Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno FM radio pro Android 10

Zdravím.
Mám tlf TCL Plex a po instalaci Android 10 zmizelo FM rádio, které hraje s využitím kabelu sluchátek jako antény. Při koupi tam byl Android 9. Pokud jsem v oblasti, kde je signál, tak to příliš nevadí, data mám v dostatečném objemu. Problém je, že se poměrně často vyskytuji mimo dostupnost dat a to rádio by tam bodlo. Ale nehraje. Důvodem pro odstranění je podle informace, kterou jsem zachytil, obava o zabezpečení ze strany Google. Telefon HW pro FM rádio má, jinak by předtím nehrálo.

Zkoušel jsem víc jak 10 app z Google store, ale všechny jsou jen internetové rádio. Nevíte o app, která by původní, ve verzi 10 odstraněnou aplikaci nahradila?

Díky.

Mám pocit, FM radio je velmi specificky vázané na konkrétní hardware (mobil).

Proto FM radio nenajdeš někde na Google play.
Tudíž se domnívám, jediné, co by fungovalo je původní odebraná aplikace.
A i u té se dost obávám o funkčnost pod "vylepšeným" androidem 10.

Zopakuji větu z dotazu "Telefon HW pro FM rádio má, jinak by předtím nehrálo."
Problém je v tom, co už srozumitelněji uvedl Flash_Gordon a to, že "FM radio je velmi specificky vázané na konkrétní hardware (mobil)."

Žádný učený z nebe nespadl a já toto nevěděl. Ty možná ano, já holt ne. Proto jsem se na to ptal.

Takže vyřešeno.

Jestli tvuj telefon muže fungovat i jako přijímač FM tak zkus :
NextRadio : NextRadio Free Live FM Radio

Popisek (Gtranslate):
- NextRadio nabízí dva způsoby, jak poslouchat živé, místní rádio FM. Pokud je v zařízení aktivován čip přijímače FM, budete moci poslouchat místní pozemního rádia FM,

- NextRadio nabízí dva způsoby, jak poslouchat živé, místní rádio FM. Pokud je v zařízení aktivován čip přijímače FM, budete moci poslouchat místní pozemního rádia FM, které využívá méně dat a šetří životnost baterie ve srovnání se streamováním. Aktivovaný čip FM vám umožňuje poslouchat NextRadio v nouzových časech, a to i v případě, že jsou buněčné věže dole. Kabel ze sluchátek nebo stereofonního kabelu slouží jako anténa pro příjem místních FM rádiových signálů.

Driv jsem pouzival RadioFM / z fora XDA, ale nevim jestli pojede s tvou verzi Android. Ted pouzivam HUAWEI FM Radio pro Android 9.0+, -- nemusi byt kompatibilni se SoC, HW tvého telefonem tak jako v pripade FM radia Motorola.

Díky za tipy, ale u všech to končí oznámením "Tato aplikace není kompatibilní se žádným z vašich zařízení."

Nedá se nic dělat, kašlu na to. Při položení dotazu jsem chybně myslel, že to bude jednodušší a jen sám neumím pořádně hledat.
Starý telefon Ericsson poslouží taky.

A neni ten telefon jeste v zaruce? Bych jim to otriskal o hlavu, kdyz tam zapomenou dat do nove verze Androidu aplikaci pro FM radio. Aspon je videt, jak se ty noname nevyplati kupovat, pak jsou z toho jen problemy.
Stejne ale, pokud by reseni s reklamaci nepripadalo v uvahu, tak zkusit nekde sehnat tu starou aplikaci z Androidu 9 a zkusit ji nahrat i na novy Android 10, ja si myslim, ze to je klidne 50/50, ze to muze fungovat.

Neni to problem Google. Ten s tim nema nic spolecneho. Google poskytuje aplikace Google Apps, ktere mu vyrobce musi zaplatit, ale samotny Android je open-source. Vyrobce si stahne zdrojaky, prida ovladace, prida vestavene appky a nainstaluje to na telefon.
Jednoduchy dukaz je, ze kdyby za tim stal Google, nebyla by radio aplikace na zadnem telefonu s Android 10. Jenze tak to neni, jinde FM radio normalne je.

Už jsem zdroj té informace našel. Viz zde https://mobilni-telefony.heureka.cz/tcl-plex/recenze/#section

po aktualizaci na android 10, která se spustí při prvním spuštění a nejde bez ní pokračovat v natavení telefonu zmizelo FM rádio. Když jsem volal na technickou podporu, bylo mi sděleno, že o prblému ví a opraví. druhý den mi pán volal zpět a tvrdil, že FM rádio nebude. Dle jeho tvrzení je to rozhodnutí Gogle aEU z bezpečnostních důvodů. Dále mi pán doporučil stáhnout si internetové rádio, dle jeho tvrzení, je sptřeba dat minimální asi jako maily. Můj datový balíček 1G bych spotřeboval za dvanáct hodin.

... a další https://www.gsmarena.com/tcl_plex-reviews-9841.php

FM/AM radio is phasing out in Europe due to European regulation. Outside Europe, radio is still working...