory přejmenovat? To lze využít, prostě \shift.end\ctrl.c a už je název ve schránce...

A tím nástrojem SPY se zjišťují zprávy WM_COMMAND, které vznikají po výběru položky v menu nebo stisku tlačítka, takže jen existující akce které lze někde vybrat či odkliknout.

Ty soubory jsou (zatím) v mnoha strukturovaných adresářích na disku (jednotlivé daně, roky, poplatníci), aby to bylo přehledné i mimo program.
Ale mohl bych to zkusit, pár jich dát do nějakého, a přidat do HotkeyP cestu. Jenže nevím jak a kde... dejme tomu, že bude vše v adresáři D:\Data\Tax

Asi by to mělo být před tím \ctrl.v\

V tom prvním kroku, makro začne
\apps
stiskne aplikační klávesu a objeví se kontextové menu
"přejmenovat soubor" nemá zkratku přes klávesu Alt? Pak nezbývá, než si to odkrokovat stiskem kurzorových kláves \down nebo \up což způsobí problémy, pokud se kontextové menu v budoucnu změní.

edit: anebo nasadit ten SPY a zjistit WM_COMMAND toho přejmenovat soubor.

Nemá ten nástroj na správu daňových podání demoverzi?

To v pohodě půjde, už ho mám ve virtuálce, Jana Vopršálka naimportovaného.
Přes F4 a pár tabů jsme na plné ceskě k dokumentu a odsud se zkopíruje do schránky.

Skript dořešíme později večer, já mám totiž zrovna událost, na kterou jsem čekal několik měsíců. Z mezinárodní vesmírné stanice ISS na frekvenci 145,8Mhz se otevírá časové okno, kdy budou experimentálně vysílat analogové televizní obrazy kódované tak, že půjdou přijímat přes amatérskou radiostanici. Takže se odebírám na pole s dobrým výhledem na oblohu.

Ještě se vrátím k těm makrům. Pro výběr prvků na www stránce se používá tab tab tab.. nedá se to nějak obejít výběrem konkrétního prvku třeba myší nebo ještě jinak? U myši cítím problém v tom, že při poloze okna prohlížeče to nebude jednoduché. Jedině snad do makra přidat F11 na maximalizaci okna prohlížeče a pak by (snad) měly být příslušné prvky pořád na stejném místě.

Hraju si s podobným "úkolem", tentokrát z Total Commanderu. Najedu na validní soubor a načtu jej ve webové aplikaci ČSSZ: https://eportal.cssz.cz/web/portal/tiskopisy-pvpoj-2016, dále Načíst soubor, dále Procházet..., dále vložit soubor se schránky i s cestou (163 Total), dále Pokračovat, dále Ne (=bez elektronického podpisu). Pak jsem tam, kde chci být, změním období, datum a částky a odesílám (i to by šlo nabubnovat automaticky odjinud, to teď neřeším).

Sice jsem si cosi spáchal, ale funguje to všelijak. Jednou ano, jednou ne, možná podle rychlosti odezvy. Různě tam přidávám sleep, ale pořád nejsem spojojen. Těch tab mám kolikrát v řadě hodně, neměl bych to také prokládat sleep-y?

Už jsem se v tom tak zamotal, že s těmi taby jsem ve stavu, že to dělá všechno mpžné jen ne to, co chci. Není nějaká jednoduchá možnost, jak počet tabů (když se chci někam dostat) zjistit? Nemohu se dostat odsud, nemohu vybrat Procházet..., abych tam mohl vložit to *xml.

[88585-cssz-png]

Příkazy:

(příkaz aktivnímu oknu) 163 Total
https://eportal.cssz.cz/web/portal/tiskopisy-pvpoj-2016
(makro) \sleep30\tab\tab\tab\tab\tab\tab\tab\tab\tab\tab\tab\tab\tab\enter\sleep10\tab\tab\sleep10\enter\sleep10\ctrl.v\enter\enter\sleep10\tab\tab\enter\sleep10\tab\enter

.
Nefunguje to díky počtu \tab mezi dvěma \sleep10 zhruba v polovině makra. Ten počet je asi špatný.

Přikládám fiktivní (ale validní) data v *xml
.

To už jsi se do toho zbytečně zamotal, začneme tak, že otevřeme rovnou stránku pro načtení formuláře, tím se makro značně zkrátí.

Jinak, tady už je hrana kdy je dobré vytvářet makra a kdy je naopak lepší něco spíchnout, aby komunikovalo přímo se stránkou. Při budoucích úpravách www stránek bude potřeba zkontrolovat i makra.

Lze i tak budovat delší makra, ale zásadně si kroky rozkouskovat do množství jednotlivých příkazů, ke kterým si můžu dočasně přiřadit klávesové zkratky a celý proces v případě nutnosti úprav "krokovat a odladit po kouskách". Ke každému kroku si třeba napsat popis, jinak i básník na ty dlouhé řady \tabů po čase kouká, jako by spadnuly z Marsu :-)

Ať se daří!