Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Barebone PC a crash pri bootu z USB

Zdravim,
Mam problem s instalaci operacniho systemu na barebone pc. Je tam poskozena instalace winxp(kdyz pc necham nabootovat z hdd tak vyskoci instalace winxp a nejaka hlaska o chybejicim souboru). Dnes jsem tam chtel nainstalovat win10 ale nedari se mi nabootovat z bootovaciho usb. Vzdy po uvodnim "loading files" jakoby crashne pc a restartuje se nebo ho musim vypnout rucne.
Dle meho nazoru je nejakym zpusobem poskozene HDD z te predchozi instalace ale nerad bych ho vytahoval a pripojoval k jinemu pc pokud je jina moznost. Nejake napady?
BB PC je uz asi deset let stare ale pozadavky pro win10 splnuje. V Biosu jsem zkousel prepinat vsechno mozne a nic nepomohlo.
Dekuji za rady

Najprv si vyrob Rufus bútovačku z ISO W10 pre MBR (nie GPT) určenú pre starší Bios.
Rufus ťa prevedie po rozbalení. Je free.

Dmitryho spustíš na externom médii, len neviem, či ho nebudeš nútený kľúčom cracknúť, lebo nie je free. Už som ho roky nepoužíval. Je to onánia na celú noc, dokáže premapovať vadné sektory hdd a zapísať túto opravu do firmware hdd.

Ubuntu live CD z ISO:
https://help.ubuntu.com/community/LiveCD

Tak mi nechce nabootovat ani na tom ubuntu, pokazde kdyz si to sahne na disk tak se to rebootne. Budu to muset asi rozebrat :\ Zkosel jsem i vypnout Sata radic a bootnout to ubuntu ale vzdy si to sahne na disk.

Inštalátor Ubuntu úplne ignoruje pevný disk, to by musel mať hdd skrat na pinoch, nie že by bol iba vadný firmware.

Aj W10 sa dá inštalovať výhradne na externé médium:

https://www.pcworld.com/article/3185777/how-to-install-windows-on-an-external-drive.html

Prípadne cestou EaseUS

https://www.easeus.com/partition-master/install-windows-10-on-external-hard-drive.html

apod. SW xindlov, len to je onánia pri inštalácii, ale hlavne pri načítaní OS do RAM v prípade pomalého HW reťazca.

Je tam poskozena instalace winxp

To má kolik let to PC? Instalovat na pravěké barebony Windows 10 je ztráta času, s nativní HW podporu budeš stejně jen moct klikat, tak proč tam instalovat Windows 10. Stranka podpory toho barebone ješte žije ?

Dnes jsem tam chtel nainstalovat win10 ale nedari se mi nabootovat z bootovaciho usb

Podporuje ten Barebone UEFI (máš obrázkovej BIOS) že tam rveš Windows 10 přes MS instalačku ? IMHO jestli byl s XP je velká šance ze základní deska podporuje jen Legacy (boot efi na legacy nefunguje)

Tak mi nechce nabootovat ani na tom ubuntu, pokazde kdyz si to sahne na disk tak se to rebootne

A BIOS ten disk vůbec vidí? Má tam to HDD nějakej SATA kabel ?
(crash muže pocházet i po zavedení ovladače pro polo-funkční SouthBridge, čímž by se vysvětloval i ten problém s portem SATA kde maš ten HDD.)

Problem je jinde jelikoz to dela to same i bez HDD, tim to neni jak jsem si puvodne myslel, disk je v poradku pripojoval jsem ho k jinemu pc. Boot flash disc mam legacy win10 x64 pres rufus to je v poradku normalne nabootuju ale pak jak se zobrazi uvodni screen instalace win10 tak se pc samo restartuje.
Jedina vec ktera me napada je ze se zahriva bud cpu nebo gpu. Jak sezenu pastu tak to prepastuju jinak je bohuzel spatny hw podle me, jeste by to mohla delat ramka ale na to moc nevsazim nebo zkusit update biosu pokud neco najdu.
BB je asi deset let stary je tam AMI bios.
Mimochodem MCT od Microsoftu ma v sobe legacy i uefi boot :)

Tak jsem dosel k zaveru ze se prehriva GPU jelikoz ploska heatsinku na nej primo nedoseda. Polozil jsem pasivni chladic primo na oba cipy na desce a uz jsem se posunul s instalaci OP i kdyz nekdy v pulce se to zase prehralo a rebootlo.
Zkusim nejak poresit chlazeni...