Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní PC sestava 40-50k

Zdravím.

Dívám se po novém herním počítači, který by mi nahradil 4 roky starou sestavu za 20k. Ta sice stále slouží, ale novější hry už na tom radši ani nezkouším a stačí pár grafických módů ve Skyrimu a nerozjedu už ani ten. Cílem je něco, co rozjede Death Stranding, Red Dead Redemption 2, SW Jedi Fallen Order a zároveň utáhne druhou obrazovku, na které mi pojede nejčastěji nějaký seriál.

Můj budget je takový, že jsem schopný do toho vložit 50k bez monitoru a OS, ale nemám potřebu jít do toho nejdražšího, co je momentálně k mání. Ideální by bylo něco, co dokáže držet krok ještě za třeba nějaké 4 roky, až se ta náročnost her zase zvýší. Pokud je teda možné v mém budgetu tohoto dosáhnout.

Koukám se na pre-made sestavy od Alzy a CZC, ale asi se finančně vyplatí jít spíš do něčeho custom, kde si člověk každou součástku sám vybere, že? V historii poradny jsem našel list od M-Pola (https://www.alfa.cz/basket.php?items=_4WM9013LLE01510H01398601501Y014WNI010UTD014CLJ0150VV01), vyplatí se do toho jít? Nevadí absence HDD?

Díky!

Mne to prijde divny.

3900X ciste na hry nedava smysl a s RX5700XT uz vubec ne.

3800X + MSI X470 Gaming Plus Max a usetris nekolik tisic, muzes si pak dovolit jeste jeden SSD nebo jeden HDD 5400 ot. na data.

A ventilator od Arcticu jedine: Arctic Fan F14 PWM PST CO - mnohem lepsi.

Ono to pochopitelne divne JE - ja jsem ten, ktery se na to ptal a dostal tuto odpoved. Jde o pocitac dvojiho urceni https://pc.poradna.net/questions/2957645-herni-sestava-amd-ryzen-9-3900x-rt-5700-xt-40-50k

- jednak na hry - lepe receno na jednu konkretni hru, coz reprezentuje ta GK (Radeon kvuli podpore v linuxu, vyrazne lepsi nez RX570) + bordel okolo ("nejake CPU o neco lepsi nez stare NB C2D@2Ghz" + 100GB SSD + 16GB RAM + MB + zdroj, skrin ...)
- jednak na praci, coz reprezenruje ta 3900X "12/24 CPU, vykonne" + 32GB RAM + 100GB SSD + bordel okolo (libovolna GK aspon kancelarska + 4TB HDD (ve funkci fileserveru pro data zalohovana jinde) + MB + zdroj, skrin ...)

a u 5+/5-6+ USB2.0 portu povetsine sdilenych - mys, klavesnice, makroklavesnice - u herniho +joystick +Arduino / u pracovniho +Arduino +dalsi Arduino/(fleska/SD ctecka misto disket pro prenos malych souboru)

a nasledne zjisteni, ze stavet to jako DVA ruzne pocitace znamena spoustu casti zduplikovat (a tak platit dvakrat a mit na stole dve bedny a bud je furt prepinat, nebo navic dve sady monitoru a klavesnic), takze je jednodussi a levnejsi to pojmout jako dualboot, ktery sdili ten "bordel okolo" + ceny SSD padly tak, ze 1T SSD umozni mit tech pracovnich systemu vic (velmi vitany bonus, 3+ systemy uziju) - zaroven nedokazu soucasne pracovat a hrat a kazde je zalezitost na par hodin az dni v kuse, takze jeden restart mezi tim (zatimco si uvarim kafe/caj/protahnu se ...) je nezajimava casova polozka

Cili jednak potrebuju neco, co ma psi cenich + nejake chlupate telo, jednak potrebuju neco, co ma kocici drapky + chlupate telo a kockopes je vyrazne levnejsi a prostorove uspornejsi nez 1 kocka + 1 pes, protoze vetsinu vnitrnosti sdili :)

Ventilator stejne bude ten Scythe :)