Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nelze vidět tiskárnu v síti

Zdravím, snažím se doma vyřešit zapeklitý problém. Manželka si pořídila nový nb a potřebujeme ho napíchnout na tiskárnu, aby přes wifi tam mohla tisknout. Tiskárna je připojená k internetu kabelem. Na ostatních dříve nastavených zařízeních lze standardně tisknout, na novém nb ovšem ne. Tiskárna je zapnutá, tisk na ni přes ostatní počítače funguje. Nový nb ale tiskárnu nevidí v síti. Ani přes nástroj ve Windowsech, ani přes instalované ovladače a instalačního průvodce. Zkoušel jsem nb připojit napřímo přes IP adresu tiskárny ale to mi také vyhodí akorát to, že tiskárnu nelze najít v síti. Nevím, jestli tam je nějaký limit zařízení či něco takového ale tiskárna by měla být normálně viditelná, je funkční, ovšem jakékoliv jiné zařízení, než to už připojené, ji nevidí.

Nb jsem zkoušel připojit i kabelem k síti ale nepomohlo. Ovladače stažené ze stránek HP, instalační sw a sw na tisknutí také.

Tiskárna: HP Color LaserJet CM2320nf MFP
Nb má Win 10.

Řešení:

Konfigurace je dobrá, zjistil jsem, že tiskárna odchází jednoduše do hajzlu. Dnes se na tom nepovedl rozjet barevný tisk a začalo to při tisknutí házet fragmenty na horní cca 1 cm. Odpověděli mi z HP supportu a tam mi to de facto potvrdili. Alespoň mě to donutí koupit něco, co konečně umí tisknout v lepší kvalitě. Chtěl jsem něco i na dokumenty i na fotky. V kapsáři ještě nějaký budget pro letošek je, tak třeba donese Ježíšek :-)

No dnes nějak už postupně přestal fungovat i další napojený nb, další počítač jsem nezkoušel. Jen jsem potřeboval něco vytisknout, nešlo mi to, vysral jsem se na to a vytiskl to v kanclu. Wokna nemohla najít tiskárnu, které jsem to dal. Je možný, že by prostě odcházel čip v tiskárně? Nebo by pomohl třeba factory reset tiskárny?

Ano, všechny jsou přes wifi. Zlobit začal i déle spárovaný nb. Ostatní zařízení v síti vidím i počítače navzájem. Chyba bude dle mě přímo v tiskárně, ne síti.

Zkusím výše zmíněné, případně mě napadlo ještě kontaktovat HP support ale bůh ví, jestli to bude mít cenu.

V prvom rade by som zacal so zakladnou diagnostikou.
Takze opingovat, skusit webovy server tlaciarne, ak by tieto dve veci fungovali tak mozme riesit port...ten od HP obcas blbne a musim ho nahradzat novym klasickym tcp/ip.
Inak nove typy vedia fungovat aj cez ipv6 automaticky, minule som sa divil u zakaznika ako to, ze mi funguje tlaciaren, ktora nema pridelenu ip adresu (ipv4) a potom som si vsimol, ze ona komunikuje cez ipv6, co som netusim....pritom som ju nastavoval ja;o).
Pokial nefunguje ping ani web tlaciarne treba riesit problem na urovni siete.

Ping a web byly první, co jsem zkoušel. Ani jedno nefunguje. Jeden nb se odpároval, další napárovat nejde, ostatně tiskárna přes další již dříve spárovaná zařízení funguje.

Nastavení adresy a portu tam je automatické, v poslední době jsem nedělal se sítí snad nic, co by to mohlo narušit. Začínám věřit, že se něco může pokazit samo :-D

Potom to skor vyzera na sietovy problem, ked neodpoveda na zakladne icmp povely asi nieco nebude v poriadku. S ovladacom to nema nic spolocne.
Vsetky veci sa kazia same.
Najcastejsia otazka od zakaznika...ako je to mozne, ze to nejde, ved vcera to este islo.
Odpovoed je jednoducha....kazda vec, co sa pokazi este vcera sla a dnes uz nejde. Princip kazenia je v tom, ze to fungovalo a uz to nefunguje.

To je dobrý :-D Tak většinou, když se něco pokazí, tak to dokážu dát dohromady. Vzhledem k tomu, že moje rodina není zrovna políbena technikou, tak mám každý víkend zábavu na deštivá odpoledne.

No ne, o víkendu na to mrknu. Ačkoliv nechápu, jaký problém by mohl být se sítí. Nic jsem tam neupravoval, navíc ostatní zařízení se stále připojí k tiskárně a jde přes ně tisknout. Zkusím ještě ten HP support, tam budou možná vědět více.

vypadá to tak :beer:
port automatický je (default 9100), ale ta dhcp nemusí být nejlepší nápad.
tazatel o síti zarytě mlčí i o konfiguraci těch "nepřizpůsobivých".
windows používají volání tiskárny síťovým jménem, ale kde ho má nový krám zjistit, pokud nemá nastavené dns routeru. nebo třeba koliduje statická ip některého krámu s dřívější adresou tiskárny...

Konfigurace je dobrá, zjistil jsem, že tiskárna odchází jednoduše do hajzlu. Dnes se na tom nepovedl rozjet barevný tisk a začalo to při tisknutí házet fragmenty na horní cca 1 cm. Odpověděli mi z HP supportu a tam mi to de facto potvrdili. Alespoň mě to donutí koupit něco, co konečně umí tisknout v lepší kvalitě. Chtěl jsem něco i na dokumenty i na fotky. V kapsáři ještě nějaký budget pro letošek je, tak třeba donese Ježíšek :-)