Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pro přístup k internetu nutné přihlášení - chyba připojení

Dobrý den,
Obracím se na Vás ohledně poměrně záhadného a možná složitě dohledatelného problému ohledně připojení k internetu, funkčnosti připojení a podobných záležitostí.

Ve zkratce shrnutí mé aktuální situace: přebývám u kámoše (spolubydlícího), kde on i já máme vlastní počítač každý v jiné místnosti (akorát jsme si teď v podstatě počítače prohodili, já používám jeho a on používá můj). Oba počítače jsou připojeny k routeru kabelem. Problém spočívá v podstatě v záhadné až nepochopitelné situaci, kdy internet normálně běží, ovšem záleží jak která stránka. Mnoho stránek totiž vůbec neběží (ne, že by psalo chybné připojení či cokoliv jiného, stránka se prostě jakoby "načte", ale zůstane v prohlížeči jen bílá plocha).

Popis záhady:
Dnes jsem volal s technikem poskytující internet, že v podstatě je záhada můj problém, neboť on z jeho strany vůbec žádný problém nevidí a vše by mělo být v pořádku. Můj problém totiž spočívá v tom, že kromě toho, že internet víceméně normálně na PC funguje, seznam, google, e-maily, prostě běžné stránky fungují, ovšem některé nikoliv s tím, že mi dole ikonka připojení hlásí chybu - konrkétně že připojení k internetu není k dispozici, dále že „mohou být nutné další přihlašovací informace“, po diagnostice připojení píše zase „K získání přístupu k Internetu bude možné nutno přihlásit se k poskytovateli internetových služeb (ISP) této sítě“ a v prohlížeči mi zase vyskakuje upozornění „Pro přístup k internetu se musíte nejdříve přihlásit k této síti“ a to i když jsem zrovna normálně na stránkách, které fungují. Když ale kliknu otevřít přihlašovací stránku k síti, načte se to úplně stejně, jako stránky, které nefungují - tedy že se nenačte nic, zůstane jen bílá plocha.

Díky tomu vlastně nemohu navštěvovat mnoho webových stránek, rovněž jako uživatel torrentu (což snad nevadí), mi přistalo fungovat připojení samotné a nefunguje odesílání dat. Nemohu se připojit ke konfiguraci mého routeru, protože i když zadám 192.168.0.1 do adresy, opět se načte stránka a zůstane bílá plocha, takže nemám šanci z kamarádového PC (který teď používám) provádět ani konfiguraci routeru.

Tohle vše ale vůbec není problém mého počítače, který používá kámoš. Ten je úplně stejně připojen jako můj PC, všechny stránky (které nejdou u počítače, kde je problém), fungují, rovněž funguje připojení ke konfiguraci routeru, zkrátka vše bez problému. O to větší záhada je to, že oba dva počítače jsou připojeny úplně stejným způsobem - tedy kabelem k routeru. Zkoušel jsem rovněž kabely k routeru a počítači jen prohodit, můj počítač připojení bez problému, kamarádův stále problém, Dále jsem zkusil u obou připojit kabel rovnou ze zdi (od poskytovatele) do PC. U mého PC v pořádku, u kamarádového PC problém. Jediné, co mě tedy napadlo je to, že vůbec není problém v připojení k internetu (navíc když mi to potvrdil technik na dálku, že u nich je vše v pořádku, rovněž dle toho, že logicky když funguje internet a mnohé stránky fungují, připojení musí být v pořádku a rovněž také proto, protože druhý (můj) počítač s připojením vůbec problém nemá) - usoudil jsem, že by mohla být chyba někde v SÍŤOVÉ KARTĚ či SÍŤOVÉM PŘIPOJENÍ kamarádova počítače? Zkrátka tam bude asi někde nějaká vada, absolutně mě nenapadá nic, kde by mohla být chyba, protože to nedává moc smysl - u mého PC, který je připojen úplně stejně jde vše naprosto bez problému, zatímco u kamarádového PC, který je připojen totožně, je problém.

Přikládám i screeny obrazovky, jaké hlášky se na kamarádova PC ohledně připojení zobrazuje, co se ukazuje po diagnostice o pokusu opravy chyby a v prohlížeči(ích). Jak říkám, mnohé stránky nefungují vůbec (většina torrentových, třeba úschovna.cz a mnohé, náhodné - nevím, na čem záleží, zda některá stránka pojede a která nepojede). Důležité je to, že jsme víceméně tímto omezování a nevíme, koho kontaktovat pro odstranění chyby - zda zanést samotný k PC k diagnostice nebo zda se zaměřovat na připojení internetu - ale jak mi bylo zkoumáním dokázáno, tak v připojení nemůže být problém, pakliže můj PC má vše s připojením v pořádku.

Poradíte, prosím?

Děkuji(eme)

jestli je nefunkční pc po vlastnoruční instalaci ovladačů, vypadá do na klasický problém co je tu obden: nejdřív se instaluje chipset driver, po resetu ovladač síťovky.

když je vidět síťovka ve správci zařízení, nikde otazníky, budem věřit že má funkční ovladač, což bohužel pod win10 nemusí být pravda, m$ sám rozdrbává ovladače, občas k horšímu.

může se stát, že se gigabitová síťovka nedomluví se 100mb routerem. i když je funkční, nedostane ip adresu od routeru, začíná pak nesmyslných 169.254.x.x - výpis nastavení se dá zkopírovat do souboru.
start - spustit - cmd.exe:

ipconfig -all > ip.txt
notepad ip.txt

ve výpisu by byl vidět i typ síťovky.

ten pc má možná nějaký doinstalovaný antivir. ikona ale není vpravo dole vidět. pokud jo, odinstalovat.

nebo je ručně / omylem / spywarem nastavená ve vlastnostech internetu - lan připojení (nebo: inetcpl.cpl): zrušit proxy

nebo připojení brání běžící vir/spyware, zkontrolovat: adwcleaner

Asi jste špatně četl, a proto to zopakuji.
Zkoušel jsem propojení i bez routeru rovnou ze zdi a přesto problém přetrvává.
Další věc. Nic se na PC neinstalovalo dva roky, jako systém, drivery či něco podobného jako chipsety a síťovka. Vše ještě před týdnem normálně fungovalo.

iP adresa sedí s IP adresou poskytovatele, na obou PC, Takže logicky i na PC, kde je problém. (192.168......)
Na PC je klasicky antivir zaplaceny, který funguje uz mnoho let a nemam důvod jej odinstalovavat. Antivir je jediný v počítači. Jedna se o eset Nod antivirus.

Nerozumím co myslíte tímto a kde to udělat: „nebo je ručně / omylem / spywarem nastavená ve vlastnostech internetu - lan připojení (nebo: inetcpl.cpl): zrušit proxy”

Děkuji (prominte za diakritiku píšu z mobilu)

dost mě nezajímá, co jsem údajně nepochopil. chtěl bych radši vidět odpovědi na ty možnosti, co jsem vypsal.
např. "propojení i bez routeru rovnou ze zdi" jsem si všim, ale nevím co je před zdí. stále může stále mít vliv některý ze sw problémů. (teoreticky i neochotná změna speed/duplex síťovky, ale píšeš že hw se neměnil)
nebo automatický update ovladače síťovky za zmetek, u m$ nic divného.

iP adresa sedí s IP adresou poskytovatele, na obou PC

zas o ničem. výpis "ipconfig -all" buď jen samostatně, jestli dává smysl. nebo porovnaný s lan nastavením routeru nebo s druhým pc, jinak to tvrzení nemá žádný význam.

Na PC je klasicky antivir zaplaceny, který funguje uz mnoho let a nemam důvod jej odinstalovavat. Jedna se o eset Nod antivirus.

snad jsem psal srozumitelně: vykopat ven. eset dělá buď nod (budiž), nebo ess (víc škod než užitku). až se ověří že to není aktualizací/novou vlastností antiviru, masochisti si ten nesmysl můžou nainstalovat zpět.

nebo je ručně / omylem / spywarem nastavená ve vlastnostech internetu - lan připojení (nebo: inetcpl.cpl): zrušit proxy

inetcpl.cpl se dá spustit, jinak je to v ovládacích panelech internet -> připojení -> dole místní síť -> proxy.
nastavenou proxy možná detekuje i adwcleaner, protože to nebývá normální připojení.

ipconfig.txt : "Bond78-PC" dostává korektní adresy od routeru.
sice bych mu ve vlastnostech připojení zakázal protokol ipv6 a tunel teredo, ale i s tím to má fungovat.

proxy je správně nevyplněné, tak to má být.

nod antivir mohl projít nějakým updatem. je samozřejmě mnohem méně konfliktní než ess, nemá ty antisíťové služby. ale píšeš, že nepomohlo.

zkus ještě ručně nastavit nějaké normální dns (ncpa.cpl -> vlastnosti připojení -> vlastnosti ipv4):
193.17.47.1 + 185.43.135.1 ... https://www.nic.cz/odvr/
1.1.1.1 + 8.8.8.8 ... https://www.techradar.com/news/best-dns-server

kontrola antispywarem proběhla?
taky tam mohl být nějaký pozůstatek po viru, spustil bych v příkazovém řádku (a na konci restart):

netsh winsock reset all
netsh int ipv4 reset all
netsh int tcp reset all

Projetí antispywarem - nic, žádný úspěch

DNS nastavování jsem dělal již tisíckrát (tehdy kvůli přesměrování portu na stahování torrentů), a pak jsem od toho ustoupil, takže přenastavení DNS nepomáhá. Tady je vysloveně problém, že pořád mi dole vyskakuje hláška viz první příspěvek, nefunguje spousta stránek, nechápu to prostě. Už začínám být zoufalý a nervím, protože prostě nevím, kde je problém, přestává mě to bavit.

Nejlepší by bylo nějakého odborníka na TeamViewer nebo tak něco.

Viry žádné nejsou - projel jsem všemožnými softwary, dokonce NOD antivirem, Antispywarem atd....

Přikládám info o systému. Windows 7 64bit, popravdě jsem s ním velmi spokojený, netěším se na přechod na windows 10, ale co se dá dělat.
Jinak je jedno jaký prohlížeč používám, jak je vidno (viz první příspěvek) chybu detekuje samotný počítač v připojení - píše tam cosi s přihlašováním k síti a podobné nesmysly, a tím pádem nefunguje spousta stránek. Klidně mohu přiložit další screeny, ale víceméně v prvním příspěvku jsou ty základní a hlavní již doloženy.

Tady přikládám info o mém systému.

přesměrovací spyware asi není a vir prý taky ne, prohlížečů zkoušeno více, proxy není, není škodlivý antivir, síťová karta dostává z routeru funkční nastavení = mělo by se to chovat slušně.

ještě k textu té chybové hlášky o přihlášení k síti: uvažuju, jestli to není nějakou podivnou sítí. windows zásadně nastavuju na pracovní síť.
pokud je omylem nastavená veřejná síť, změnil bych to:

REGEDIT4

; To Set Unidentified Networks to Private (Work) Network Location
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\NetworkList\Signatures\010103000F0000F0010000000F0000F0C967A3643C3AD745950DA7859209176EF5B87C875FA20DF21951640E807D7C24]
"Category"=dword:00000001

naimportovat (sloučit) .reg soubor, restart, zatrhnout dole a zvolit pracovní síť.

ty 3 řádky s netsh byly vykonány?