Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook se seká

Dob­rý den,

Ne­dáv­no jsem si po­ří­dil no­vý no­te­book, jsem s ním spo­ko­jen, avšak bý­vá po­ma­lý a ob­čas se i upl­ně sek­ne, pro­hlí­žeč ne­od­po­ví­dá, atd. Ni­jak než zá­klad­ně ho ne­za­tě­žu­ji a čis­tím ho téměř kaž­dý den i roz­ší­ře­ně­ji, cho­va­ly se tak všech­ny mé NTB.
Ptám se proč?? Bu­du rád za va­še ra­dy :)
Dí­ky

Čistíš notebook aj nejakými výživnými pleťovými maskami s výžažkami aloe a avokádo?

Aký OS?

Aký je HW, zostava?

Spravil si z ISO systému na bútovačke čistú inštaláciu na zmazaný nultý sektor nástrojom Diskpart.exe - Clean - Active - NTFS?

Čistím ho programem samozřejmě, ale to je jen dodatek.

No - a sme doma, stará mama! Ak ešte napíšeš, že používaš na to "kvalitný" program CCleaner - tak už nemusím nič dodávať!

Ja som svoj NB "nečistil" tri roky nejakým ˇčistidlom" a funguje bez sekania. Ak treba "prečistiť" - použijem na to vstavané funkcie Windows.

A potom

Notebook je nový, HP 15,6", RAM 4 GB, přesný název z hlavy nevím a OS windows 10

To je minimum (ak ešte napíšeš, že máš 64-bit W10) na to, aby to akotak fungovalo. A budem ešte hádať - ten HP má asi integrovanú grafiku - takže tej pamäte teda veľa nemáš na to, aby to šlo plynule.

Promiňte ale proč jednáte takto? Já jsem laik a proto tu píši dotaz od čeho to tu je a to slušně a pěkně!
Větší podrobnosti nevím, stačila by i obecná odpověď proč tohle notebooky dělají, když ho nijak moc nezatěžuji ?? Hlavně to mě zajimá. Díky.

Vykání je základ slušnosti u cizích dospělých, ne jen ve vyšší společnosti, ale to snad říkat nemusím ne?
Nemusíte se mnou mluvit jako s debilem, ať mu změřím teplotu zda není nemocnej. Já jsem laik a píši tu proto, abych se nechal poradit. Od toho to tu snad je ne? Kdyby mě tu někdo normálně odpověděl, čím to je že tohle notebooky dělají .. Docela by mě to stačilo.

S vykáním jdi do... nebo jinam,už jsem Ti to psal a na Živě taky.Tady si tykají všichni,nemusíš tu tedy být.Chceš rady zadarmo,tak trp.Nebo to odnes do servisu,tam Ti jistě budou vykat,ale za pár tisíc.
Obecné rady už jsi dostal,ale pořád je nechápeš,upřesnit nic nechceš.
-narušený operační systém tím častým čištěním,tj.smazány nějaké potřebné soubory
-málo RAM pro plynylý běh
-plný nebo vadný disk,jestli tam není dokonce jen nějaký eMMC.
-přehřívání

Nechápu proč si tak zakládáte na tykání, že je vám to tolik za těžko, ale nebudu se dohadovat, od toho tu nejsem a ani se nenudím.
Ano v servise mi vykat budou a i všude jinde, a tím pádem se slušně dorozumíme.
Ano, chtěl jsem slušnou aspoň obecnou radu.
Mějte se

poslyš, tvým stylem tu nedávno psalo 21-leté děcko. tupé reakce bfu, ale jediné co ho zajímalo bylo vykání.

máš dvě možnosti jak zjistit, co po tobě chtějí:
- buď ten krám otočíš vzhůru nohama a přečteš si typový štítek. kromě mentálně postižených to většina zvládne. doma předpokládám nepoužíváš dock, takže no problém.
- anebo si stáhneš speccy a ten ti vypíše nejen typ, ale i základní hw, dá se to dokonce označit a zkopírovat sem jako text.

softwarová příčina:
- zaspywarovaný systém -> na kontrolu použít adwcleaner. program je jednoduchý, není to žádný test iq, ale když nezvládneš odpovídat na to co se tě ptají, nedělám si iluze.
- systém může mít extrémně slabý hw a je tam doinstalovaný náročný antivir třetí strany -> vykopat ven.
- domácí bfu si nechávají zahnojit svůj systém desítkami automaticky spouštěných programů. ms má velmi jednoduchý výpis "po spuštění", kde není zdaleka všechno, ale aspoň něco.

jestli máš po ruce někoho znalejšího, pro kontrolu spouštěcích míst použít ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy). zbytečnosti jdou zrušit. nebo ten znalejší sem může dát screen.

Takže zaprvé - Kdo tu jak psal mě nezajímá, zadruhé - mě není 21 a ve 21 letech už je člověk dospělý a netyká se mu a za třetí - Aspoň vidíte, že nejsem jediný. Vy nevíte kdo jsem, můžu být 60-ti letý vysoce postavený člověk, který si na vykání a slušnosti potrpí. Vy i přes moje napomenutí tykáte dál a to je si myslím neslušné. V obchodě prodavačce nebo zákazníkovi taky nebudete tykat, neboť by vás napomenuli stějně tak jako já a řešili by prvně tohle a potom řešili to co ten zákazník chce. O nic víc mi tu nešlo, ale nebudu se tu dohadovat.
A jelikož nejsem doma, ale pracovně v zahraničí, tak si asi těžko notebook obrátím. Tak mě laskavě neponižujte, i když to je dnes módní hit.
Poroučím se!

"ve 21 letech už je člověk dospělý" - ne, je to děcko. pokud má potřebu to řešit, pak dospělý není.
"můžu být 60-ti letý vysoce postavený člověk" - přesně stejné slova tu tehdy psala ta lama.

v obchodě či kdekoliv jinde se ti lidi chovají slušně, na rozdíl od tebe, který neumíš odpovědět na několikrát položenou otázku - to je neslušnost.
když jsi pracovně v zahraničí, proč píšeš z ip českého telecomu? nevíš víš že lhát se nemá? to je taky neslušnost, anebo tupost, vyber si.

takže normální odpověď nemá cenu od tebe čekat? k čemu teda u toho notebuku jsi a proč sem píšeš?

Tykání mezi pseudonymy je na internetu standard od doby, kdy jsem jej začal užívat, tedy od roku 1993, když jsem přišel na VŠ. Pokud ti to vadí, internet vypni, nikdo tě k jeho používání nenutí.

Odpověď na tvou otázku (jediná, kterou ode mě uvidíš, protože tvůj dotaz a další reakce jsou typickou ukázkou nabubřelosti a neschopnosti chápat souvislosti) není jednoduchá a v podstatě ani možná, protože chybí základní informace, nicméně část jde za nesprávným používáním počítače, část velmi pravděpodobně za špatnou volbou počítače (nečetl jsem tehle nesmyslný thread celý), ale troufám si tipnout, že sis koupil nějakou lacinou srajdu s minimem paměti, pomalým diskem a naprosto otřesným procesorem typu Celeron/Pentium/Atom.

Vaše urodzené, ctihodné, slovutné, emeritné bľahorodie, zostávam v hlbokom predklone, až som si praštil pri úctivom klaňaní pred monitorom svoje úctivé čelo o hranu písacieho stola.

Beriem ťa, ako laika, lamu s novým delom HW na ktorom je OS W10 x64 bit. Home.

V tom prípade vyraz CCleaner, AV originál uninstaller.exe, zo stránky výrobcu.

Stiahni si z netu_ Dism++,

rozbaľ zipku, klikni na Setup.exe x64, hore v lište na Options - Expert mode.

Rozbaľ strom a zaklikaj durch všetky štvorčeky okrem jedného: Hardlink...
(Velice pomaly). Spusti clean, ktorý bude trvať cca 10 minút.

V Dism++ môžeš odinštalovať rôzne appx, OneDrive a spol. bloatware, ktoré nevyužívaš.

Dokonca je tam nastavenie pre Explorer.exe, ktorým zrušíš nepekné šipky na ploche u zástupcov ikon.

----------------------------------
Stiahni si Cleanmgr+
https://www.majorgeeks.com/files/details/cleanmgr.html

týmto SW, nadstavbou pre Windows, ako bonus "dožehlíš" po Dism++ čistenie browserov, temp, tmp (len bacha na tvoj prehliadač, aby si nezmazal cookies a heslá).

Zaklikni aj komprimáciu systému, čím ziskaš asi 1,2GiB miesta na systémovom oddiele.

Reštartuj PC, nechaj na pozadí ešte dobehnúť v kľude systému prednastavenú údržbu v Plánovači úloh, Telemetriu, Ceip, Appraiser, kontrola certifikátov, Defragmentácia, čistenie a komprimácia RAM. Celý tento proces W10 trvá cca 10 minút.

Teraz ti bude fičať PC ako raketa, ako delo.

Co si mě dovolujete urážet?! Absolutně se neznáme, aby jste se mnou takto jednal! Nevím, v čem bych měl být blb. Ano, jsem laik a to je celé, proto sem taky píšu. A že si programem určeným na to to čistím, tak nevidím důvod, proč by to mělo naopak kazit :-D Je to nejznámější čistící program. Já chtělnpouze slušně slyšet radu, nic víc

Že jsem se sem vůbec koukal, ale představil jsem si pro sebe tvoji "vykací" konverzaci při souloži.
Problém máš, ty nechceš radu, ale chceš se mermomocí s lidmi bezpečně na dálku hádat. 60 ti není, když jsi ročník 1994, mnozí jsou tu starší než ty. Vezmi si ten svůj údajný (?) notebook a odnes ho do servisu, tak si "povykáš" dle své úchylky. Jinak ti doporučuji navštívit svého praktického lékaře a nechat si doporučit odborníka.
zde jsi "slušné" lidi našel, ale to tě právě moc neuspokojilo, protože jsi se jim už neozval, zato sem jsi měl čas psát příspěvky. Co to naznačuje, je asi každému křišťálově jasné.

Já že se chci mermomocí hádat?? :-D Tak to je výborný, ještě to otočíte proti mě. Přečtete si můj příspěvek. Slušně a pěkně jsem napsal a požádal o radu. Chtěl jsem pouze stručnou odpověď čím to je a radu co proti tomu.
Dočkám se ale reakcí od 20ti lidí s tykáním, jak kdyby jsme spolu husy pásli a opírání se o mou osobu.
A kolikátý jsem ročník tu neuvádím a i kdybych byl 94, tak bych byl dospělý a těm se netyká a starší tykání nabízejí. To jsou pouze základy slušnosti :-) Hodně zdaru!

To je docela rozdíl, jen podle toho kdo je registrovaný a kdo ne.
Nikdo mě ale nic nenabídl! Každý automaticky tykáte a i když napomenu, tak to děláte dál a ještě mě řešíte. Avšak asi je to pro vás problém velký. Pro mě tykání, pro vás vykání. Dál už to neřeším.
Napsal jsem jinde, odepsali mi 3 a všichni normálně vykají a v pohodě jsem odpověděl, poděkoval a hotovo :-)

Chlapče,jestli jsi 60-ti letý vysoce postavený člověk a jezdíš po světě,tak si můžeš dovolit zaplatit i ten servis a budeš to mít bez práce a rozčilování.A i kdyby Ti bylo těch 60,tak tady jsou mnozí i starší,takže oslovení chlapče je na místě.A z toho odkazu na poradte.cz,co poradili nového a lepšího než tady?Málo RAM jsme tu psali,použít program speccy taky,možná málo místa na disku taky.A k radě,abys to pročistil CC Cleanerem není co dodat.I když oni neví,že jsi to tím denním čištěním už totálně poničil.Nejrozumnější bude přeinstalace Windows nebo použití recovery.