Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Arduino - ESP32 nebo ESP8266?

Planuju v jednom projektu pouzit neco vykonnejsiho nez bezne Arduino - nez bych potreboval vetsi vykon, ale hodila by se mi Wifi a vetsi pamet, a nez to k Arduinu lepit dodatecne, mozna by se hodilo pouzit nejaky vetsi hardware :) Arduino chci pouzit kvuli knihovnam, nechci vsechno psat od zacatku.
A ted - mam pouzit ESP32, ktere je novejsi, ale asi na nej neni portovano zatim moc knihoven, nebo zustat u ESP8266, na ktere je predpokladam za ty roky uz vic knihoven?

Dik!

Podle toho co uvadiš a chtěl by jsi něco výkonnější se zkus podívat po SoC typu "Raspberry Pi Zero" (které má i WiFi + Bluetooth , USB OTG a video výstup) nebo výkonnější Banana, ale doporučil bych ti upřednostnit RPI.
https://rpishop.cz/vyhledavani?controller=search&s=Pi+zéro. Přibližná cena 300-, Kč
(1GHz CPU + 512RAM, VideoCore IV)

Ale dokoupit WiFi modul je samozřejmě také možnost.
S těma knihovnama pro ten ESP Wi-Fi modul k tomu Arduino by jsi problém mít neměl :https://github.com/esp8266/Arduino

Dik, ale jakekoliv RasPi nebo ostatne cokoliv, co bude mit vlastni OS je mimo misu. Nevidim duvod, proc by kuchynske hodiny mely minutu bootovat z SD karty :)
Soucasny model pouziva AT90S1200 a planovana nova verze by si v pohode vystacila s ATmega32, ale chtel bych, aby se hodiny dokazaly po zapnuti samy nastavit pres Wifi, a aby to dokazalo vydavat i nejaky zvuk jiny nez piskani - proto to Wifi a vetsi pamet na samply.

Promiň ale "něco výkonnějšího jak běžné Arduino" + "WiFi" + "větší paměť (logická / flash, uložní ?)" a "větší hardware" by mě nenapadlo že je to do kuchyňských hodin :)

Ten modul klidně použij, ale šlo by použít i RTC aby se čas ukládal když je zařízení mimo proud a nebyl závislí na sitové pripojeni, ale pravděpodobně už máš cílovou a přesnou představu.

Pokud jde o jeden projekt, tak e podivej, ktere knihovny potrebujes a podle toho se rozhodni - pokud budou na ESP32, tak ho vem, jinak pokud budou na ESP8266, tak ho vem, jinak hledej dal, nebo i je sam napis/naportuj