Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ovládání Androidu

Zdravím.
jsem člověk, který dlouho měl tlačítkový mobil. Pak jsem několik let měl iphone. A teď několik dnů mám Android a nevím si s ním rady.
Mobil Redmi 6, verze Android 9 PPR1.180610.011, verze MIUI: MIUI Global 11.0.3, stabilní, 11.0.3( PCGMIXM), Model M1804C3DG

Moje otázky:
1) kromě běžných ikon mám dole 3 symboly. Zleva je to čtvereček, kolečko, trojůhelník/šipka
čtvereček zmenší puštěné aplikace a ty můžu jednu po druhé odsunout do boku a tím asi vypnout?
kolečko nevím
šipka je něco jako backspace?

2) kromě běžných ikon mám nahoře řádek mrňavých ikon. Celý řádek je zlev čas mobilu, podtržené kolečko, pak je to 9 symbolů facebooku, bílé kolečko s fajkou a jakési modré kolečko. I když klepnu na čtvereček vlevo dole, nevidím spuštěnou žádnou aplikaci

3) ikona pro spuštění Facebooku je unitř ikony Další aplikace. To je OK. Ale objevují se mi tam další 2 ikony, o kterých netuším, co jsou zač. Je to Joom.Stay at home a Joom Stay

Přes možnosti a Aktualizace mi to hlásí, že všechny aplikace jsou aktuální.
Přes možnosti a Aplikace a Správa aplikcí se asi dají odinstalovat aplikace. Tam žádná aplikace Joom... není. Co to je a případně jak se jí zbavit?

Omlouvám se za neznalost Androidu a prosím někoho trpělivého o rady.
Děkuji.

Kolecko je nieco ako opusti vsetko a vrat sa na plochu,stvorec a sipku si v podstate uhadol ,joom.stay at home je nieco predistalovane vyrobcom,je to nakupny portal,kde mozes nskupovat z pohodlia doma a bude to odstranitelne len pokial bude telefon tvz.rootnuty rovnako ako tie ostatne blbostky nainstalovane vyrobcom....

Este dodam len tolko,ze niektore aktualizacie ci uz systemu alebo aplikacii su casto dostupne len regionalne alebo len pre niektore verzie a revizie telefonov,takze napr.aktualizacia xy pre modely 6 bude dostupna len pre Aziu,alebo len pre Polsko,nie pre CZ/SK,a Tvoj telefon bude hlasit ze vsetko je aktualne a nieje dostupna ziadna nova aktualizacia

Tie ikonky hore su vacsinou oznamenia, nie spustene aplikacie, priamo v aplikaciach sa daju tieto oznamenia vypnut.

Ad Dodatek: ano, na to to sluzi, pokial ich chces naozaj vypnut, tak po stlaceni toho kolecka ich mozes potiahnutim prstom na stranu vypnut (neviem, na ktoru stranu to ma Xiaomi)

Potiahnuť prstom zvrchu dole (úplne ako keby ste sa dotkli tej lišty vrchnej, kde sú ikonky) a potom sa tam zobrazí niekde tlačidlo vymazať (alebo smetný kôš), prípadne ich potiahnutím smerom zľava do prava vyšmariť von :)