Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stiahnutie najnovších ovládačov pre Z87-K

Poraďte mi ako aktualizovať ovládače mojich zariadení:
Základnej dosky Z87-K, Realtek internet a audio driver, procesor Intel-core I5 4590, grafická karta Sapphire R9 270X, Ram 8 GB 1600 mhz cl11,Western digital caviar blue 100,64 mb cache - 1 TB. Po problémoch ktoré riešim v tomto a tomto evente, som sa rozhodol kontaktovať priamo MS. Riešia tam viacero problémov a poradili nech aktualizujem ovládače na najnovšiu verziu. Problémom je že na stránke výrobcu je posledná verzia 2015 od ms mám ovládače z 2016 roku. Nová verzia win 10 1909 ale žiada ešte novšie ovládače, a to je problém kde ich mám zohnať? Použil som vendor ale to viedlo len k stránke výrobcu, ktorý ale žiadne novšie driveriy nemá.

V cem je problém? Vytvořím usb flash pres win creation tools, nakopiruju si ovladače od sttanky vyrobce plus na grafiku, odpojim sitovy kabel. Zrobim instalaci, nahraju vsechny ovladače a pripojim sitovy kabel.
Proc řešíš datum ovladačů? Buď rad ze jsou. Mám v podstatě to samý asus z77 a vše jede.

To už som skúšal, problém je, či aktualizujem systém cez aplikáciu windows na Win 10 verziu 1909, alebo vytvoríš inštalačné usb či cd a urobíš čistú inštaláciu. Či máš vypnutí internet a nainštaluješ originálne ovládače, alebo všetko pozapínaš - vtedy mal systém najmenej chýb. Systém najprv neukazoval nič, akoby bol Event viewer zaplokovaný alebo vypnutí. No po aktualizáciách je tam kopec error, a jedným je i konflikt ovládačov. Pokiaľ by boli len tam tak nevadí, no systém neustále mrzne, seká. Padá windows prieskumník, počas písania náhle spadne ms office. Po jednej z aktualizácií som mal dokonca rozkalibrovaný monitor, podľa ms toto postihuje tak 0,001% používateľov. Poradili mi aktualizovať ovládače, novšie ako tie od ms ale nie sú ani na stránkach výrobcov. No a potom ma zbláznili na aktualizáciu biosu teda vlastne UEFI. Vraj to všetko vyrieši, systém mrzne a seká naďalej a správe počítača je od vrchu po spodok chýb. Ms zo mnou už naďalej nekomunikuje.

Může to být ovladači ale taky může být vadné něco v počítači - a to si myslím je pravděpodobnější.
Zkus windows test paměti. Zkus otestovat stabilitu pc programem OCCT. To ti sežere hodinu.
Jako další bych zkusil vyměnit grafickou kartu nebo jet na integrovanou.
Nebo do pc cvičně nahrej windows 7 a vyzkoušej jak se to chová.

Tak hodinu som testoval grafickú kartu programom OCCT ale žiadne chyby sa nenašli. Hodinu som tiež odtestoval grafickú kartu pomocou nástroja FurMark, ale žiadne poruchy. Obraz išiel aj pri plnej záťaži bezproblémovo. Druhú grafickú kartu ja nemám a ani integrovanú nie. AMD Radeon R9 je moja jediná grafická karta.

https://www.asus.com/sk/Motherboards/Z87K/specifications/

Čipová sada: Intel Z87
Grafika: Integrovaný grafický procesor

mělo by to mít integrovanou grafiku (intel).
po zasunutí externí grafiky do pcie slotu se nejspíš integrovaná vypne, asi jde v bisu povolit, kdyby bylo třeba.
což se pro test může hodit: dokud funguje zobrazení, v biosu povolit onboard nebo co tam mají.

AMD Radeon R9

mi nepřipadá jako korektní název grafiky, to je obecná rodina. že by chyběly ovladače amd?

asi v 5:10 ukazuje "ai tweaker" s výpisem taktu integrované grafiky, čili tam nějaký intel je.
od 13:00 prochází menu "advanced - system agent - graphics configuration", volbu primární grafiky a nějaké možnosti kolem. chce to zkoumat u sebe v biosu.

amd se dá vypnout vytažením.
když jsi našel typ intel, předpokládám že je v biosu povolený.

PCI\VEN_8086&DEV_8C02
Intel 8 Series/C220 Series SATA AHCI Controller

u nákupu hw, stažení .iso ani u instalace ovladačů jsem nebyl, co k tomu říct víc. podezřívám obvyklý vlastní postup.

chyby v průzkumníku nebývají, asi byl myšlen prohlížeč událostí (eventvwr.msc):
než default zobrazení, užitečnější bývá třídění podle času, jak to šlo po sobě od zapnutí: protokoly windows - system (případně i aplikace).
časové řazení může dát lepší pohled na to, co se dělo okolo té události.
restart pc = událost eventlog.
možná by šlo dohledat, odkdy ta chyba začala, jestli to není práce až nějaké aktualizace.

jde o případ o starší desky se starými ovladači z počátku win10. teď běží w10 po asi šesté velké ms opravě té nikdy nedokončené alfaverze. uživatel musí doufat, že ms za ty roky v systému nic neposral.
zkusit ještě pohledat chipset driver u intelu pro c220, jestli nemá novější verzi než Intel_Chipset_Win10_10.1.1.7
googlit "Id 225" se mi nechce, přeoral bych to jinou verzí ovladače.

jedna technická: v minulosti byl pro zdánlivě nesouvisející části systému konfliktní ovladač "Intel Matrix Storage Manager Driver". není nainstalováno něco podobného?

já jen kdyby to bylo málo vidět:

užitečnější bývá třídění podle času, jak to šlo po sobě od zapnutí: protokoly windows - system

to množství chyb je tam několik dní, ne před 30 minutami.
máš zásadní problémy se čtením textu, s instalací, s náhodnými odpověďmi jen na některé dotazy.

fak ti instalaci nemůže nikdo předvést a vysvětlit na místě, co je asi špatně?

slajd nevyžádaných obrázků že špatné záložky eventvieweru jen předvádí počet chyb, jinak je k ničemu. ještě v nesmyslném pořadí, to měla být schválnost?
pokud ne, tak si všechny chyby rozklikni a začni je řešit.

Ja ich ale neviem riešiť! Keby som mal nejakého IT zdatného známeho, tak v prvom rade nechodím sem. Hľadám po internete možnosti ako riešiť ten či onen problém, ale skrátka aj keď nájdem vlákna kde to riešia či vyriešil Buď mne to nepomôže, zopakujem postup a im to pomohlo mne nie. Alebo sa skrátka vlákno skončí z textom "Už som to vyrieši!" ale típek nenapíše postup. Idem vytiahnúť starú inštalačku a skúsim vrátiť starý win a uvidíme.

řekni jediný důvod, proč jsi sem místo odkazů nacpal 12 nesmyslných screenů, které jsou jen seznam stejných nadpisů stále dokola.
- není z toho vidět posloupnost po zapnutí (postup zobrazení jsi přitom dostal),
- není uvedený obsah jediné chyby,
- díky vadnému výběru zobrazení a nečtením těch chyb nerozlišuješ, jestli souvisí s hardwarem / zavedením systému, a co jsou chyby doinstalovaných aplikací. podle těch názvů odhaduju, že většina je to druhé

doporučil bych, pokud se někdy konečně podaří nainstalovat ovladače a nikde nebudou významné chyby, si ten stav zálohovat.
například acronis true image, nebo ten macrium reflect.

a když už někam cpeš screen z eventlogu a píšeš o pádu, příště se podívej, že tam je ten pád vůbec zaznamenaný.
ale už odmítám tím hnojem listovat, toto nemá cenu dále řešit.

protokoly windows - system

Ako sem nabudúce vložiť informácie z protokoly, kde to nájdem? Hore píšeš o časovej osi tak som sem dal tieto scréeny, že k niečomu budú. Nechcel som nikomho uraziť. Vrátil som sa nastarú verziu 1903 a všetko funguje, zablokoval som na 35 dní aktualizácie. A potom sa uvidí. Dovtedy snáď skončí karanténa a ja zoženiem aspoň jedného technika čo bude vedieť, čo robiť.

prohlížeč událostí -> v něm protokoly windows -> systém.
je to setříděné podle času, jsou tam všechny systémové události i úspěšné, takže když píšeš že to spadlo před půl hodinou, je tam ten restart vidět.
jsou tam vidět startující služby a některé ovladače, a taky ty chyby - a je vidět kdy asi nastávají.
a pak se chce podívat co v těch chybách je.

jestli se objevují nějaké chyby až v souvislostmi s doinstalovanými programy nebo doplňky windows (.net fw), mohou být vidět v menu: protokoly windows -> aplikace.