Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDMI-VGA

Dobrý den, mám novou grafickou kartu, bohužel jsem zjistil že můj (relativně nový levný) lcd monitor má pouze VGA vstup, grafika nikoli. Chtěl bych se zeptat, jestli i tak mohu jaksi vést do monitoru DIGITÁLNÍ signál (pomcí HDMI kabelu + rekuce/převodníku - nevím co je odborně správně ), nebo jestli ta redkuce ten digitalni signal prepíše na ten VGA analogový...? Popřípadě mám to vůběc řešit, nestačí mi u levného monitoru pouze VGA? Rád tedy hraju hry a netuším jestli ten analogový vs digitální signál má vliv na hraní her (ingame). Děkuji za radu!

přestaň kamarádit s člověkem, co ti poradil ten nejlevnější šmejd monitor. grafiky se už několik let dělají už jen s digitálními výstupy, utrácet za vga fakt není nejbystřejší nápad.

převodníky jsou. (k ničemu, ale to nechceš slyšet). tak si libovolný pořiď, pak nechápu smysl dotazu.
https://www.gearbest.com/cables-connectors/pp_009295975823.html

vga monitor se ztrátou nejmíň 3/4 prodej (vyhoď). nebo si ho nech jako displej k domovnímu zvonku. ale chybějící jakýkoli normální vstup tě bude omezovat.
nebo si k němu pořiď čínský minipc a používej ho v koupelně na přehrávání filmů z domácí nasky.

kup si repasovaný monitor 24". není to ideální, ale vzhledem k tvým vyhozeným penězům to bude nejmenší škoda.

Zajímalo mě, jestli ten převodník (když kabel bude hdmi) změní ten digitální převod na analogový, když jde vlasně jen o hdmi kabel + ten převodník/konektor. Ale predpokladal jsem, že to bude přecedený na ten analog. Každopádně díky za reakce.

pc monitor máš taky ke čtení textů nebo k luštění systémových hlášek psané tím nejtenčím fontem.
od kvality konverze, možná spíš vymýšlení nového signálu, žádné zázraky nečekám.

buď dočasně použij starou grafiku, než ti ten převodník odněkud přijde, pak si při nízké kvalitě objednáš nějaký repas monitor s hafo vstupy.
nebo repas objednáš hned a ten relativně nový vga krám věnuješ tomu, kdo ti tak skvěle poradil, ať si ho jde ekologicky vyhodit sám.