Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ramky

Zdravím, měl jsem 16GB RAM a dokoupil jsem si dalších 16GB. Hraji hru CoD: Warzone. Když nechám jenom těch 16GB hra jede super, když přidám dalších 16GB a mám tedy v pc 32GB hra se seká, něco jako kdybych měl Lagy. Zkoušel jsem je dávat i po jedné ty nové a taky to jede dobře. Jenom když je těch 32 tak je problém. Jiné hry WoT, Doom, CS:GO, atd... jedou dobře i programy. Mám takové jaké deska podporuje i ty nové jsem koupil stejné, ať předejdu otázkám jestli jsou správné. Předem děkuji za radu.

Tech 16Gb jsi mel s jendou RAM nebo 2x8 ?
Jestli mas ted 4X8 a tva zakladni deska podporuje jen Dual-Chanel a mas nastavene vysi Hz nebo jsi zkousel zvysit Hz tech ramek, muze to vest ke strate vykonu, nebo celkove nestabilite.

Jestli mas 2x16, tak se podvej, zda-li jsou zapojeny ve spravnem DIMM (ob-jedno, dle MB A2+B2, nebo A1+B1).

A na kolik MHz ti ty RAM jedou ? Podívej se třeba do CPU-Z : https://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html
Vypni v BIOS XMP profil, OC, nastav je pro začátek na 2400MHz (jestli to pojede normálně, tak je zkus zvýšit na 2666 etc, hlavně aby nebyly nad 2999Mhz), nebo použij jen 16Gb, na hraní je to stejně jedno, žádná hra ti neveme 16Gb.
(jinak ten bandwitch nebude stíhat přeposílat informace z RAM do CPU a naopak protože ta šířka pásma není na tuto kombinaci dostatečně rychlá , aby jsi je mohl reálně využít, by jsi potřeboval CPU & MB která podporuje Quad-Chanel)

Můžeš aktualizovat Agesa pro lepší kompabilitu, ale tvuj problém je spíše hardwarový na straně limitu řadiče, navíc CPUs Ryzen na MB podporující jen Dual-Chanel moc kombinaci, sdílení 4x RAM nemusí a nemají rady a už vůbec né na takových šílených Hz.
(Bud zvolíš 2x8 = výši MHz, nebo víc RAM x4 = nižší MHz).

PS: A hlavně se neřid videama na Youtube, až na pár her citlivých na velikost RAM je rozdíl 16 vs 32 zcela jedno a rozdil řádově nad 100 FPS to dělá nějakých 5FPS. Osobně bych teda zvolil Dual-Chanel z 2x8, stabilitu a výší HZ.