Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nahrazení znaků ve slovech ve Wordu2010

Potřebuji v jednom textu - srt titulky - nahradit jeden znak druhým. Velké I (jako Ivan) za l (malé el jako liška). Opticky vypadají oba stejně, dělá to ale ale zmatek při překladu, kdy to auto překladač vyhodnocuje špatně. Nejde o změnu slova, ale o znak ve slovech, která mají tak jiný význam. Doufám, že to vysvětluji srozumitelně. Jde to změnit třeba Wordem? Nebo nějak jinak? Díky za případný tip.
Petr

O jaký jde auto překladač? Chápal bych, kdyby byl problém s rozpoznáváním znaků velké i a malé L při OCR, ale v souboru *.srt to snad zaměnit nejde?

Nahrazení textu ve Wordu klávesovou zkratkou Ctrl+H. Ale jak píše Wikan, musíš ohlídat, aby se nahradilo jen to co je špatně.

Odpovídal jsem na Živě, doporučoval jsem font Tahoma, ve kterém se ty dva znaky rozlišují (já jsem ještě potřeboval, aby se od malého L odlišila jednička). Ale napadlo mne, jestli tazatel ten text nemá z nějakého obrázku převedeného do textu skrz nějaký OCR.