Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nejde sieťova karta v ntb

Zdravim chcem sa opýtať pravdepodobne mi odišla sieťova karta v ntb, myslým že som už vyskúšal všetko windows mi ju najde,že pracuje spravne ale ak ntb prepojim s routrom stale je tam križik ak keby ani nebola pripojena,ntb je dell aj v biose nieje možne ju vypnuť takže tam problem neni,už len asi vymena? A už som skúšal aj boot cez linux aj tam nič.Dik všetkym za rady.
Změna kategorie, původně: Periferie (karel)

U některých SoC jsem viděl zásuvný Ethernet modul, ale u notebooků oproti WiFi bývá přímo natišten na základní desce.
Existují alternativy, jako LAN přes USB, ale nevím zda-li se to dá brát za stálou" a seriózní náhradu.
(začni třeba správcem zařízení, jestli Ethernet zobrazuje správné informace, tak jako na straně port LAN, jestli v něm nejsou zohlé pins nebo něco co by naznačovalo nějaké poškození)

v jiné lan síti se ti notebuk připojí?

pokud je to gigabitový typ, můžeš změnit režim síťovky:
správce zařízení (devmgmt.msc) - síťovka ethernet - vlastnosti advanced - speed&duplex: 100mbit/full
ok, restart.

když nepomůže, zakaž ji a kup si usb/lan převodník:
https://www.czc.cz/sitove-karty-prislusenstvi/produkty?q-c-0-f_2025079=sUSB%202.0&q-c-2-f_2025079=sUSB%20Type-C&q-c-1-f_2025079=sUSB%203.0

(nevyměníš samozřejmě nic, původní síťovka je připájená na základní desce a tu bys kvůli tomu měnit nechtěl)

kdyby ti nefungoval chip, pak by ho nemohl detekovat ani správce zařízení. čili to je nesmysl.
může být problém s výstupním trafem síťovky nebo s jinou součástkou. (možná i jenom s kabelem)

cenu základní desky si zjisti třeba na ebay - do toho fak nepudeš.

na ty usb převodníky ses ještě nedíval?

máš nějaké známé, kam bys ten notebuk mohl přenést a vyzkoušel síťové připojení u nich?
nebo starý router ve skřni, jestli se připojíš na jeho bránu (lan ip)?