Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno SONY BRAVIA KD-55XF70xx připojení flešky.

Snad jsem se trefil do správné kategorie.

K televizoru SONY BRAVIA KD-55XF70xx jsem zkoušel připojit flešku a nahrát si pořad. Nastavit nahrávání pořadu lze, ale na obrazovce je hlášení, že zařízení USB nebylo rozpoznáno. Na televizoru jsou tři konektory USB, zkoušel jsem dvě flešku a externí disk, se stejným výsledkem. V návodu nejsou žádné podrobnosti, zkoušel jsem, jestli na televizoru není nějaké nastavení, třeba volba jednoho z USB konektorů, formátování flešky nebo něco, ale na nic jsem se nedoklikal.
Není potřeba například nějaký speciální typ flešky co by ten televizor rozpoznal nebo něco takového?
Flešky i externí disk jsem zkoušel připojit k počítači a tam fungují.

Včera jsem obcházel elektrqelby, odchází nám pračka, v jednom jsem hodil řeč s prodavačem ohledně nahrávání z televizoru, údajně na to flešky nejsou moc vhodné, že je lepší hard disk (v době kdy se do počítače místo hard disků doporučují SSD). Ale nic konkrétního mi nenabídnul.

Ale nic konkrétního mi nenabídnul.

Co nabízet? Stačí jakýkoliv disk a k němu koupit externí USB box.

Obě řešení (fleška i disk) mají své výhody a nevýhody.

Fleška - snadno přenosná, nepřekáží, nízká spolehlivost

3,5" harddisk - když zbyde po upgrade za SSD, nutnost externího napájení, neskladný, zavazející kabely
2,5" harddisk - asi nejlepší řešení, ale některé televize mají problém s napájením těchto disků

Každiopádně není vhodné disk střídavě zapojovat mezi TV a PC.

Ty máš zkušenost s nahráváním z televize na aparát co se připojuje na USB port? Já jsem to zkoušel už dřív u televizoru a dvou settopbogů, nějak to šlo jen u jednoho.
S externím HD jsem to teď taky zkoušel, naštěstí se taky nepřipojil, nebyl bych rád, kdyby si ho televizor upravil k obrazu svému a na počítači pak nefungoval.

U připojeného disku jsou zásadní dvě věci - na jaký souborový systém je naformátovaný (FAT, NTFS, exFAT, ...) a případně v jakém formátu jsou videa, která chceš přehrát (MP4, AVI, WMV, ...). Obojí závisí na firmware televizoru, neexistuje obecná univerzální rada. Viz. návod nebo web výrobce, případně diskuzní fóra a zkušenosti uživatelů.

...a na počítači pak nefungoval.

Na počítači bude fungovat, jen je potřeba v některých případech disk přeformátovat.

Pokud máš doma nějaký volný SATA disk,kup si na něj box a máš to vyřešené.Já mám tenhle Axagon a v něm disk WD,co jsem vyndal z PC.Je kovový,na výšku,tj.dobře chladí a i hezky vypadá,i když za TV ho stejně nevidím.Jsou boxy i pro 2,5" disky.Ale tam může být problém s napájením před USB.Lépe nechat jen pro TV.Nahrál jsem filmy z PC a připojil k TV a funguje,ale už to nepřenáším.Vždy je třeba počítat s tím,že se něco podělá a disk to pak jedno zařízení neuvidí.Takže žádná data,jen fotky a filmy v kopii + pořady nahrané z TV.

Fleška nějak obživla, už funguje i v počítači.

...Není možné nahrávat na médium menší než 32GB...

Tak tohle jsem ve svém návody nenašel a že jsem to hledal pečlivě. Ani v tom co lze zobrazit na obrazovce. Akorát jsou tam zmínky o USB úložném médiu nebo USB HDD.
Tobě to s tou velkou fleškou funguje?
Pokud výrobce myslí vážně ten USB HDD, tak by ho měl taky nabízet. a ne chtít po chudákovi BFU, aby ho sháněl po počítačových qelbech.

Narazil jsem na tohle:
https://www.poradte.cz/elektronika/26368-sony-tv-nenacte-nevidi-usb.html

Вот техника большая.

Tobě to s tou velkou fleškou funguje?

Ano
V návodu, co lze zobrazit na obrazovce tato informace nebyla.
V odkazu co dával Abox sem tuto informaci, přehlídnul a koupil flešku 16GB
V tištěném návodu sem info našel (po pečlivém přelouskání) a poté ověřil telefonátem s prodávajícím.

Jinak model je: BRAVIA KDL-32W705C