Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak funguje fingerprint?

Údaj­ně exis­tu­je ně­ja­ký fin­ger­print (no­vá tech­no­lo­gie) jen­že na In­stagra­mu sem si za­lo­žil 10 fa­leš­ných účtu za 20 mi­nut, tak jak to te­dy fun­gu­je?
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)
Změna předmětu, původně: Dokážete to vysvětlit? (karel)

No, jednak to s tím tisícinásobkem není pravda - výkon CPU se za posledních 10 let nezvedl ani tisíckrát, ani stokrát, dokonce ani desetkrát.
Ale i kdyby ano, tak tisícinásobek za 10 let je přibližně dvojnásobek za rok. Za dva roky tedy čtyřnásobek.

A k tomu blokování. Ano možná pozná, že ji blokuje. Ale k čemu taková informace bude, když to budou dělat miliony lidí?
A dá se uvažovat i dál? Co když ji nebude blokovat, ale nahradí ji vlastní implementací? Pak stránka dostane nějaký fingerprint, ale ten bude vycucaný z prstu.

Zdvojnásobuje se.

Dám stupidní příklad

1 rok PC vypočítá 1 milion operaci
2 rok 2 miliony
3 rok 4 miliony
4 rok 8 milionů
5 rok 16 milionů
6 rok 32 milionů
7 rok 64 milionů
8 rok 128 milionů
9 rok 254 milionů
10 rok 500 milionů
Takže 500x za 10 let

To jsi jenom ukázal, že (ne)umíš násobit dvěma a ani počítat do 10. Kde jsou reálné testy výkonu CPU z doby před 10 lety a nějakého současného? Když se budeš hodně snažit, tak se možná přiblížíš k 10násobnému nárůstu. Ale to bude pořád stokrát pomalejší, než tu tvrdíš.

A čo majú hry s výkonom CPU? Tie využívajú najmä grafickú kartu. A taktiež si treba uvedomiť že pred 10 rokmi si mal CRT s rozlíšením 640x480px a tam nebolo ani omedzenie samotný výkon, než monitory, a hlavne softvérové omedzenie, kedy vývoj 3D softvéru byl riešený hodne neoptimálne.... CPU s tým nič nemal. Popravde na I7 930 spustím v pohode aj nové hry s prepracovanejšou grafikou, než čo bolo zvykom v rokoch kedy bol ten procesor vydaný.

Asi neumíš číst a tak si vymýšlíš stupidní čísla.Ani násobení Ti moc nejde,zkontroluj si 9. a 10.rok.

zdvojnásobení výkonu/efektivity každých 18 měsíců. V posledních několika letech totiž přestal být kladen důraz na maximální výkon za každou cenu a neméně sledovaným parametrem se stala spotřeba.

Takže ne za rok,ale 1,5 roku.Tak si to přepočti.A navíc se výrobci za maximálním výkonem už nijak nehoní.

Maminka ti dnes povolila počítač na déle jak 2 h, protože si z matematiky nedostal 5 ale 4-, tak ses nudil natolik, že sis řekl "Půjdu vysírat na poradnu"? Jednak tvůj původní dotaz nedává smysl, tvoje expost dohady poté opět nedávají smysl. Násobit dvojkou umí snad i děti na základní škole.

Jak zde bylo již řečeno, výkon nejde vůbec vzhůru, za poslední 2 roky to mohlo být na CPU tak 1,5x víc maximálně. I to mi přijde možná jako přehnané číslo. Připravuje se výroba přes novou technologii a výkon CPU bude stagnovat minimálně do roku 2021 ačkoliv střízlivé odhady odborníků mluví spíše o 2022.

Tak velké firmy určitě ano, určitě majitele google a Facebooku nejsou zase tak mladí, aby neměly kam pospíchat s vývojem, nějak si nesmrtelnost zaručit musí..

Když pomineme, že čeština je na úrovni Azora, který ti sežral domácí úkol z češtiny, tak tohle je bullshit. Nikdo z velkých podnikatelů se nechce nikde zvěčnit, o to usilují často vědci. Logika podnikatelů je vyhrabat co nejvíc peněz a doufat, že jeho další generace dětí o něm bude mluvit na základě toho, že nebudou muset ani otočit rukou pro peníze. Nikdo jiný o něm mluvit nebude. Už teď málokdo ví, kdo přispěl třeba ke zprovoznění českého internetu nebo kdo internetovou síť jako takovou vynalezl. Zná někdo finančního ředitele Facebooku? Neřekl bych. Zuckerberg taky upadne v zapomnění tak rok po jeho smrti. A to mu možná ještě přidávám. Na druhou stranu dlouho bych hledal INTELIGENTNÍHO člověka, který by nevěděl, kdo je to A. Einstein nebo O. Wichterle :-)

Ani nevieš počítať, ale vychádza to na necelý dvojnásobek ročne, ale to platilo v 90 rokoch, teraz kedy Intel je 3 roky v sklzu (a zrejme bude aj viac) s uvedeným 7nm výroby a a kedy fyzikálne došli procesory k limitu, kedy sa už nebude môcť kam zvyšovať výkon, ak sa nezačne používať úplne iný princíp, teda procesory ktoré nie sú založené na tranzistoroch, tak bežne už je nárast výkonu menej než 20% medzi generáciami. Porovnaj si I7 8700 a I7 9700, rozdiel jedného roka, a vo výkone 7% (Effective speed) https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-8700-vs-Intel-Core-i7-9700/3940vsm816180 pri navýšení počtu jadier

Který zákon? Na to si počkám. Na VŠ jsem měl hodiny fyziky, tak pojď, to mě zajímá, co vypotíš za zákon. Jak říká Mlocik (cywe, proč máme podobný jména? :-D), chci vidět, jak vyrobíš tak malý tranzistor. Už ty dnešní mají určité % poruchovosti a nejsou bezchybné, protože jsou tak malé. A pak by mě zajímalo, co budeš dělat se samotnou elektřinou (elektrony). Ty chceš taky zmenšit? Nebo jak si to představuješ?

Řekni mamince, ať ti dá na svačinu víc peněz, mám pocit, že ti z nedostatku dobrůtek ze školního bufetu je#e. Tohle už není trolling, to je totální vylízanost.

SŠ? pff,... CZ/SK stredné sú na takej úrovni, že to dá každý.... i ja som sa na SŠ naučil za 4 roky len 7 slov naspamäť (vymenovať vrstvy ISO/OSI modelu) a skončil s plnými jednotkami. Ale asi si chytrejší ako Inžinier z Intelu, ktorý sám povedal že už sú na hranici fyziky a o pár rokov sa už nebude kam pohnúť s vývojom.

Nevymyslel bych si to všechno sám, velkou část těchto technologií mám z filmů.

No tak to potom vše vysvětluje,že náš takové názory.Třeba v Saxaně měli ve škole předmět Zmenšování.Jestli to lze aplikovat i na mikročipy a procesory a v Knize kouzel je návod,to nevím.Taky se tam uměli teleportovat,létat na koštěti apod.Ty to jen aplikuješ do současných podmínek v kombinaci s Matrixem,takže asi všemu věříš.Bohužel vyžaduješ,aby tomu věřili i ostatní.Tady ale moc blbců nenajdeš.Snad z toho jednou vyrosteš.

To áno, ale to neznamená že takto bude možné pokračovať do nekonečna, môžeme optimalizovať vývoj CPU tak aby sme vyťažili viac z toho čo fyzika umožňuje, ale keď sa dostaneme do bodu kedy využijeme perfektne všetky prostriedky, ktoré fyzika poskytuje, ďalej sa už nepohneš. A vývoj prudko brzdí, samotný Intel má problém uviesť 10/7nm výrobu a už 3 roky je pozadu voči plánu. Proste môžeš len toľko, koľko fyzika dovolí.

Tady pro mistra světa fyzika očividně neplatí :-D Podle mě se díval moc dlouho na SG a pak si šlehnul trochu StarCraftu. Nejvíc mě baví, že ačkoliv jsem fyziku studoval jen jako vedlejší předmět, tak si z ní toho dost pamatuju a pak přijde nějaké dítě a začne mě přesvědčovat, jak funguje kvantová teorie ne... :-D Na tohle nemusí mít člověk ani 100 IQ aby pochopil, že to je bullshit.

Kdyby sis přečetl nějaké články (třeba o simulaci) můžeš se sám přesvědčit že i v dnešní době už lze simulovat fentometr prostoru který je nerozlišitelný od skutečnosti což je sice směšné číslo ale jde o začátek simulování, což dokazuje že to možné je.

Ja už fakt mám dosť... nie len že je to len hypotéza, ale i kdyby to bola jaksi realita, tak vieš že tá simulácia vesmíru už princípovo sa nevykonáva na hardvéry vo vesmíre, ale mimo vesmíru kde môže platiť úplne iná fyzika (trebárs sa nenachádza v trojrozmernom priestore)? To len minimum z toho čo vyvracia tvoj nezmysel. Kdybych tu začal písať pokročilejšie argumenty asi by ti zhorel procesor v mozkovne. O tom že je to z pofidérnej stránky ktorá čerpala informácie z inej stránky ktorá to prekecala ktorá čerpala z inej stránky ktorá to taky prekecala, a asi šesť krát takto je prekecané to čo ten fyzik povedal nehovoriac.

Aby sme prelomili tak by sme museli opustiť teda simulaci ne? a to jak bys chcel urobiť? Lebo samotné opustenie simulace by znamenalo odísť z vesmíru čož nejde, lebo fyzika v našom vesmíre. Ak teda "veríme" že simulace vôbec existuje. Prečo sa teda ešte ani panáčikovy z počítačovej hry nepodarilo dostať do nášho sveta?

Já neříkám že jsme v simulaci, v tom článku se píše jen že je to možné, i v dnešní době simulovat určitý prostor, nepíšu že mi můžeme něco dělat. Ale pro pána boha (admina) jsou zákony prolomitelne pouhou myšlenkou. Pokud bysme mi simulované bytosti již byly tak to máme jednoduše zakázané (je to jen program)

Tak simulovať prostor jde, ale to se zas vraciame späť k časti že je to len omedzené tým čo dovoluje naša fyzika. Ale tá simulácia je hodne hodne nedokonalá, a to čo si teda psal že je na nerozoznanie možná od reality, tak to teda neplatí, lebo to si hovoril o simulácií nášho sveta nie? Takže si hodne protirečíš. Ale ja už fakt mám dosť s tebou toto kecať. Aj tak nepochopíš. Tady končím.

Jo, to dává smysl :-) Sehnal jsem ti jednoho vědce, který ti tvoji teorii potvrdí, zavolej mu: +420 284 016 111
Je to hodně šikovný a chytrý pán :-) Nebo se možná ozve jeho sekretářka. Kdo ví :-) Jen musíš souhlasit, že se tam přijdeš k nim podívat na tu teorii.

To je bullshit nejvyššího ražení. O fyzice a jejích zákonech očividně nevíš vůbec nic. Vymýšlíš si fantazie z pohádek, anime a bůh ví čeho ještě.

Budoucí pokrok se dělí pouze na 3 možnosti:
1) Není to zatím providitelné ale nevíme, jestli to bude neproviditelné i v budoucnu
2) Není to providitelné a s jistotou nikdy nebude (kam patří i tento případ)
3) Je to providitelné v současnosti či budoucnosti

Když bych chtěl zabrušovat ještě do kvantové fyziky, tak tam jsou jasně nastavená pravidla která říkají, že nejmenší stavební jednotka jakéhokoliv celku nemůže být nikdy menší, než nejmenší homonukleární molekula, která existuje. Taková konstrukce by totiž nedokázala vstřebat procházející energii a zhroutila by se. Když pomineme, že z takového vodíku vážně nic jako tranzistor nepostavíš, tak i přesto to není možné. Můžeš se přiblížit k tomu, že stvoříš heteronukleární molekulu fungující jako tranzistor ale to je případ 1). Přestaň tu tedy fantazírovat, jen si teď dokázal, že tomu celému absolutně nerozumíš.

Jedna věc je ale jistá, o fyzických vlastnostech vesmíru bychom neměli spekulovat, dokud nemáme vědecky ověřená fakta. Tím, že se budeme soustředit na lidský um a budeme v něj mít víru, rozhodně dosáhneme větších technologických pokroků, než když budeme vlastní schopnosti zpochybňovat metafyzickými konspiracemi. Naše informace jsou zatím značně omezené a vývoj jde nezadržitelně kupředu. Nikdo z nás neví, co budoucnost přinese. Vždyť i virtuální realita se dnes už pomalu stává běžnou technologií a za pár let se možná ohlédneme a budeme kroutit hlavou nad tím, jak byli vědci tehdy naivní.

To jsem Ti ještě jako Orwelovi napověděl s tou Saxanou.Takže teď z toho bude zase velké téma se spoustou nesmyslů.Protože jak sám tvrdíš,nic není nemožné nebo brzy nebude,tak proč se ptáš ostatních,když to víš?A Ty už jsi teď Maks,když Orwel82 tu byl za debila?

Samozřejmě vím že je to sarkasmus jen sem byl zvědavý co napíšeš... Já nejsem žádný vědec ale umím myslet dopředu co asi bude po mojí smrti. Vy jste jako nějací lidé co si v roce 1950 myslí že něco takového jako internet je nemožné sestrojit a superpočítače o výkonu stolní kalkulačky jsou strop.

Měním moji myšlenku. Dle mě tady týpek se už preventivně naložil před Vánocemi do lihu, aby přežil nějak to, že je nechtěný a sám. Dle jeho slov do Bohnic už dříve volal. A dal si očividně víc než je zdrávo :-D Protože odmítám věřit, že někdo, komu je ví jak 10, může být takhle blbý.

Ty si fakt blb, nechápeš že technologie umožní takové věci které si ani nedokážeš přestavit, všechno nedokážou ale dokážou toho hodně.

Kdybych v roce 1980 napsal že každý bude v roce 2015 nosit krabičku v kapse o výkonu super počítače taky bys mě měl za blbce.

Ne, ty jsi dítě, které nechápe, že tu existují nějaké přírodní vědy a přes ty nejede vlak :-) A jelikož si zatím nepředložil jediný relevantní argument, tak tu stále píšeš nepodložené bláboly z tvé hlavy. Takže jsi stále pro smích :-) A vzhledem k tomu, že neumíš ani česky, tak se obávám, že ani nechápeš, jak funguje vývoj technologií, kvantová fyzika či molekulární chemie.

V roce 1980 už lidi věděli, že si jednou lidi budou nosit krabičku v kapse, vývoj k tomu směřoval :-) Jen nevěděli, kdy k tomu dojdou a jak to přesně bude vypadat. Takže tohle jen popírá tvoje bláboly :-)

Aha já zapomněl ty si vědec s IQ 160 kdybys sis přečetl nějaké články co sem tu dával vědci říkaly že to co sem zde napsal se skutečně stane. (Až na nějaké nesmysly.) Ale neviditelnosti, teleportaci, vytvoření nového vesmíru (mini vesmír z Rick a Morty)!;-) takovým maličkostem nestojí nic v cestě.

No stojí :-) Nejsem vědec ale studoval jsem fyziku a pár let při studiu pracoval i na projektech na teoretické fyzice. Nevím, co studoval pan "Maks" ale vsadím se, že mám větší teoretické i reálné zkušenosti než on. Články jsem četl, je to zdroj přepsaný z dalšího zdroje přepsaný z dalšího zdroje přepsaný z dalšího zdroje... a každý ten zdroj si to upravil po svém. To opravdu nejsou relevantní informace. Ty ovšem nemáš ani to IQ 100, což je smutné. Tvoje čeština mě jen každým dalším komentářem utvrzuje v pochybách, jestli si vůbec dochodil ZŠ.

Dost pochybuji, že pan "Maks" někdy počítal gravitační zrychlení v nulovém bodě různých kovů při teplotě počátku Kelvinovy stupnice a sledoval jejich magnetické a feromagnetické vlastnosti, že někdy ověřoval v praxi Dopplerův jev a jeho závislost na hustotě vzduchu a obsahu vzácných plynů ve vzduchu nebo že si někdy přečetl něco alespoň o gravitačních vlnách, které mimochodem část těch tvých teorií krásně vyvracejí. :-)

Je mi jedno, že mi za tohle hrozí ban...

Tvoji rodiče se měli zabavit jinak, než že vyrobili tebe. Práce byla očividně zbytečná, měli jít radši na bowling a bylo by to bez takovýchto vedlejších škod.

Máš pravdu, jsem blbec, že jsem na tebe opět reagoval. Jsi jen člověk, který nikdy nic nedokázal ani nevystudoval a hraje si na mistra světa. Proč bych ti měl já dávat něco sežrat, životní karma si tě očividně už našla :-) Měj se hezky.

Ja začínam veriť v to že není človek... asi nejaký zdegenerovaný plohozemec neandrtálec, nebo mimozemštan, čo mal pár stovák tisícok rokov nedostatok kyslíku v mozkovne. Kdybych takéhoto debila stretol IRL, asi bych ho už zajebal pod zem do katolíckeho pekla teleportom.