Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Skenovani do sdileneho souboru v domaci siti

Ahoj vsem..
Nedavno jsem resil skenovani dokumentu v domaci siti pomoci PC,nebo sdileneho souboru. Bohuzel,nejde mi to nijak sprovoznit a tak bych dal na radu Ledniho brtnika. Ten mi poradil,abych skenoval do domaci siti pomoci routru,v kterem bude zapichlej HDD.
Proto muj dotaz je, jak to udelat?
Musi byt v routru zapichej HDD,nebo staci i USB Fleska?
Jde o routr Asus RT-N10U.
Slo by to udelat,abych skenoval do flesky pichlej v routru a dokumenty sdilel v PC,ketere jsou v domaci siti?

Zatim jdem udelal to,ze jsem pichnul flesku do routru. Povolil v menu routru FTP a Sambu a povolil anonymni prihlaseni. V noteboku jsem pridal umistneni v siti,kde jsem zadal adresu ftp://192.168.x.x Tim se vytvorila nova slozka v SITI a TENTO PC.. Muzu do nej kopirovat,ale nejde mi do nej skenovat. Tiskarna vypisuje chybu,nebo "selze" sken kvuli spatnemu nastaveni DNS. Tiskarna Oki MC 342dnw.

Řešení:

Musim se vratit do puvodniho prispevku.protoze mne opet zlobi skenovani do sdileny slozky v PC.

Menil jsem modem a nastal opet problem s tiskarnou. Nejde mi skenovat do sdileneho souboru. Jelikoz se zmenila IP adresa PC,tak jsem v nastaveni tiskarne zmenil jen IP,i tak to ale nejde. Po tydnu jsem to asi rozhodil uplne. V Centru sitovych propijeni a sdileni mam vsude vse,krom "Vsechny site-Sdileni verejne slozky(to je vypnuto),povoleny.
V tiskerne mam (snad) spravnou cestu k sdilene slozce. I tak to ale nejde. Tiskarna bud ukol zrusi,nebo napise,ze je stany nastaeny DNS..

Nevim,kde delam chybu.

Nenapada nekoho,co jeste zkusit,nebo zmenit,aby to fungovalo?

EDIT: Kdyz se chci na sdilenou slozku podivat z jinyho PC v domaci siti,tak sice ho vidi,ale nemuze se na slozku pripojit-podivat. Pise,ze Windows nemuze ziskat pristup...

chtělo by to vypsat, co všechno se na tiskárně nastavuje se sítí - s konkrétními údaji.
na pc předpokládám polonefunkční w10 home. snad má aspoň povolený protokol smb v1.
tiskárna připojená lan kabelem k routeru? nechce se mi všechno číst znovu.
ip adresa pc nemá na nic vliv - pokud není tiskárna usb, pokud se úplně nezměnila síť po výměně routeru.

1) "sken oki" - tiskárna i ostatní sdílející přežijí název síťového adresáře (nebo souboru?) s mezerou?

2) tak jak je to zadané to vypadá na adresář (frikulíni tomu už 18 let říkají složka)
jsi si jistý, co přesně tento formát url adresy znamená?
to že tupý windowsí průzkumník 25 let default neukazuje příponu souboru neznamená, že soubory žádnou příponu nemají. odkaz pak samozřejmě nemůže být funkční, ta mezera to jen posere ještě víc.
čtu: example = \\testcomputer\test
tak to určitě není soubor, na cílovém zařízení 192.168.1.21 musí existovat takto nazvaný síťový adresář. a ty se sdílí bez mezery, třeba "sken_oki"

3) port number: nevyplňoval bych. nebývá náhodou default 6100? nebo to je jiný protokol? vlastně toto není pro síťový tisk, ale ukládání naskenovaného souboru kamsi na sambu, čili default snad 443.
radši bych to nechal prázdné.

4) username, password: je normální, že síťový adresář potřebuje u sdílení nějaké jméno a heslo. na pc je to zásadní podmínka. pokud je to sdílený minidisk tiskárny nebo routeru, může to být celkem jedno. (ale router to nebude, ta ip .1.21 je příliš nesmyslná)
některé typy windows sítí heslo vyžadují, ty máš verzi "home". já se jí štítím, naposledy jsem ji měl na netbooku s xp, kde šla heknout na profi. to se hodí právě u sdílení a přístupových práv.
anonymní = zjednodušené sdílení v xp se obešlo bez hesla, pokud byl povolen přístup pro uživatele "everyone".
jinak se home verzím vyhýbám jako morové rámě od mrchosoftu. ostatně to že museli kvůli automatickému šíření virů zablokovat bezheslový homogroup mluví za vše.

IP adresa se zmenila..Pred tim byla 192.168.2.xx,ted je 192.168.1.xx

5) předpokládám, že síť stejně pocházíš v tupém průzkumníku a proklikáváš se postupně ručně až k tomu "sken_oki". takže ti všechny adresy změnil dhcp a nemáš nikde zapomenutý skript napevno.
i chyby mluví o vadných přístupových právech, to je nejspíš to slavné bezheslí.

Dekuji za reakci..
1) Slozku,nebo-li soubor jsem zmenil na jeden nazev..Konkretne OKI..

2) Kdyz sdilim konkretni adresar,zkopiruji "odkaz",zadam do tiskarne a stejne nefunguje..ani s \\.. IP adresa 192.168.1.21 je PC do kteryho chci skenovat..

3) Pokud nezadam PORT,tak mne nenecha ulozit nastaveni-napise chybu nevyplneniho portu..Ani pri 443 to ale neskenuje..

4) Nez jsem zmenil modem,skenovalo to i bez username a hesla.. "everyone" jsem zadal na cteni i zapis s vsema "upravama" pro sdileni..

Win Home uz byl v PC,pro me pouziti(do ted),mi byl dostacujici.. :-(

mě děsí ten jeho obrázek: https://pc.poradna.net/files/91374-oki-png

1) jednak má prý sdílecí flashku zapíchnutou v routeru 192.168.1.21, nevím proč se mi tomu nechce věřit.

2) druhak má rozdrbané malování mspain.exe, což je ještě horší. (ms chyba už od win95)
- buď v malování potáhnout myšem za pravý dolní roh "kreslícího plátna" a zmenšit ho zpět na pidiplochu
- nebo to opravit:

REGEDIT4

; Malovani predvolba noveho obrazku 111x100px
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Applets\Paint\View]
"BMPWidth"=dword:0000006f
"BMPHeight"=dword:00000064

- nebo používat cokoliv normálního, třeba irfanview

skenování do pc se bude řídit zapisovacími + přístupovými právy toho pc.
1) k přimapování adresáře/disku na pc: opakuju že síťový název má být bez mezery. smb v1 - server bude nutný, na firewalu pc povolena výjimka pro sdílení souborů.
2) windows mohou odmítat anonymního uživatele. minimálně povolit přístup uživateli "everyone". anebo zřídit na pc uživatele tisk s heslem tisk, kterého tiskárna využije pro připojení.
3) uživatel tisk musí mít nastavené právo pro zápis do síťového adresáře na pc. (snad to zkriplená home verze windows umí)

achjo, psal jsem, že jako dns má být vyplněné ip routeru.
kontrolní otázka: myslíš, že dns 213.46.17.38 zná jméno tvé oki tiskárny a umí ji přeložit na tvou lokální ip adresu?

předpokládám, že preferuješ jakousi úroveň vlastního bezpečí a nevyžaduješ po ní žádné cloudové služby. skutečný internetový dns proto tiskárna znát nemusí, on jí kdyžtak router poslouží jako resolver.
v tom nastavení je vidět i hostname "mc342", kdybys ho potřeboval pro nastavení portu tiskárny v ovladači místo její ip. právě router by ten hostname mohl vidět.

pro vytunění zabezpečení můžeš tiskárně zrušit gateway, nepotřebuje lozit ven.

Priznam se,ze ja tam ale nic nikdy nevyplnoval..
Cili..
1) Mam do DNS (PRIMARY) zadat IP routru?
A do DNS (SECONDARY) nezadavat nic?-kdyz necham kolonku prazdnou,po ulozeni tam stejne narve 213.xx....

2) Jak prejmenovat(pokud to je nutny) hostname v tiskarne..Sice je tam napoveda,ale ale danou polozku s Identifikaci nemuzu v nastaveni tiskarne najit..
V napovede je tohle:
It is a computer name registered in the DNS server.
When you change the host name, please change "Short Printer Name", too.
( [Setup] - [Identification] - [Short Device Name] )

3)

pro vytunění zabezpečení můžeš tiskárně zrušit gateway, nepotřebuje lozit ven.

Kdyz vymazu cislo IP v kolonce GTW,stejne po ulozeni nabehne IP routru..