Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak omezit internet pro PC?

Zdravím.. :)

Mám tento Wi-Fi router:
archer-c6

A mám problém... (více problémů)

Denně jsou připojeny 4 mobilní telefony, 1 PC (kabel) a občas XBOX ONE (WI-FI)..

Problém je v tom, že:

Uploaduju video na YouTube přes PC a chci si zahrát na Xboxu, jenže hra se laguje jako ***** a na mobilu internet to samé + na PC TÉŽ strašně pomalý internet..

Těch problémů je více, prostě problém je pomalý internet.. :)

Mám 100/10 (Mbps).. :)

Jde nějak omezit třeba maximální zátěž nebo něco pro PC (třeba v routeru)? Prostě, aby mohl člověk normálně prohlížet internet a nečekat 5 minut, než se otevře jedna stránka?

Mohl by mi někdo napsat návod?

Díky :)

Uploaduj přes noc nebo si pořiďte lepší připojení. Moc jiných řešení není. Klasický problém domácností. "Ségra ty něco stahuješ ? " "Kdo zase stahuje ?!?" .

Ani nevím kolik her jsem kdysi prohrál nebo disconectnul kvůli blbému připojení. Účinný recept na špatný internet a blbou náladu je si najít jiného koníčka. ;-)

tvé připojení nemá nijak úžasný upload. když chceš něco někam posílat, omez si šířku pásma, jinak na to doplácí ostatní.
aha, tak ten router to neumí na jednotlivá zařízení = mac adresy, ale jen celkově (viz advanced - qos). to je na nic.

pak snad zkoušet a zkoušet:
https://www.howtogeek.com/347711/how-to-limit-any-applications-bandwidth-on-windows/
https://windowsreport.com/bandwidth-limiter-windows-10/

myslím, že 100% by to omezení měl umět mikrotik. bohužel pokaždé po nahlédnutí do jeho menu dostávám depresi.

lepší by bylo řešit připojení s poskytovatelem, když považuješ za nutné odesílat další zbytečná videa na yt během jiného síťového provozu.

"myslím, že 100% by to omezení měl umět mikrotik. bohužel pokaždé po nahlédnutí do jeho menu dostávám depresi."

Mám to stejně. Přes značné úsilí a snažení se jsem dosáhl zjištění, že ti dobráci okolo mě kteří tvrdili, jak Mikrotik umí a zvládnou, tak jen kecali. Dokonce ani kluci od ISP se pořádně nechytají, protože jak cvičené opice nasazují skripty. Pár dobře mířených otázek a byli v zadnici s dechem. Mikrotik se musí pochopit...

inspirace by šla asi tady, přes vlan a řízení traffic virtuální síťovky:
https://pc.poradna.net/articles/1078271-mikrotik-jako-soho-router-3-wifi-sit-pro-navstevniky

ale tazatelův tplink nic takového neumí, musí to buď omezovat nějakým netlimiterem na pc, nebo se zamyslet nad svým připojením. ten upload bych chápal spíš u dsl než u kabelovky.
anebo neotravovat odesílám videa, když jsou zrovna všichni doma připojení.

edit: vlan nebude dobrý nápad, beztak chce mít pc ve stejné síti. tak nic.