Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 6 mistny pin, zapomenuty

Dobrý den, instaloval jsem si aplikaci na placeni z platebnich karet mobilem, chtelo to po mě pin (6čísel) které jsem si nenapsal, a nyní po zavření a nasledném otevreni nemohu si vzpomenout na pin. Přišlo mi to SMS, je možné s enějak dostat do SMS zpráv?´¨
Účet na Google play mám, ale nevím jestli mi to nějak pomůže se dostat do tel.
Piny jsem ukoušel mockrát, nejdříve jsem se mohl zkoušet po 1 minutě pak 10 minute a nyní mi to dáva 30minut, jenže na ten pin si nemohu uz vzpomenout.
Je nějaké řešení třeba přes servis prodejnu nebo něco takového?
Probkém je to že mobil potřebuji k placení a všemu možnému, jenže moje velká chyba, děkuji za radu

Jde o tlf Huawei P20 Lite

Xiaomi ale není čínská kopie. Jde to nastavit dokonce i na Huawei, takže vyjímka bude spíš to, kdyby to nešlo. Ale jinak souhlas, na tu SIM se toho moc nevleze a je lepší to mít v telefonu a vše zálohovat do PC a případně ještě do cloudu.
Že by mu přišel kód k odemknutí telefonu SMS zprávou se mně taky nezdá, ale to jsem psal už na začátku.

Nebudes, pretoze stale si sa nezorientoval...pin zaslany v sms sluzi na akitvaciu sluzby/karty, ale ty si si zamkol telefon, co sa robi v nastaveni telefonu (heslo uzamknutia obrazovky).
Ty teraz povies, ze si nic take nerobil, ok mozno, naozaj len mozno to spravila ta aplikacia, ale moc sa mi tomu nechce verit.

já vážně už jsem tak domotaný z toho, zkoušel jsem se vyspat jestli mi PIN nenaskoči v hlavě, nějaké kombinace byly, ale ty nebyly OK
při instal apky to chtělo spoustu čísel, ty jsem zadaval postupně,vše bylo OK
opravdu ten nejduležitější PIN obrazovky(6čísel), který byl vlastně ten finální, ten bohužel nevím a není boha si vzpomenout

vím že v tlf byla složka pomoci/podpory, že se tam řeší různé problémy, jenž k ní se nedostanu
např. nějaký servis s mob.přístroji tohle heslo nedokáží prolomit, když jim dám veškeré údaje o přístroji (výrobní číslo apod.)

jinak po připojení usb s PC/Ntb, pouze nabíjí, hlasí to totiž, že nekteré funkce jsou z důvodů bezpečnosti zakázány

Zabezpecenie telefonu proste neobides...keby to bolo take jednoduche a derave vyrobca to tam nedava. Mas pomerne novy telefon a mne nie je znamy sposob ako obist toto heslo. Mozes kontaktovat vyrobcu, ale myslim, ze sanca je skoro nulova.
Kedze si data nezalohoval urcite neboli dolezite, tak sprava hw reset a pouc sa do buducnosti.

hmmm :.(

Služba Google Pay chrání vaše platební údaje několika úrovněmi zabezpečení a při ochraně vašeho účtu využívá jeden z nejpokročilejších bezpečnostních systémů na světě.

ještě zkusím zítra prodejnu TMobile(určitě mají své "ajťáky") kde byl tlf zakoupen a mohu doložit, že je opravdu můj, třeba je tam šance
uvidíme

Nie je, je to zabezpecenie od vyrobcu telefonu, takze jedina sanca je, ze ti poskytovatel prezradi obsah sms, co podla mna neurobi.
Navyse nie som si isty, ci poskytovatelia loguju aj obsahy sprav alebo len udaje o nich.
Loguju urcite (aj ked nie oficialne) len je otazka co a za akych podmienok to poskytnu.
Podla mna odides s dlhym nosom.

Je to nejaké popletené!
Inštaloval aplikáciu, ktorá požadovala, aby bola zabezpečená 6-miestnym PINom. Takže by sa do telefónu mal dostať a nájsť tú SMS.
Alebo zase kumštoval a zmenil PIN pre odomknutie samotného telefónu - tu pomôže len hard reset (ale príde o všetko!) a potom by si nastavil PIN pre vstup do telefónu a ZAPÍSAL si ten PIN (keď má takú deravú hlavu :-D).
Ak však zabudol PIN k SIM karte - každá karta SIM) sa dá odomknúť ak PUK kódom (ak ho nevie, operátor mu to na pobočke zistí).
Ale z jeho popisu - fakt nie je jasné kde, čo a ako zabezpečil. Aplikáciu? Telefón? SIM kartu?

I pres popleteneho tazatele je problem jasny:

Aktivoval si GPay (Google Pay), pred aktivaci a samotnym pridanim platebnich katet pozaduje telefon zapnuti zabezpeceni. To je vzdy v prvni urovni PIN (4-6 mistny) a nasledne muze byt gesto, otisk prstu, sken obliceje (ten na Androidu vicemene neni).
Pak lze pridat platebni karty, behem pridavani platebni karty musi dojit k overeni, jednou z cest je zaslani SMS z jednorazovym, vetsinou 6-mistnym kodem (OTP). No a to je to co si tazatel plete...

Jelikoz nevenoval pozornost nastavni PIN pro zabezpeceni telefonu, nemuze se ted do telefonu dostat a nic jineho nez hard reset mu nezbyva. Jelikoz nemel zadne zalohy tak prijde o veskera data. Pokud si nepamatuje ani heslo k Google uctu tak mu ani hardreset nepomuze.

Pokud si nepamatuje ani heslo k Google uctu tak mu ani hardreset nepomuze.

hesl k Google účtu znám, tam jsem se koukal hned, jenže nemám nastavené zálohování, moje chyba

dnes se mi ozvali z Huawei servis střediska a potvrdili, že nic jiného než Hard res neexistuje, takže ztráta dat