Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pozapajanie dosky

zdravim, snazim sa poskladat pc.
case mam wing rs101, dosku gigabyte ds3h.
neviem kam mam zapojit kontektor zo skrine oznaceny ako power led(v navode sa pise ze ho mam zapojit na pled na doske). na doske mam konektor oznaceny ako message/power/sleep led(ma len 2 kontakty) a druhy je pwr_led(3 kontakty:+--). ktory je ten spravny?

a dalsia otazka-zapojil som uz usb a audio kabel zo skrine. ked zapojim este cpu, zdroj, fdd a sata mechaniku-uz netreba ziadne kable? narazam na to, ze v tomto pc co mam, myslim je vedeny nejaky kabel z mechaniky na dosku.

btw mam aktualizovat bios?

vdaka za rady.

-tak pozapajal som, preinstaloval a skoro vsetko ide, az na 1 vec. ked bezi windows a stlacim tlacitko reset na skrini, pc sa resetne. ked bezi windows a kliknem na restart, odhlasi sa, zhasne monitor, klavesnica, mys, mechanika a nic sa nedeje. potom nefunguje ani tlacitko reset na skrini. ide iba vypnut tym tlacitkom, ktorym sa zapina. poradi niekto co s tym? vdaka.

btw bios som neflashoval(mam verziu f3, najnovsia e f4).

stranka vyrobcu:
http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/BIOS _Model.aspx?ProductID=2800

netrep, moze sa volat kludne aj "janko_hrasko.bat" a bude fungovat. Nazov suboru s tym nic nema.
Pokial si do toho BAT suboru napises to tvoje "ping 192.168.1.2 -t" tak to fungovat musi, pretoze to ide u mna doma, v praci, u kazdeho, kde to skusim. Cize ked to tebe nejde, tak mas nieco zle, alebo nevies pisat...
A to este nevieme co myslis pod slovom "nefunguje"... ak si pod tym predstavujes, ze ti nic na pingy neodpoveda, tak to neni problem toho suboru, ale hladaj si chybu niekde u teba v sieti.

-teraz som ho mal nazvany prave ping.bat, ale uz som ho premenoval a ide to.

-teraz som si vsimol dalsi problem. 160 GB disk mam na niekolko particii rozdeleny a po preinstalovani windowsu sa mi posledna particia(F) nejak poskodila. pri instalovani po restarte ho skontrolovalo ale teraz vidim iba zaplnene miesto a ziadne subory. zostava uz iba pouzit nejaky soft na obnovu alebo sa to da nejak vydolova nastavenim?
edit: nebude problem niekde tem, ze predtym som pri instalacii daval f6 a drivery z diskety a teraz na novej doske mam native sata/alebo ide, ci co(nemam tu navod...)? - drivere som nedaval pocas instalacie windows.
-a dalsia otazka: predtym som mal disk nastaveny na sata 150. mozem to teraz len tak zmenit na sata 300?