Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Všechny hry jsou trochu rozmazané

Dobrý den, nedávno jsem zakoupil nový stolní počítač s novým monitorem, žádný bazoš atd. Monitor mám připojený na grafickou kartu(1080ti) hdmi 2.0 kabelem. Všechny hry jako PUBG, Witcher 3, Postal 4 mi jedou na max. detaily 100fps+(omezuji na 85, aby netrpěl hardware). Problém je v tom, že když jsou určité objekty(domy, stromy, NPC) trochu vzdáleny, tak jsou celkem dost rozmazané. Vyhledával jsem na internetu a zkoušel upravovat 3D nastavení v Nvidia panelu, nastavovat rozlišení, pozici plochy, změnu měřítka atd. Zjistil jsem, že při snižování antialiasingu se trochu snižuje i rozmazanost. Když však vypnu antialiasing úplně, tak se na to zase nedá vůbec dívat kvůli ostrým hranám. Před tímto PC jsem měl notebook, který sice skoro nic nerozjel, ale taky nic nerozmazával :d. Horší je, že nevím, jestli je problém v PC nebo monitoru. Monitor mám nastavený na 1920x1080 144hz pomocí Nvidia panelu a všechny funkce jako freesync, over drive a VRB mám vypnuté. Dneska jsem tomu věnoval celý den a nemůžu najít řešení. Budu rád za jakýkoliv tip. Děkuji

můj počítač: produkt
i7-8700 3,2Ghz
1080Ti 11GB
2x8 GB RAM 3000Mhz DDR4

můj monitor:acer-kg241qpbiip-gaming-24-23-6-um-ux1ee-p01-_d333257.html
144hz
1920x1080

Klasika, TN monitor s 6bitama, umi to zobrazit 262 tisic barevnych odstinu. Windows zobrazuji 16 milionu barevnych odstinu, takze zbytek monitor dopocitava. Se nediv, kdyz si poridis krap, ze to pak mas rozmaznuty.

Také jsem "bojoval" s monitorem, nakonec jsem za 10bit barvy (8+FRC) rád. Moje vlákno (i když se primárně týká něčeho jiného): https://pc.poradna.net/questions/2952388-monitor-120-144-240hz-lze-prenastavit-na-60

Jen si nejsem jistý, že tvůj problém s rozmazáváním je opravdu vinou monitoru. Doporučil bych si od někoho jiný monitor půjčit a vyzkoušet (nebo k němu přinést svůj PC, pokud nechce dát moncl z ruky :) )