Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak identifikovat neznámé zařízení ve wi-fi síti?

Dobrý den, prosím vás o radu. Jak přesně identifikovat neznámé zařízení ve wi-fi síti? O co se podle vás jedná?
Network adapetr company = Cloud Network Technology (Samoa) Limited.
Je to pro mne neznámé zařízení čínské výroby.
MAC adresou zapadá do Assigned MAC range v tomto odkazu.
https://udger.com/resources/mac-address-vendor-detail?name=cloud_network_technology_samoa_limited

Děkuji za pomoc.

Právě může to být klidně nějaké arduino, tam snad lze mac volit libovolnou. Alespoň pokud můžu usuzovat z přiložených examplů, síť je zatím jedna z věcí, které jsem nezkoušel, ani jsem si na to nic nepořizoval. Ale čerpal jsem kousky z jednoho examplu (potřeboval jsem dělat totéž jen ne to posílat po síti ale ukládat na SD) a tak jsem si nemohl nevšimnout deklarací:

byte mac[] = {0xDE, 0xAD, 0xBE ...};
IPAddress ip(192,168,1,117);

Předpokládám na základě toho, že to je parametr volitelný.
Tedy nemusí to být nutně tovární zařízení a tam se těžko něco dohledá, zvlášť pokud člověk ta čísla oproti examplu změní (jinak by asi vyhledávač našel příslušný exampl nebo (i) diskuze o něm).

Jo, FING by fungovat mohl.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.overlook.android.fing
[89131-fingwifiscan-png]
Tazatel:
Tak ho zablokuj v ruteru a uvidíš které zařízení v tvé místní síti nebude mít připojení.

Software pro skenování zařízení v síti

Na scan zařízení a zobrazení, můžeš použít kupříkladu známý :Wireless Network Watcher na stáhnutí zde : https://www.nirsoft.net/utils/wireless_network_watcher.html
[wnetwatcher.gif]