Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s vypálením DVD

Dobry den. Prosím o pomoc. Snažím se vypálit neco na DVD a mechanika me říká ať vložim zapisovatelny disk, přitom DVD je na 100% prázdné. Už jsem na této mechanice párkrát vypaloval a bez problémů jen si nejsem jistý jestli někdy na DVD. Předem děkuji za jakoukoliv pomoc.

Nene, nenapíše to vůbec nic. Pak na něj hodím soubory k vypálení v neru nebo jeste v jednom prográmku (burn nebo tak neak se jmenuje) a když dám pálit tak vyjede mechanika a napíše to ať vložim přepisovatelný disk a když dam vlastnosti disku pise to jakoby bylo prázdné a zároveň plne. Mám nově koupený pack DVD-Rw verbatin.

Nad rámec dotazu, offtopic.

Není mi jasná potřeba v roce 2020 cokoliv vypalovat na CD/DVD. Jo, nechal jsem si taky v nemocnici "vypálit cétéčko" - jen proto, že sestřička neuměla na nahrát na flešku.

Pokud by to mělo být jako záloha dat, obávám se, že dnes bude problém sehnat "pořádná" média (v době před x lety, kdy zálohování na DVD bylo v kurzu, se za taková považovala média od Tayio Yuden, případně Verbatim DataLife+, vyrobená v Mitsubishi Chemical). Na DVD zálohu bych dnes zvolil výhradně formát DVD-RAM. Na rozdíl od dob minulých, je to snad už standard všech vypalovaček. Cracknuté BHA drivery od Toshiby už jsou dááávno minulostí, snad.

Já měl v dobách, kdy jsem ještě něco vypaloval problém s disky Emgeton. Potom jsem používal už jen DVD Verbatim nebo Maxell. Vždycky pluska, ale fungovala i mínusová DVD. Netuším proč pluska, asi jsem myslel, že je to něco lepšího než ta mínusová. Cvičně jsem teď našel krabici s filmy a divím se, že to jde i po jedenácti letech přečíst.