Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno tisk ze vzdálené plochy

Ahoj,
prosím o pomoc: potřebuju rozchodit tisk ze vzdálené plochy na W. Server 2003 64bit, program Terminal Server Printer Redirection Wizard mi píše: Terminal Server Printer Redirection Wizard could not read the server´s version 3 Drivers. Please install at least one Version 3 MINI printer driver. Nikde jsem se ale nedočetl kde ho mám vzít, v add-remove programs jsem nic takového nenašel. Současně netuším zda se mi může podařit rozchodit tisk na tiskárně která nemá ovladače pro 64bit systém. Díky za pomoc.

IMHO bimho musíš nainstalovat na server ovladače jak pro 64b, tak pro 32b (samozřejmě ideálně stejnou verzi). Samozřejmě, v případě, že nepožíváš extrémních výhod řešení Citrix (ale jsi vázán "pravěkou" Win TS technologií) a zároveň neexistuje driver pro 64b systémy, zkusil bych ti navrhnout řešení ThinPrint. Není to sice takový luxus jako citrix, ale službu to asi udělá.

Nicméně někdy nákup nové tiskárny vyjde levněji ;-)

Takže vyřešeno, nastaveno, inkriminovaný klient má tiskárnu která má ovladače pro 64bit. Tiskárna mu tiskne i když mi TSPDRW.EXE stále hlásí stejnou chybu. :-D Kdyby to někdo v budoucnu potřeboval, polopatický návod bez zbytečného balastu jsem našel tady.
Díky za pomoc Touchwoodovi, ten Thinprint se může v budoucnu hodit.