Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přeinstalování PC

Zdravím. Chtěl bych provést čistou přeinstalaci mého PC. Počítač jsem koupil s již předinstalovaným Windows 10 64 bit. Mám 2 disky. C: (SSD) - zde mám nainstalovaný Windows a D: 1TB HDD - zde mám vše ostatní (hry, aplikace, programy). Potřeboval bych poradit, jak provést přeinstalaci přes BIOS + vyčištění obou disků. Windows 10 mám na CD i s klíčem. Byl by někdo ochotný mi to popsat krok za krokem ? Předem děkuji.
Základní deska - MSI MB Sc LGA 1151 H110M PRO-VD, Intel H110

A cílem je co ? Chceš to prodat, nechceš aby se někdo hrabal v datech ?= Potřebuješ program co oba disky přepíše.
https://www.idnes.cz/technet/software/bezpecne-smazani-dat.A190202_192841_software_dvr

Chceš to jen pro sebe celé vymazat - odpojíš disk D, zahájíš instalaci při té naformátuješ disk C. Po nainstalování windows, ovladačů připojíš disk D a u toho pak zvolíš naformátovat.
Dá se to i zkombinovat s 1) ale nemá moc smysl.

To sa normálnemu, sľušnému, poctivému, pracovitému človeku, ktorý trochu dáva pozor pri inštalácii, nemôže nikdy stať, aby si nevedel správne vybrať, kde a na ktorom pevnom disku bude situovaný aktívny (a primárny) oddiel so zavádzacími údajmi a bootmanažérom spoločný nielen pre všetky disky, ale spoločný v prípade multiboot pre viacero operačných systémov či už pre MBR alebo GPT alokačnej tabuľky NTFS.

Já jsem si postavil svůj první PC někdy v šestnácti, 21 let nazpět, takže mě poučovat nemusíš, jak to funguje :-)
Byl to AMD K5 PR75. Do té doby jsem od svých deseti let programoval ještě na Didaktiku Gama textové hry pro zábavu.
Chci tím jen poukázat na to, že ten problém může vzniknout. Jednodušší je ostatní disky odpojit a nechat jen ten, kam chci nainstalovat systém. To je otázka jedné minuty.