Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ovládání Androidu

Zdravím.
jsem člověk, který dlouho měl tlačítkový mobil. Pak jsem několik let měl iphone. A teď několik dnů mám Android a nevím si s ním rady.
Mobil Redmi 6, verze Android 9 PPR1.180610.011, verze MIUI: MIUI Global 11.0.3, stabilní, 11.0.3( PCGMIXM), Model M1804C3DG

Moje otázky:
1) kromě běžných ikon mám dole 3 symboly. Zleva je to čtvereček, kolečko, trojůhelník/šipka
čtvereček zmenší puštěné aplikace a ty můžu jednu po druhé odsunout do boku a tím asi vypnout?
kolečko nevím
šipka je něco jako backspace?

2) kromě běžných ikon mám nahoře řádek mrňavých ikon. Celý řádek je zlev čas mobilu, podtržené kolečko, pak je to 9 symbolů facebooku, bílé kolečko s fajkou a jakési modré kolečko. I když klepnu na čtvereček vlevo dole, nevidím spuštěnou žádnou aplikaci

3) ikona pro spuštění Facebooku je unitř ikony Další aplikace. To je OK. Ale objevují se mi tam další 2 ikony, o kterých netuším, co jsou zač. Je to Joom.Stay at home a Joom Stay

Přes možnosti a Aktualizace mi to hlásí, že všechny aplikace jsou aktuální.
Přes možnosti a Aplikace a Správa aplikcí se asi dají odinstalovat aplikace. Tam žádná aplikace Joom... není. Co to je a případně jak se jí zbavit?

Omlouvám se za neznalost Androidu a prosím někoho trpělivého o rady.
Děkuji.

Este dodam len tolko,ze niektore aktualizacie ci uz systemu alebo aplikacii su casto dostupne len regionalne alebo len pre niektore verzie a revizie telefonov,takze napr.aktualizacia xy pre modely 6 bude dostupna len pre Aziu,alebo len pre Polsko,nie pre CZ/SK,a Tvoj telefon bude hlasit ze vsetko je aktualne a nieje dostupna ziadna nova aktualizacia

Potiahnuť prstom zvrchu dole (úplne ako keby ste sa dotkli tej lišty vrchnej, kde sú ikonky) a potom sa tam zobrazí niekde tlačidlo vymazať (alebo smetný kôš), prípadne ich potiahnutím smerom zľava do prava vyšmariť von :)