Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefungující port na sluchátka

Zdravím. Dnes jsem si normalne poslouchal hudbu pres NTB a konkretne pres sluchatka a pak jsem je vyndal z portu a zacvhilku hned dal zpatky a uz nefungovala hudba ve sluchatkach. NTB normalne hraje ale ten port nefunguje. Sluchatka jsou normalne v pohode. Nevite nekdo co s tim? Je mozny, ze ten port uz je nepouzitelny nebo jen neco v nastaveni pozmnit ale to pochybuju

Pokiaľ v NB fungujú reproduktory a pri zasunutí Jack konektora sa vypnú, ale slúchadlá sú "nemé" (a píšeš, že inak fungujú), alebo druhá možnosť - aj pri zastrčenom konektore idú vstavané reproduktory - tak je problém v samotnom konektore. Buď v prvom prípade sú kontakty opotrebované tak, že sa korektne nezopnú, ale prerušia spojenie s reproduktormi, alebo v druhom prípade je niekde chybný spoj na konektore s doskou.
Výmena alebo oprava v tomto prípade je možná (ak si netrúfaš sám) v servise.

No kdyz zapojim sluchatka, tak reproduktory furt hrajou ale ve sluchatkach ne. Zkosel jsem ty sluchatka do mobilu a fungujou. Ja si myslim, ze bude opotrebovany port. Protoze ten rozdil mezi portem na mikrofon (prakticky nikdy nepouzivanejú a sluchatkama je celkem velkej. Tim myslim, ze ten port na sluchatka nejako prokluzuje a prijde mi, ze se kontakty nezopnou ale nevim teda no. Jak jsem psal. Pouzigvam tento NTB uz 9 let a nikdy nebyl problem. Ted jsem je vyndal a hend dal zpatky a uz to nefungovalo.

No po deviatich rokoch používania sa to môže aj unaviť.
Skús ešte jeden pokus. Na konektor slúchadiel nastriekaj (jemne) nejaký Kontox, WD40 a pomaly párkrát zasuň a vysuň - je možné aj to, že prenosom toho prípravku na kontakty v konektore NB sa môže dostať, prečistiť vodivé spojenie a začne fungovať. Ak by to nepomohlo (nie je to zaručené!) - tak ti konektor vymenia.

Jo je ale nejak prokluzuje nebo prijde mi takovej volnejsi coz asi neni moc dobry. Naopak vedle v tom portu na mikrofon to funguje jak ma (neprokluzuje). Asi to bude uz moc opotrebovany. Takze budu muset koupit tu vecicku nebo to dam spravit.