Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nelze vidět tiskárnu v síti

Zdravím, snažím se doma vyřešit zapeklitý problém. Manželka si pořídila nový nb a potřebujeme ho napíchnout na tiskárnu, aby přes wifi tam mohla tisknout. Tiskárna je připojená k internetu kabelem. Na ostatních dříve nastavených zařízeních lze standardně tisknout, na novém nb ovšem ne. Tiskárna je zapnutá, tisk na ni přes ostatní počítače funguje. Nový nb ale tiskárnu nevidí v síti. Ani přes nástroj ve Windowsech, ani přes instalované ovladače a instalačního průvodce. Zkoušel jsem nb připojit napřímo přes IP adresu tiskárny ale to mi také vyhodí akorát to, že tiskárnu nelze najít v síti. Nevím, jestli tam je nějaký limit zařízení či něco takového ale tiskárna by měla být normálně viditelná, je funkční, ovšem jakékoliv jiné zařízení, než to už připojené, ji nevidí.

Nb jsem zkoušel připojit i kabelem k síti ale nepomohlo. Ovladače stažené ze stránek HP, instalační sw a sw na tisknutí také.

Tiskárna: HP Color LaserJet CM2320nf MFP
Nb má Win 10.

Řešení:

Konfigurace je dobrá, zjistil jsem, že tiskárna odchází jednoduše do hajzlu. Dnes se na tom nepovedl rozjet barevný tisk a začalo to při tisknutí házet fragmenty na horní cca 1 cm. Odpověděli mi z HP supportu a tam mi to de facto potvrdili. Alespoň mě to donutí koupit něco, co konečně umí tisknout v lepší kvalitě. Chtěl jsem něco i na dokumenty i na fotky. V kapsáři ještě nějaký budget pro letošek je, tak třeba donese Ježíšek :-)

vypadá to tak :beer:
port automatický je (default 9100), ale ta dhcp nemusí být nejlepší nápad.
tazatel o síti zarytě mlčí i o konfiguraci těch "nepřizpůsobivých".
windows používají volání tiskárny síťovým jménem, ale kde ho má nový krám zjistit, pokud nemá nastavené dns routeru. nebo třeba koliduje statická ip některého krámu s dřívější adresou tiskárny...

Konfigurace je dobrá, zjistil jsem, že tiskárna odchází jednoduše do hajzlu. Dnes se na tom nepovedl rozjet barevný tisk a začalo to při tisknutí házet fragmenty na horní cca 1 cm. Odpověděli mi z HP supportu a tam mi to de facto potvrdili. Alespoň mě to donutí koupit něco, co konečně umí tisknout v lepší kvalitě. Chtěl jsem něco i na dokumenty i na fotky. V kapsáři ještě nějaký budget pro letošek je, tak třeba donese Ježíšek :-)