Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem neskutecne zasekany notebook

Zdravim, mam jeden notebook pouze na emaily a podobne, ale ten notebook je ve windowsu tak neskutecne zasekany, jenom stranky se nacitaji 5 minut, kdyz chci napsat do google chrome napriklad sezna.....cz tak to napisu a text sezna...cz se ukaze az treba po 30 sekundach jak je to zpomalene, zkousel jsem i cistou reinstalaci windowsu vista,7,10, a u vsech windowsu stejne, windowsi jsou original, formatovany disk a ciste nainstalovany windows a stejne je vse tak moc pomale ze nez se dostanu na email tak to je tak na 20 min...Vim ze to neni zadny stroj, ale na takove malickosti jako email a podobne by to melo stacit si myslim, problem v internetu neni, mam jeste jiny notebook a ten nacita jak blesk rychle.. Ovladace jsou nainstalovane ze stranek pro tento notebook,grafika,atd.

MSI ER710

2gb ram
ATI X1270 epress
procesor: AMD Athlon X2 dual core TK-55
Windows Vista.

Notebook se chova asi jako kdybych mel 64mb ram a pokousel bych se mit na tom windows 10... proste zasekany az je to nehezke..

Dekuji.
Změna kategorie, původně: Hardware. Notebook je notebook. (karel)

Notebook se chova asi jako kdybych mel 64mb ram

několik hodin reakce ... probublává to mozkovými buňkami a kupodivu nic.
o jakém tvém shitu asi píšu? žádný moderní systém nefunguje s 2gb ram, leda vykleštěný android, a to bys na normálním pc raději nechtěl.

edit:
karlovo zjištění mi trochu načechralo srst, to není úplně ok.
očekávám u tazatelů soudnost, že velmi staré nekompatibilní mrdky rovnou hážou ke zpopelnění a neotravují s tím na fórech, já to za ně pálit nebudu.
ok, když to fungovalo s w_vista, zkusit instalátor w7, jak se s tím vyrovná. potom to jde vyhodit vždycky.

takto sa nechová "rodilý" Čech, leda ak kočovný valašský Moravák s pokrvne príbuzným Sľovákom, aby niekomu radil zahodiť 100% funkčný HW cez plot smerom do potoka.

Pa Rúsky, chuj s tabój ščót, ty papizdényj patifón.

Sú v tejto spoľočnosti vykorisťovanej americkým kapitaľizmom takí sľušní občania s chudobnejších rodín, voľiči svetlejších zajtrajškov, ktorí pevne veria našim SVK chazarským eštébákom Babišom s jeho vyvolenou židulou chotí, veria múúdrym, predvianočným, filozofickým rečiam odborníka Zemáka (Hanibal ante portas), pričom dnes títo sľušní, poctiví, pracovití, inteľigentní občania zúbožení tvrdým kapitaľizmom, fičia na draho zakúpenom americkom OS WNT_XP x32 bit. na CPU jednoňadre, s tučnou, 1Gb RAM na 5.400ot./výkonnom ložisku s kapacitou 20GiB.

já se občas dívám, jestli nemá část odpovědi hlavu a patu, že bych ti dal lajk, bo někteří spoluobčani bez toho nemohou žít.
no, dá to práci.

1Gb RAM na 5.400ot.

neser.

jedna technická:

valašský Moravák

to je vlastně pohrobek rumuna nebo odkud s těmi ňuňatými ovečkami přišli. jenže já jsem ze sousedního lašska a to už radši vůbec nechci vědět. a to je zase jen území, přes které táhly obchodní stezky a 90% obyvatelstva je mix odevšad. včil si vyber.

Na 2 roky starem pocitaci mi v pohode funguje moderni system se 2GB RAM. Samozrejme nejde o nejake pofiderni Windows, ale o Linux.

(Jo, vim, ze kdysi pred mnoha a mnoha lety mezi 500 nejvykonejsimi pocitaci byl i jeden s Windows a par BSD a dalsimi systemy, ale ted uz radu let na to nejvykonnejsi zelezo nasazujou vyhradne Linux (jede na nem rovnych 500 z 500 nejvykonejsich pocitacu) a zcela jiste to nedelaji kvuli cene.)

co mám nejnovější zprávy od windows uživatelů, linux se využívá k pohonu parních lokomotiv, protože tam používají 64kb feritovou paměť.
snad s tou informací tazatel naloží jak nejlíp umí a oblíbí si systém, jehož webový prohlížeč se s dnešními stránkami vejde do těch 64kb nebo 2gb. držím mu palce.

Upravený, modifikovaný Kernel distier Linuxu, obsahuje okrem odvaľovacích fréz, takmer každý kvalitný HW Firewall, ako je aj môj obľúbený, nepriestrelný, inteligentný Zyxel_ZyWall so strojovým učením. Každý paket, IP adresy, bit po bite dokáže vzorne eliminovať, chápe takmer samostatne.

co mam nejnovejsi zpravy od uzivatelu linuxu, window se (nejen) na parnich masinach uz nepouziva, protoze je potreba aby fungovaly.
S bezicim databazovym serverem, windowmanagerem, radou gadgetu a firefoxem s par dalsima tabama mam ted na techto strankach zabrano 796MB RAM - pravda je, ze prispevek, na ktery reaguju, je jiz vcerejsi... (jinymi slovy na otvirani dalsich stranek by klidne mohlo padnout jeste 1.2GB a porad by na swap nedoslo, ani kdybych mel jen 2GB RAM - ale tim nijak nezpochybnuju, ze Windows jsou prebubrely hnus, co neumi s pameti rozumne zachazet).

nejde o samotný tupý systém, ten se do těch 1-2 gb ram vejde.
na něm si můžu spustit notepad.exe nebo přehrávač mp3, to je tak asi všechno.

dnešní stránky mají běžně několik mb obsahu, které si prohlížeč rozbalí do ram a po pár tabech leakuje stovky mb až nějaký gigabajt.
a jsem se 2gb ram kde? v nekonečném swapu. (jistě, android mi zobrazí weby i při 1gb ram, jenže to je jednookenní primitiv na úrovni win3.1)
pod tučňákem jsem na dnešních webech nesurfoval, ale nemám iluze že by to bylo o moc lepší.

proto si myslím: pokud to tazatel nechce upgradovat na dnešní dolní minimum 4gb ram, nemá smysl se tím krámem dál zabývat.

Nežvatli, Vistu x32 mám rozchodenú na 2GB RAM s FF ESR, kde ide browser ako delo, okná lietajú po otvorení v pár milicec ak sú FF naťahené v cache.

Pagefile/swap si Vista rozhodí na oddieloch - automaticky.

Vista je známy žrút systémových prostriedkov, čo sa dá pár zásahmi okresať, eliminovať, detto ako v nadstavbe W7. Vista je predchodca W7, pritom je po drobnej úprave menej náročná na RAM a systém, ako čistá W7, samozrejme, oba bez SP.

Tak ze 4GB je lepsi, nez 2GB je jasne, stejne jako ze 16GB je jeste lepsi.
Textovy editor a mp3 sly sputit naraz uz na 486 se 4MB RAM :)
Ze spousta novych stranek je napsana tak pitome, ze nezrizene bobtnaji taky neni predmetem sporu. Urcite neni problem napsat stranku na 20GB shitu, otazkou je, kdo by na ni chodil.
Problem je, kdyz se mu pocitac nemyslne seka uz kdyz pise adresu te stranky - to by asi nemel ... to by mel teprve az ji zacne tahat a nevejde se mu do RAM a zacne ji cpat do swapu. Pokud mu to ale donedavna nejak fungovalo, a takhle to vysiluje az ted, tak je neco blbe.
Na co jsem reagoval, bylo tvoje tvrzeni, ze "žádný moderní systém nefunguje s 2gb ram" - coz zjevne neni pravda. Kdybys napsal, ze "zadne novejsi verze Windows nefunguji se 2gb ram" tak to rozporovat nebudu, na tolik do nich nevidim a zni to plne uveritelne. Stejne jako kdybys napsal "nektere stranky jsou takovy shit, ze se na 2gb ram maji problem rozumne zobrazit a i na normalnim HW pojedou desne pomalu (natoz na Michalosovo notebooku)".
Ale ani jedno, ani druhe se netyka obecne naroku moderniho systemu na ram. Neni problem vymyslet ulohu, ktera bude potrebovat stovky GB RAM pro efektivni zpracovani, ale z existence takovych uloh nevyplyva, ze "zadny moderni system nefunguje s 64GB RAM"
---
Pokud tam aktualne nema ani antiviry, ani zadnou jinou havet (od viru, prez uzasne sporice obrazovek po automaticke updaty treba), tak aspon zadavani adres by melo jit rychle - pokud ten prohlizec nema zapraskanou historii stovkama ci tisicema adres a nepokousi se to po kazdem znaku hledat - pak by mohlo pomoct vysypani historie, pripadne i vysypani cache (se zjevnymi dusledky), pripadne jejich omezeni.

reagoval jsi s nepochopením: ten os není na pc jen sám o sobě, jen pro zobrazení wallpaperu.
tazatel si stěžuje v tomto konkrétním threadu, do kterého přispíváš, že má zasekaný kriplkrám. a to není dané tím, že se kochá wallpaperem, ale že ten nedostatečný shit chce používat.
jenže nemá cenu dnes používat parní stroj, to je realita. takže žádné windows se 2gb ram. až pak jde pokračovat dál.

pro mě za mě si rozchoď svého tučňáka s 64kb feritu, mě je to fuk - ale nesmíš s ním lézt ven na dnešní reálné internetové stránky. to nebude fungovat, kdyby ses 10x stavěl na hlavu nebo vymýšlel libovolné humanitní argumenty.

1) Me to spis prijde, ze si stezuje, ze ma slaby notebook zasekany kriplkramem
2) Samozrejme, ze s nim na moderni stranky lozit smim, lozim a funguje to (teda se 2GB, nikoli s tim feritem, tam bych asi narazil na timeouty spojeni pri swapovani)
3) Chapu tedy spravne, ze pc.poradna.net nejsou realne internetove stranky? Je to teda fake, nebo halucinace,kameni a politbyro? Protoze i na nich to funguje.
4) https://hackaday.com/2012/03/28/building-the-worst-linux-pc-ever/ Tohle bych i taky jednou rad postavil a mozna i postavim :)
5) "žádné windows se 2gb ram" je imho docela rozumne doporuceni

rád bych četl pochvalné recenze jejich uživatelů, jak jim ty krámy s dnešními weby pěkně šlapou.
až pak můžeme žvatlat ve shodě s nudícími se tuniči, že do prvního zapnutí ty visty docela jely. možná že důchodce má čas čekat na načtení další stránky hodinu, ale já si ještě musím vydělávat.
tudy fak ne.

V prípade Visty je možné vyrobiť na tvojej obstarožnej mašine funkčné delo s prístupom na Net funkčným browserom a PK pre domácu poštu.

Len to chce odborný "Cisársky rez" (vyrezať z čriev votrelca) hlboko do systému po inštalácii, proste zakázať 80% vecí v Plánovači úloh, zbaviť sa Telemetrie, Ceip, Appraiser s odobratím prístupových práv konkrétnych *dll, *exe súborov, zablokovať v Registroch WU, Bits, usw., aby sa Vista tvárila nielen na mašine, ale aj na sieti s mileným, panským ksichtíkom, ako v roku 2007 prípadne po po SP1,2.

Bezpečnosť zaručí výhradne manuálne nastavený Firewall z dielne MS, nadstavba WFC s velice užitočným, dnes takmer zabudnutým SW: PeerBlock1.2 - podľa môjho objektívneho tvrdenia je tento jednoduchý, SW doplnok PeerBlock1.2 pre každý Windows, dodnes neprekonateľný v jeho jednoduchosti, dokonca určený pre lamy, lebo sa ním dajú odchytiť IP adresy paketov, ktoré sa nedajú Firewallom Windows ani v nadstavbe WFC na nutne otvorených portoch 80, 443, zablokovať.

Do Visty a do vyšších verziách rady Windows, nepatrí žiaden zločinecký AV, ktorý sa inštaluje hlboko do OS.

Před instalací by bylo dobré zkontrolovat stav disku, vadné sektory dokážou hodně zpomalit PC.
Po instalaci systému bych vypnul aktualizace ( ty mohou běžet několik hodin až dní ) a nainstaloval SP1, SP2, pokud nemáš instalačku s integrovanými všemi aktualizacemi .
Ve správci úloh musíš vidět, co zatěžuje PC, jestli disk, CPU, síť, RAM.

kontrola smart je ok, ale vracení se k vistě už méně ok. nejsou pro ni funkční novější verze prohlížečů.
přitom je možné, že instalátor w7 si dodá funkční chybějící ovladač, chce to zkusit.

pro jistotu bych odložil původní disk bokem (když bude funkční, může z něj být usb disk) a zkusil instalaci na něco rozumně levného, co by tomu krámu mohlo stačit:
https://www.czc.cz/adata-ultimate-su800-2-5-256gb/197807/produkt
no a když z bazaru updatne ram, může ho to oživení stát tak 1500,-

je to ciste nainstalovany windows, jedine co mam je google chrome stahnuty.

a to mas Vista SP0,
Vista SP1 nebo Vista SP2 ?
Nemuze byt problem, ze ciste instalovany OS z roku 2008 vyhledava zurive aktualizace ?
Pred tydnem jsem udelal cistou aktualizaci Win 7 (ProBook 4740s, rok 2011)
a radeji jsem docasne zvysil ram ze 4GB na 8GB (ram pro servisni ucely)
a aktulizace byla solidni. Samozrejme druhy den jsem opet tech 4GB
vratil zpet do servisniho supliku. Nejsem Bill Gates abych delal dobrocinnost a
rozdaval RAM cizim a zadarmo. A cizi to ani neocenni. Samozrejme, kamaradum a
rodine vychazim vstric.

a aktulizace byla solidni.

ale to není třeba. (až teda na zdejší úchylný hw se 2gb ram, to je s vista+ nepoužitelné, 4gb můžou stačit)

o aktualizace se stará skript, za hodinu by mělo být hotovo:

po instalaci w7 je stále odpojený lan kabel, služba aktualizace nastavena na manuálně
- instalace přípravných hotfixů pro ie, chce to restart
- instalace ie11, přípravných hotfixů pro sp2, chce to restart
- instalace aktualizace ie a teď konečně tzv. "sp2", chce to restart
- instalace asi 17 security only hotfixů do konce 2017 před intel průsery + smb1, chce to restart
až teď zapojit síť. tupé wuauserv zůstává u w7 na manuálně a nikdy jinak.

na tady řešený krám bych visty nevracel. respektive rovnou vytáhnout disk kdyby se nezadařilo, pak nainstalovat w7 na rozumný ssd, a nechat ten krám pár let dožít.

Taky mě napadly aktualizace na pozadí.

Vista byl podle mě dobrý systém ale od 4gb ram nahoru.

Zkus přenosovou rychlost disku, ideálně v jiném pc. Třeba HDD Tune ukáže takový pěkný graf, dal bych i error sken.

Pokud tam nemáš data zkusil bych cvičně vrazit tam win 10 (7) podle toho co máš k dispozici, bez připojení k internetu.

Ať už harddisk je nebo není Ok nacpal bych tam Ssd disk a zkusil kolečko instalací znovu. Přidal bych do test instalací i Linux Mint.
Linux Mint na 2Gb paměti nebude blesk, ale pojede.
Momentálně si hraju na Dell Optiplex 360 2Gb ram, 250Gb Hdd s Linuxem a funguju.