Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vliv case na chlazeni

Ma material case nejaky podstatny vliv na chlazeni, nebo se prakticky uplatni jen airflow?

Vsude ctu, jak nove grafarny hluci vetrakama, jak B570 navic ma vetrak i na MB a boxove chladice CPU jsou des-bes a pritom case jsou z tenkeho plechu (a obcas prusvitne bocnice), ktery IMHO moc hluk netlumi.

Tak me napadlo, jestli by slo (teda urcite slo, ale zda by melo smysl) udelat case z nejakeho materialu, ktery hluk nevede (rekneme preklizka+molitan) - a zaroven si vyresit airflow tak, aby vsechno dostavalo rovnou vnejsi=studeny vzduch a ohraty vzduch sel zase ven, misto na dalsi casti pocitace. Tedy samostatne privody vzduchu rovnou k CPU, GK, zdroji, MB, diskum ... a zase odvody odtud ven - s tim, ze by proudd vzduchu sel primo na danou soucast, nikoli jen obecne "zepredu nekam dovnitr skrine" a pak zase "vzadu cetralne ven"?

Myslím si, že materiál PC skříně vliv na chlazení nemá, spíš konstrukce, teda Airflow. Molitan bych asi do PC skříně nedával. Je možno zakoupit odhlučňovací materiál, např.:

https://www.czc.cz/akasa-ak-pax-2-odhlucneni-skrine/26209/produkt

Rovněž dochází k vibracím od ventilátorů, což je možno eliminovat antivibračními sponami, např.:

https://www.czc.cz/akasa-ak-mx003/64863/produkt