Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zaseknutí obrazu při vyšším výkonu PC

Dobrý den,

vlastním Acer aspire 5750G
Intel core i5-2430m 2,4ghz, 8gb ram DDR3, Nvidia geforce GT540M.

Nyní mám v PC Windows 10. Stává se že po čas hraní a záteži PC se počítač zasekne.
Když ho zhodím do oken a zmáčknu CTRL+ALT+DELETE tak Správce úloh se zapne, ale nemohu v něm nic dělat ani hru vypnout.
Když chci pomocí ALT+TAB se dostat třeba na prohlížeč, který byl zapnutý, tak tak to nejde a opět mi skočí celé okno se zaseknutou hrou.
Když znovu zmáčknu CTRL+ALT+DELETE a dám restartovat, tak počítač vypne hru a začne probíhat restart. Ale restart se zasekne a já jej musím
natvrdo zhodit.

Počítač se ani nepřehřívá a je vyčištěn a přepastován.

Když jsme zkoušel pc vrátit na původní Win 7 tak se při zátěži objevila hláška: POTÍŽE PŘI VYSOUVÁNÍ ZAŘÍZENÍ NVIDIA GT 540M
POZN. ZAŘÍZENÍ NVIDIA GT540M NENÍ VYMĚNITELNÉ A NELZE JEJ VYSUNOUT ANI ODPOJIT.

Acer aspire 5750G

bohužel. předpokládám, že takový shit ti kdysi doporučili na živě. ale tak má to aspoň nějakou ramku, máš 1 bod.

takže se ti seká systém nainstalovaný na disku 5400ot.
o originální instalaci či opakované reinstalaci systému s ovladači nepíšeš nic, zato tě zajímá přepastování.
pokud jsi to reinstaloval - nejedou teď náhodou ty hry na grafiku intel místo nvidia?

doporučuju program hwmonitor - mívá sympatický screen, někdy i s "utilization".

To jo ale ovladače pro W10 nejsou ofic žádný,takže pak ti to může ject jak má nebo taky nemusí.Na něčem podobným sem taky zkoušel dávat dřív W10 i když slabší HW,instalace vše OK ve správci vše v pořádku celkem to i běhalo až na to že všechno bylo vytížený z 99% z nějakýho důvodu CPU,HDD i RAM (4GB) kde pod W7 to bylo na pár procentech.