Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nova herni pc sestava

Dobry den chtel bych si nechat na alze postavit nové pc na hraní her a stream , budu to potrebovat i s win10 a monitorem 144hz nejlepe S HDMI 2.0 a display portem , Dekuji za kazdy navrh a za vas cas.
limit je do 50 K ze vsim vsudy . diky

Tak já vás rozseknu :-) Ani sestava za 50 nemá prostor pro úlety typu skříň za 4tisíce a high end základní desky když výkon potom jaksi není. Základní deska s 570 čipsetem je fajn a určitě by jste ji jako počítačoví nadšenci chtěli mít doma...ale tazateli na hraní poslouží stejně dobře B450.
Nejlepší sestavu má podle mě Redmax. Přiznávám, že ten Radeon u M-Polovy neznám ale volil bych také nvidii.

akorát bych vyměnil desku
buď https://www.czc.cz/asus-rog-strix-b450-f-gaming-amd-b450/241079/produkt (tu mám)
nebo https://www.czc.cz/gigabyte-b450-aorus-pro-amd-b450/241835/produkt

a to z důvodu lepší integrované zvukové karty, pokud chce streamovat . ten rozdíl je dost poznat i při poslechu hudby.

Rozdil mezi ALC892 a ALC1220 je presne 0,00prd. Nepozna na zvuku nic. Pritom desky, co postujes jsou drazsi a minimalne Asus B450-F neni zadnej zazrak, bezna deska ve sve tride (ma ji kamos). Za stejne penize maji na CZC cipset X470 (MSI X470 Plus Gaming MAX) s lepsi napajeci kaskadou.
Vsechny ty desky jsou priblizne stejne, v necem je o chlup lepsi jedna, v necem druha, v necem treti, ja volil nejlevnejsi z nich, protoze ma napjaty rozpocet.

Podle mé osobní zkušenosti pozná rozdíl . Nevím proč těch 9 let starý ALC 892 výrobci pořád do desek serou, asi jich mají na skladě pokotot.

Ta MSI X470 GAMING PLUS MAX má jen ALC892.

Tu Asus B450-F mám, ano je to běžná deska a na nějaké velké přetaktovávání 8mi jádra určitě není.
K desce dostane na czc poukazky na omv za 700, na alce donedávna ssd 240gb takze cena pokud to zapocteme stejna.

Uz jen ke zvuku: zvuk je furt stejnej, pokud to umelo prenest spickovej zvuk pred 8 lety, umi to to same i dnes. Ty rozdily v jeste lepsim zvuku u novejsich zvukovych kodeku jsou nepatrne, cimz nevylucuju, ze to nejaky audiofil nemuze poznat. Proto rikam, nebot nejsem audiofil, ze zvuk bych resil az jako posledni, nekdo jiny to muze mit jinak.
Ovsem je tu jeste jeden hacek, zalezi i na implementaci zvukoveho cipu na desce, jak to ktery vyrobce nadesignuje a z me zkusenosti prave tohle poznas vic nez jestli to je ALC892 nebo 1220. Zminovane desky od MSI maji zvuk cisty, pekny, ten Asus take, rozdil neni. Gigabyte neznam, kdysi pred lety mel problemy se zvukem, dnes uz pry ne.

Keď sa objaví zaujímavá otázka na poradni, tak je všude ticho, ale keď dvanáctileje chalan vysomruje od rodičov prachy na hackovanie Pornhub serveri, tak to je topic uplně hore snáď aj v google search. Vela zaujimavé...