Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s grafickými ovladačmi po reklamacií NTB

Ahojte,

Vyskytol sa mi divný problém. Cca pred mesiacom sa mi z ničoho nič vypol notebook a nešiel zapnúť nijak nereagoval. Stalo sa to naštastie 9 dní pred koncom záruky, tak som Lenovo okamžite kontaktoval. Vrátil sa mi cca po 15 dňoch ale stým, že tam chýbal SSD disk a nechali tam len HDD. Okrem toho HDD pri zapínaní Windowsu nabiehal neskutočne pomaly, ale keď už nabehol pracoval normálne mám pocit.
Ale vznikol ďalší problém, všimol som si, že mi nefunguje grafická karta. Tak som im napísal mail a zobrali ho znova na reklamáciu. Keď mi ho doniesli naspať, SSD bol naštastie uź v ntb ale problém s grafikou ostal. Prikladám foto s reklamácie

Teraz popíšem problém s grafikou. Systém ju registruje,ale keď som nainštaloval driver, a chcel spustiť panel grafiky napísalo mi ,,v súčasnosti nepouzivate obrazovku pripojenu k jednotke nvidia gpu".Tak som to skúsil inak, nainštaloval som si NVdia Experience a skúsil nainštalovať grafiku cez to, ale pri inštalácií mi nabehla hláška že sa vyskytla chyba. Skúsil som už všetko možné, uinstal v Safe mode v DDU a opetovnej inštalacií nič nepomohlo. Všetky appky hry idú cez intelácku grafiku. Ikonka na grafiku inak už na dobro zmizla a vôbec sa mi dole nezobrazuje
viď foto
Lenovo y520 - i7, 1050ti, 1000 HDD, 128 SSD, Win 10 najnovší Uptade.

Teraz mi samozrejme záruka skončila, ale idem im napísať zas. Poprípade možno nájdem pomoc tu.

osazený hw ukazuje správce zařízení. snad ta grafika žije, osazená je. servis nejspíš nespravil nic, takže se dá tipovat upečená grafika, viz průběh závady.

toto mají být funkční ovladače grafiky:
https://pcsupport.lenovo.com/us/en/products/laptops-and-netbooks/legion-series/legion-y520-15ikbn/downloads/driver-list/component?name=Display%20and%20Video%20Graphics

nechápu lidi, kteří začínají instalací nvidia experience.
i když to s tím nesouvisí, ten shit od mcafee tam máš proč?

Prdlajs stane se!
Jednoducho - technik si privyrobil. zobral SSD a hodil tam nejaký starší použitý HDD. A je opravené. A majiteľ má pomalú šunku.
Na mieste majiteľa by som ihneď zverejnil názov a sídlo servisu (aby tam už NIKTO NIKDY nedával svoje zariadenia opravovať) , riešiť to právne a aj cez ČOI (reklamácia nebola vybavená správne, navyše došlo k znehodnoteniu zariadenia).

Medzi nami - je to zlodejina a podvod.

Tu nastáva inak troška problém. Ja som ho kúpil ako 2, mesačný od typka. Doklad všetko bolo ale pri sťahovaní som ho stratil. Našťastie stačí zadať sériové číslo na Lenovo poslať im ho a oni majú elektronickú záruku. Problém je, že pri reklamácií kus za kus alebo peniaze naspäť to je problém predajcu. Ale ja netuším kde bol kúpený
Myslíte, že by mi stým vedel pomôcť priamo Lenovo a zistiť kde bol poslaný ako nový ?

Ja som reklamoval 3 veci, to, že po prvej reklamácii tam nebol SSD, divné správanie HDD a že nefunguje grafika. To, že oni to v reklmacnom nijako nekomentujú, respektíve to odbili položkou nesprávneho windoswu, nie je moja chyba, zjavne sa domnievali, že to reinstal w10 spraví a ani to nekontrolovali. Alebo nechápem, čo si mám teda ujasnovat.

LOL.

Takže si to shrneme: "reklamoval" jsi chybu Windows, kterou servis "opravil" jako NEZÁRUČNÍ opravu (tedy se neprodlužuje záruka) pomocí reinstalaci OS, kdy ti změnili konfiguraci HW (odebrali SSD)?

No tak to je prdel. Zlatý Dell a jeho servis. Nejde o to, že ti přeinstalovali OS, to je u laciných servisů běžné, ale ta ztráta konfigurace, to je fakt hustý.