Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AMD RYZEN 7 3700X teploty

Zdravím mám AMD RYZEN 7 3700X a chlazení Cooler Master Hyper 212 LED Turbo Red. Teploty v klidu jsem měl 35C. Před dvěma dny jsem instaloval nové drivery pro grafiku, mám GIGABYTE AORUS RX 5700XT. Od té doby mám teploty v klidu 55C. Nic jiného jsem s PC nedělal. Má někdo nějakou radu? Děkuji

Teď úplně blbá otázka - nemůže být něco s napájením na desce? Ramky 32gb 3600 mi lagují při zaplém XMP, když dám 16gb tak je to OK. Když počítač vypnu nechá zaplou RGB klávesnici, jedno jádro stále přetaktované, teploty stouply v klidu 0 20C. Když jsem ho koupil nešel restartovat, ale ALZA zjistila vadnou grafiku a vyměnila jí.

Zkontroluj si, zda na desku nevysel update BIOSu a po updatu nastav BIOS na vychozi, tim bys mel zamezit pripadnemu spatnemu napeti.

spust msconfig a dej vyberove spusteni s tim, ze nactes jen ovladace Microsoftu, zbytek zakaz a zkus, jestli se situace nezmeni.

1.47V to muze mit klidne taky i kdyz muj to teda nikdy nemel.
Musis mit neco nekde v SW pokud ti to predtim nedelalo a ted ano.

Nebo pokud chces/rozumis tomu tak muzes zkusit "undervolt"
Ja jedu stabilne na 1.28V a 4.2Ghz all core boost(takze vic nez pri defaultu) a teploty v zatezi mam klidne i o 15C nizsi

Doteď jsem nevěděl, že nějaký AMD Ryzen Master existuje a byl sem happy. Teplotu sem taky neřešil:-)
Program sem si kvůli Tobě stáhl a nějak tam ty údaje o teplotě nevidím. Něco jsi s ním nastavoval nebo přetaktovávál ?

Viz příloha.

Kromě aktualizací ovladače se Ti možná nahrál květnový update Win10.
Verzi win zjistíš pomocí "Winver" ve vyhledávání.

Asi by bylo dobré podívat se jestli Ti neběží něco na pozadí co ten cpu fakt vytěžuje. Napadá mě zrovna ten win update.

už sem to napsal nahoře. mám 2x16mb proto mi to jede na 3600

Pokud to máš skutečně rozštělované může to být ten update nebo ovladač grafiky. Podíval bych se na to vytížení cpu.
Počkal bych týden jestli to nedělá květnový update (pak by se to profláklo na netu).
Nebo můžeš zkusit vrátit ovladač grafiky pokud si s tím chceš hrát.