Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nova herni pc sestava

Dobry den chtel bych si nechat na alze postavit nové pc na hraní her a stream , budu to potrebovat i s win10 a monitorem 144hz nejlepe S HDMI 2.0 a display portem , Dekuji za kazdy navrh a za vas cas.
limit je do 50 K ze vsim vsudy . diky

Tva sestava je dobra, akorat bych se obaval toho Radeonu, sam nemam, ale tech stiznosti co jsem cetl, ja osobne bych se toho bal, problemy maji lide ve hrach s ovladaci, jestli chce tazatel streamovat nove hry, tak bych mu radsi doporucil NVidii.
A aby nepriplacel, protoze bude potrebovat jeste penize na monitor + OS (muze risknout levne na aukru), tak bych alternativne navrhnul jen par zmen:

SSD1 na system a instalaci her: https://www.czc.cz/adata-xpg-sx8200-pro-m-2-1tb/249921/produkt

Streamovani na HDD (ale souhlasim, ze SSD je lepsi, je to jen alternativa kdyby nezbyvaly penize): https://www.czc.cz/seagate-barracuda-3-5-2tb_2/215406/produkt

A grafika od NVidie: https://www.czc.cz/msi-geforce-rtx-2060-super-gaming-x-8gb-gddr6/264874/produkt

Slusna RTX 2070 Super uz je bohuzel prilis draha, aby se to veslo do limitu: https://www.czc.cz/asus-geforce-rog-strix-rtx2070s-a8g-gaming-8gb-gddr6/264617/produkt

Tak jsem zkusil vlastni zcela alternativni sestavu k M-Polove jiste dobre sestave ale s nabusenou grafikou od NVidie:

https://www.czc.cz/256043,260653,269064,264590,198449,253006,249921,228285,264617/kody

41.613 Kč

+ teda jestli nepotrebujes jako streamer i disk na ukladani videa, tak jeste prikoupit toto:

https://www.czc.cz/seagate-barracuda-3-5-3tb/237133/produkt

Na monitor uz by ale zbyvalo jen 6.000 Kc, coz se asi nepodari, pokud to nema byt sunt. (Windows na aukru okolo 200.)

Tak já vás rozseknu :-) Ani sestava za 50 nemá prostor pro úlety typu skříň za 4tisíce a high end základní desky když výkon potom jaksi není. Základní deska s 570 čipsetem je fajn a určitě by jste ji jako počítačoví nadšenci chtěli mít doma...ale tazateli na hraní poslouží stejně dobře B450.
Nejlepší sestavu má podle mě Redmax. Přiznávám, že ten Radeon u M-Polovy neznám ale volil bych také nvidii.

akorát bych vyměnil desku
buď https://www.czc.cz/asus-rog-strix-b450-f-gaming-amd-b450/241079/produkt (tu mám)
nebo https://www.czc.cz/gigabyte-b450-aorus-pro-amd-b450/241835/produkt

a to z důvodu lepší integrované zvukové karty, pokud chce streamovat . ten rozdíl je dost poznat i při poslechu hudby.

Rozdil mezi ALC892 a ALC1220 je presne 0,00prd. Nepozna na zvuku nic. Pritom desky, co postujes jsou drazsi a minimalne Asus B450-F neni zadnej zazrak, bezna deska ve sve tride (ma ji kamos). Za stejne penize maji na CZC cipset X470 (MSI X470 Plus Gaming MAX) s lepsi napajeci kaskadou.
Vsechny ty desky jsou priblizne stejne, v necem je o chlup lepsi jedna, v necem druha, v necem treti, ja volil nejlevnejsi z nich, protoze ma napjaty rozpocet.

Také se přidám k Redmaxově sestavě. Akorát se zeptám - ta 2070S za 18 litrů je vtip? Velice solidní 2070S se dají sehnat o 2/3 litry levněji, které se dají přidat jinde. Osobně bych je hodil do skříně. Ač také nesouhlasím se skříní za 4 litry, skříň může vydržet i více sestav a sestava za 50, si myslím, že nepatří do levné SPC skříně, ač jako budget řešení je fajn.

EDIT: A když už bych náhodou chtěl narvat 18 litrů za 2070S, vezmu alespoň pořádnej high-end, něco jako EVGA FTW3. U Asusu se platí za rádoby značku a rádoby super chladič, který ale třeba Gigabyte zvládne o dva litry levněji a prakticky stejně dobrý. (https://www.czc.cz/gigabyte-geforce-rtx-2070-super-windforce-oc-3x-8g-8gb-gddr6/269490/produkt)

Nesouhlasim s tebou. Ac Asus sel kvalitou dolu, ma snaha byla vybrat, pokud mozno tissi chlazeni grafiky, aby to nebylo pro uzivatele otravne. A jak jsem to prochazel, tak bud nebyly skladem s dlouhym terminem dodani, coz uz je ten Asus momentalne take nebo to byly grafiky s odflaknutym chlazenim, ktere dost rvou. Takze jsem se na prvni slusnou RTX2070S dostal az u Asusu za tu cenu, ktera tam je.
Bohuzel musim konstatovat, ze momentalne je dost nevhodna doba na nakup hardwaru, hodne toho prichazi z Ciny a vzhledem k situaci, ktera panuje, se sklady distributoru vyprazdnuji a komponenty nejsou. Pokud teda nekdo shani neco honem ted, tak musime varit z toho, co tu k dispozici jeste je.

Ohledne WINDFORCE plati uplne to same jako u VENTUS a ARMOR, vyrobce chladic v rade Turing odflakl a chladic se hodi maximalne pro mene vykonne grafiky, ktere maji mene ztratoveho tepla. U RTX2070S je to proste uz dost hlucne chlazeni a proto to moc nedoporucuju. Nakonec si vsimni, ze trochu lepsi chladic Gigabyte GAMING uz ma taky cenu o vys a premiovy AORUS je jedna z nejdrazsich grafik.

Co se tyka EVGA, tak ja jejich grafiky vubec nesleduju. U rad Maxwell a Pascal mely jejich grafiky dost silene problemy s chlazenim napajeci kaskady, vyrobce to totalne posral a dokonce nektere grafiky musel i stahovat. Jak je to u Turingu nevim, u me to proste prohrali. To uz bych radeji doporucil Gainward PHANTOM, ale ty nejsou na sklade.

Ano, mohl by sis rikat, ze by u sestavy za 50K mohla byt lepsi skrin, jenze kdyz to na konci spoctes, tak ta cena nevychazi. Zdrazuje se a dneska sestava za 50K uz zadne delo neni, bohuzel. S tim ja nic nenadelam a lepsi skrin je dneska opravdu za ty 4 litry a ty by proste chybely jinde.

Ono i Asus to poslední dobou dost sere... doporučuji najít téma ohledně jejich chladičů na 5700(XT) kartách, které byly již v výroby nedotažené a ještě se časem "odlepovaly", takže po půl roce řvaly a kartu stejně řádně nechladily. U Nvidií se jim tohle zatím nepodařilo, ale s jejich přístupem to čekám brzy. Také mě u Asusu štve, že sice platíš premium, ale to PCB tak nevypadá. To i GB se třeba u Aorus karet snaží více.

Pravda, WF není nic skvělého, ale zase bych to necpal na úroveň doslova zmrveného Ventusu, což je uřvaný nesmysl.

EVGA měla také problémy, jako kdokoliv jiný. Ale poslední dobou je používám v sestávách rád, jejich RTX2070 XC mám ve vlastní sestavě a opravdu si nemůžu stěžovat. Karta je i překvapivě tichá. Za nějakých 15,5 se dala pořídit 2070S XCU. Což je 3-slot custom 2070S s velice solidním základem i chladičem. Bohužel poslední dobou prakticky k nesehnání, jak všechno. (Teď koukám, na Mironetu je ještě na skladě - https://www.mironet.cz/evga-geforce-rtx-2070-super-xc-ultra-1605mhz-8gb-gddr6-256bit-hdmi-dvi-2x-dp-1x-usbc-215w-68+dp406074/) Jen mně prostě přijde nesmysl vysypat 18 za Asus (na skladě je navíc jen nějaká za 18,5). To si bude muset zvážit kupující. Ale zase oceňuji snahu necpat tam nejlevnější model g.k., jako někteří mají ve zvyku (někdy mě až překvapuje, kolik se toho Ventus odpadu prodá).

A ano, fajn skříň stojí čtyřku, ale myslím, že v sestavě za 50 by se ten litr navíc dal najít - https://www.czc.cz/be-quiet-pure-base-500-okno-cerna/269133/produkt.

Asus - TUF hruza, STRIX zatim jeste ne, to je ok.

Hlavni problem je kazdopadne v tom, ze chce tazatel nakupovat v dobe, kdy je vyber silne omezeny a asi bude jeste hur. Kdo nepotrebuje nutne, doporucil bych mu to odlozit aspon na leto. Ikdyz co ja vim, klidne to muze trvat a soucasne ceny i skladove zasoby muzou byt obnoveny az pred vanoci. :-/

Odkazovana skrin od BeQuiet vypada od pohledu lepe, bude mit silnejsi plech, zase ale na druhou stranu nemam rad skrine se zakrytym predkem a nafukem jen po stranach. Ja bych do ni nesel, ale urcite je to moznost. Ono u skrini je to hodne o designu, jedine se vyhnout smeckam se spatnym airflow, ale zavedene znacky to maji obvykle poresene.

Tu grafiku si musí zvážit tazatel. Ta EVGA je za těch necelých 16 ale skvělá grafika.

Skříň jsem doporučoval, protože už jsem sám do ní dvě sestavy stavěl. Sice je to spíše moje osobní věc, ale nesnáším skříně z tenkých plechů. Jeden z mála důvodu, proč držím starší Fractalku - většina dnešních case (i těch drazších, třeba NZXT, ač jinak ho mám rád) je dělaná z extrémně tenkých plechů. Člověk by se pomalu bál toho dotknout. Jasně, určitě tam mírná restrikce airflow je, tomu se nevyhneme, ale není to až tak podstatné. A tohle není až tak topivá sestava, aby to dělalo nějaký reálný rozdíl.

Podle mé osobní zkušenosti pozná rozdíl . Nevím proč těch 9 let starý ALC 892 výrobci pořád do desek serou, asi jich mají na skladě pokotot.

Ta MSI X470 GAMING PLUS MAX má jen ALC892.

Tu Asus B450-F mám, ano je to běžná deska a na nějaké velké přetaktovávání 8mi jádra určitě není.
K desce dostane na czc poukazky na omv za 700, na alce donedávna ssd 240gb takze cena pokud to zapocteme stejna.

Uz jen ke zvuku: zvuk je furt stejnej, pokud to umelo prenest spickovej zvuk pred 8 lety, umi to to same i dnes. Ty rozdily v jeste lepsim zvuku u novejsich zvukovych kodeku jsou nepatrne, cimz nevylucuju, ze to nejaky audiofil nemuze poznat. Proto rikam, nebot nejsem audiofil, ze zvuk bych resil az jako posledni, nekdo jiny to muze mit jinak.
Ovsem je tu jeste jeden hacek, zalezi i na implementaci zvukoveho cipu na desce, jak to ktery vyrobce nadesignuje a z me zkusenosti prave tohle poznas vic nez jestli to je ALC892 nebo 1220. Zminovane desky od MSI maji zvuk cisty, pekny, ten Asus take, rozdil neni. Gigabyte neznam, kdysi pred lety mel problemy se zvukem, dnes uz pry ne.

Keď sa objaví zaujímavá otázka na poradni, tak je všude ticho, ale keď dvanáctileje chalan vysomruje od rodičov prachy na hackovanie Pornhub serveri, tak to je topic uplně hore snáď aj v google search. Vela zaujimavé...