Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vzdálená plocha

Dobrý den, potřeboval bych poradit... V práci jsem dostal možnost HO přes vzdálenou plochu, kterou si musím nejprve doma nainstalovat a chci se zeptat, jestli je nutné mít PC doma při instalaci připojené k modemu přes kabel a nebo může být i přes kabel...? A kdo by měl i tu trpělivost, mohl by mi někdo napsat i stručný popis, jak postupovat... Předem moc děkuji...

Ve firmě mi poslali návod, jak postupovat, ale nějak se nečapu... Stáhl jsem si nutné certifikáty, nainstaloval Cisco, ale pořád mi to píše pri připojení VPN, že je heslo špatné a přitom jsem si jistý, že dávám stejné, jako v práci...

kdysi jsem cisco používal, tehdejší verze už není bezpečná. místo klikacích oken raději příkazový řádek, je to rychlejší a ukazuje to chyby.
dalo se vyhodnotit kam se připojení dostalo, jestli už jsi ve firemní síti a problém je třeba jen se vzdáleným uspaným krámem.
ale nemá cenu sem dávat kód, současné příkazy budou jiné.

jedna technická - jsi na tom firemním pc administrátor? máš právo k připojení vzdálenou plochou?
a pořád chybí informace, jestli se povedlo doma vše nainstalovat bez chyb.

větší firmy s doménovou politikou běžně nedávají lidem admošská práva. tak nemají ani možnost přimapovat disk nebo připojit vzdálenou plochu.
když se to schvaluje, mohlo by fungovat nastavení práv - chtělo by to ještě ověřit vzdáleným připojením na jiném pc, pokud ve firmě takový existuje, kde je člověk admoš.

asi by to chtělo firemnímu iťákovi poslat screen z toho přihlášení - měl by poznat verzi windows, jestli jde o správné přihlašovací okno.
práva pro přihlášení na konkrétní firemní pc si může zkontrolovat sám, k tomu se nemusí přihlašovat na tvůj domácí pc.

"..Ještě se zeptám, pokud bych se spojil s IT v práci a dám mu svou IP adresu, tak by se dokázal na můj PC připojit....?.."

Nemusis, spustis si doma napr. TeamViewer a pak se IT muze pripojit a nemusis nic resit (pouze mu nadiktujes ty udaje z TV)...