Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tlačiareň tlačí prázdne strany

Dobrý deň.

Mám tlačiareň HP 5520, včera večer som na nej v pohode tlačila, avšak starý toner sa už minul, tak som vymenila nový, originálny, vložila som ho správne, odlepila som ochrannú fóliu, avšak tlačiareň tlačí len prázdne strany.

Skúšala som farbu aj oživiť, potriasť a tak. Stále nič.

Nikdy predtým sa mi nič podobné pri výmene nestalo.

Poradíte mi?

Ďakujem

Skúšala som obidve možnosti. Žiaľ nič. Len prázdne strany stále.

Neviem si to vysvetliť, tlačiareň potrebujem a nakoľko teraz ani nemám možnosť kúpiť nový toner, neviem čo mám robiť.

Pani, Vaša tlačiareň má tri farebné a jednu čiernu kazetu.Sú to zásobníky na atrament pretože tlačiareň má centrálnu tlačovú hlavu.
Píšete v jednotnom čísle tak predpokladám že Ste menili kazetu s čiernym atramentom.
Po vymenení už teda netlačí ani jedna farba?
Tak ako píše "Kurt" poskytli Ste málo informácií,takže je ťažko poradiť.

Pani, Vaša tlačiareň má tri farebné a jednu čiernu kazetu......predpokladám že Ste menili kazetu s čiernym atramentom.
Po vymenení už teda netlačí ani jedna farba?
....poskytli Ste málo informácií,takže je ťažko poradiť.

hodnotny koment, dal bych plusko, ale jako neregistrovany nemohu

Vyrobcovia tlaciarni dodavaju novym tlaciarnam ficuru, ze v pripade minutych farebnych naplni netlacila ani cierna.
Ak by to nebol tvoj pripad tak moze ist o zaschnutu tlacovu hlavu.
Teoreticky moze byt aj vadna napln, myslim, ze raz v zivote som reklamoval aj original (cize za 18 rokov je to velka vynimka).

Viacero HP tlačiarní majú volbu "Tlač v odtienoch sivej" - ak je zaškrtnutá táto volba tlačiareň neberie do úvahy farebné náplne a tlačí len čiernou kazetou.Aj farebne fotky.
To znamená, že farebné náplne môžu byť zaschnuté ale tlačiareň to nevníma.
Ak ale v prípade že nieje zaškrtnutá táto volba ale jedna,hociktorá farba sa minula (nemyslím zaschnutie),tlačiareň to zistí a vo velkej väčšine prípadov prestane tlačiť celkom.
To je z toho dôvodu aby sa bez atramentu nezapiekli trysky pre danú farbu pretože pri tlači dochádza k pomerne vysokej teplote.
Takže ako poradili predomnou:
Resetnúť tlačiareň ak to neviete,vyberte čiernu kazetu a vložte ju s tým že si všimnete či ju tlačiareň zdetekovala(prijala).
Ak áno a netlačí skúste najsť v nastaveniach tlačiarne volbu - tlač v odtieňoch sivej a zvolte túto možnosť.
Ak vam ale tlačila aj bez tejto volby je možne že zaschli trysky - ak prešiel od poslednej tlače po vymenu novej kazety dlhší čas.

Viacero HP tlačiarní majú volbu "Tlač v odtienoch sivej" - ak je zaškrtnutá táto volba tlačiareň neberie do úvahy farebné náplne a tlačí len čiernou kazetou.Aj farebne fotky.
To znamená, že farebné náplne môžu byť zaschnuté ale tlačiareň to nevníma.

Toto uz davno nefunguje.
Tlaciren si osaha farby, akonahle nejaka chyba odmietne tlacit.