Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Uprava videa

Dobrý večer,uvediem len príklad.Stiahnem si film anglický dabing,čínske titulky na pevno....pls stiahnem si české titulky a vložím ich do filmu,alebo si stiahnem film anglický dabing,čínske titulky na pevno pls české alebo slovenské titulky.Prehratie:Vo VLC alebo inom softe sa dajú titulky napr.zmeniť barvu na žltú alebo dať tuším vodoznak.Proste aby bolo vidno len tie české titulky a čínske sa prekrily.To všetko na notebooku alebo PC.Oki,dajme tomu že existuje nejaký soft,aj platený na úpravu videa,že video a titulky upravý,dajme tomu že zmení barvu titulkov,alebo pridá vodoznak či iné.A teda aký bude výsledný efekt po úprave,ked film alebo serial po úprave vložím na externý HDD a pustím ho na TV Samsung.Budú mať titulky inú barvu,teraz napr.ked si stiahnem film,serial......pls si stiahnem titulky a vložím ich do filmu a serialu pomocou mkvtoolnix a film či serial vložím do externého HDD a pustím na TV Samsung,tak titulky sú bielej farby,takže aj po úprave pomocou hocijakého softu budú stále biele ked si to pustím na Tv Samsung.Viem že integrované titulky vo filme napr.čínske sa nedajú vypnúť.

Farba externých titulkov či už sú vložené priamo v mkv kontajneri alebo v samostatnom súbore sa nastavuje v prehrávači v ktorom to prehrávaš, ak tvoj TV neumožňuje nastaviť farbu titulkov tak smola. Niektoré formáty titulkov poznajú aj rôzne tagy na formátovanie textu či určenie farby titulku, takto sa dá ale zafarbiť vždy len jednotlivý titulok (príklad tu) a neviem či existuje nejaký tag ktorý by nastavil globálne farbu pre celý súbor s titulkami. Jediná možnosť je tak otagovať a zafarbiť každý riadok titulkov zvlášť - mal by to vedieť spraviť napr. tento nástroj, otázne ale aj tak stále je, že či tá tvoja TV podporuje takto otagované titulky a bude ich teda vedieť aj správne zobraziť.

Ano titulky mi to zafarbilo.Na notebooku v pohode.V prehliadači dal som na žlto.Ale bohužial na tv samsung biele.Aj ked nechápem,dávnejšie som si stiahol film s titulkami priamo vo filme a boli žlté,bolo to niečo z uloz to tak som tam videl aj tie titulky na žlto sfarbené a ked som si film pustil na TV titulky boli žltej farby,ak si to dobre pamätám.