Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem VNC Viewer - soubory s příponou .vnc

Zdravím Vás.
Už použivám delši dobu.
Ted mám VNC-Viewer-6.20.113
U verze 5 se mi v adresaři, kde je program, nějakým nezjištěným zpusobem podařilo vytvořit ke každemu zařizení soubor s připonou vnc.
192.168.1.210.vnc
Netuši někdo, jak se mi to povedlo? :-D

Změna předmětu, původně: VNC Viewer (host)

Přiřadil jsem jím ikonu vncviewer a vytvořil na ploše zástupce.

ano, tak to používá většina lidí. při uloženém heslu ho pak není třeba zadávat.
a když ty .vnc chceš používat, pak sis je právě proto vytvořil - jen ne klávesovou zkratkou, ale z menu.

jedna technická:
"vzdálená plocha" (rdp) ve windows je něco jiného. používá vlastní protokol ms, přenáší popis celých objektů, přenesený obraz se přeuspořádá pro cílový monitor.
je to rychlé, zobrazení není zkreslené, jen to není původní desktop.

proti tomu vnc přenáší ne tak úsporné bitmapy obrazu plochy 1:1. používá zkreslující jpg kompresi pro úsporu dat, ale je to pohled na originální desktop. může si pomoct jen vypnutím wallpaperu vzdáleného pc (to umí i rdp).
vnc různých výrobců jsou mezi sebou kompatibilní.

rdp spouští dalši plochu.

to není úplně pravda. nechej si tam rozdělanou práci, pak se na ten pc přihlas přes rdp - ale stejným účtem! - a budeš to tam mít.
po odpojení rdp zůstane windows jen locknutý, ale ta práce tam zůstane, opět ověříš lokálním přihlášením.
(přihlašovací účet musí mít heslo, u windows standard)

toto u vnc neřešíš, ten prostě posílá plochu 1:1 z grafické karty.

ale ok, všechno ti funguje, vlastně řešíš jen to, žes nepoužil klávesovou zkratku ani volbu z menu.
tak má nějakou ikonu na kterou klikáš. (real vnc nepoužívám, od verze 5 je placený / respektive není free pro firmy)
anebo zázrak, se stím smiř.

vncviewer je zdarma.
používám vždy obě součásti, když se potřebuju dostat na nějaký pc = na něm musí být spuštěna jako služba ta část server. i ten má možná pro doma free cenu za reklamu, ale pro firmy nemá správnou licenci, což v nasazení stovek instalací nejde.

mám ale svět omezený jen na windows, unixům/linuxům se už dávno nevěnuju.
je to tak, raspbian správné verze má už obsahovat server: https://www.realvnc.com/en/connect/download/vnc/raspberrypi/
není na té věci náhodou taky firewall? neblokuje třeba porty 5800/5900?