Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chyba v Kernel PnP, ID události 411

Dobrý večer.

Již týden se potýkám po čisté instalaci Windows 10 - 64bit s tím, že mi nejde spustit žádná hra. Respektive spustit jde, ovšem jen
do úvodního menu s nastavením atd. Jakmile načtu uloženou hru, v podstatě okamžitě jakákoliv testovací hra spadne. Před instalací
Win 10 mi vše fungovalo. Navíc jsem si během chvilky, než mi hra crashne všiml, že se spouští snad v menší hloubce barev, než 32 bit.
Možná dokonce jen 8 bit? To nevím jistě.

Samozřejmě jsem jako první pomoc vyzkoušel hned několik verzí ovladačů pro grafickou kartu, nejnovější, z prosince 2019 a ze září
2019, problém však přetrvává u všech, ačkoliv všechny testované verze mou GPU "viděly" a všechna její specifika ukazují správně.

Pak jsem našel ve Správci zařízení, pod záložkou Grafické adaptéry ve výpisu událostí chybu v Kernel PnP. Musím říci, že jsem věnoval
dost času hledáním na webu, dokonce i přes oficiální fórum MS, kde můj rádce po pár vyměněných zprávách přestal komunikovat,
ale přestože má tento problém spousta lidí z celého světa, žádnou spásnou pomoc a radu jsem nikde neobjevil. Vyzkoušel jsem tedy
znovu provést čistou instalaci Windows 10, problém se však opět objevil. Třeba se tu najde někdo, kdo se s tím též setkal, a poradí
mě, zoufalému a vyčerpanému člověku, co s tím. Přikládám výpisy chyby z Event Vieweru:

Obecné:
Device PCI\VEN_1002&DEV_67DF&SUBSYS_341B1462&REV_EF\4&1da95f35&0&0019 had a problem starting.

Driver Name: oem30.inf
Class Guid: {4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}
Service: amdkmdap
Lower Filters:
Upper Filters:
Problem: 0x0
Problem Status: 0xC00000E5

Podrobnosti:
- System

- Provider

[ Name] Microsoft-Windows-Kernel-PnP
[ Guid] {9c205a39-1250-487d-abd7-e831c6290539}

EventID 411

Version 0

Level 2

Task 0

Opcode 0

Keywords 0x4000000000000000

- TimeCreated

[ SystemTime] 2020-03-12T11:57:10.483720700Z

EventRecordID 368

Correlation

- Execution

[ ProcessID] 4
[ ThreadID] 824

Channel Microsoft-Windows-Kernel-PnP/Configuration

Computer PUZWOLL-PC

- Security

[ UserID] S-1-5-18

- EventData

DeviceInstanceId PCI\VEN_1002&DEV_67DF&SUBSYS_341B1462&REV_EF\4&1da95f35&0&0019
DriverName oem30.inf
ClassGuid {4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}
ServiceName amdkmdap
LowerFilters
UpperFilters
Problem 0x0
Status 0xc00000e5

A tady je .txt výpis z mého dnešního DxDiag skenu:
HJux0nwf

Moje sestava:
Ryzen 5 1600 (12 nm - kód AF)
MSI Radeon RX 570 Armor 8 GB OC
Asus Rog Strix B350 F-Gaming (s nejnovějším BIOSEM - ten jsem aktualizoval minulý víkend)
HyperX-Fury Black 2x8gb DDR4 3200 MHz

Takže jak už to často bývá, problém se vyřešil po týdnu marných pokusů o jeho odstranění
a dvou čistých instalacích Windows 10 64-bit Home Edition, které však kýžený efekt nepřinesly,
včera v noci sám. Když jsem se chystal, jak jsem uváděl, na v pořadí již 3. čistý instal systému,
stalo se:

ad1) stáhla se ještě nějaká neočekávaná aktualizace Winů
ad2) jsem se rozhodl jen tak z plezíru vrátit BIOS do "továrna", než znovu nenávratně
smažu z disku všechny stopy po mém trápení.

Nechal jsem tedy nabootovat systém do plochy, bez jakékoliv víry, že by snad tyto dvě události
problém s Kernel PnP vyřešily. Zběžně jsem mrknul do Event Vieweru, abych opět spatřil
varovnou, červenou značku s vykřičníkem neomylně oznamující chybu, ale ups! Všechny ovladače
se zdály být načteny a funkční. Ihned jsem proto otestoval pár náročnějších her, a i v praxi se GPU
chovala tak, jak bych si přál. Ani jeden crash, nic. Má "grafárna" pak dostala naloženo ještě asi
sedmi benchmarky, které proběhly v naprostém pořádku i přes tu skutečnost, že jsem při posledních
třech ztratil pud sebezáchovy a odvážil se ji i přetaktovat.

Z toho všeho nicméně plyne, že vůbec neumím s jistotou říci, co tu chybu odstranilo. Bohužel.

Každopádně pánům patří dík za snahy mi s tím pomoci. Mějte se.

:beer: