Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kam uložit on-line data bez rizika smazání?

Dobrý den, potřebuji nahodile při pohybu v terénu přistupovat z cizích počítačů do z bezpečnostního hlediska vhodného úložiště. Zatím to řeším nošením dat na 64 GB flash disku, ten je ale nespolehlivý a tak si chci vytvořit pro jistotu ještě záložní alternativu v podobě on-line úložiště dat. Externí disk nechci, je velký, těžký, zbytečně drahý a s rizikem poškození na cestách. Nejrději bych úložiště které je zdarma, i když jsem si vědomý, že je to velký objem dat, ale přístupy a datové přenosy směrem ke mě budou později minimální. V podstatě provozovateli zaberu "jen" cenné diskové místo a nezatížím konektivitu vyjma prvního nahrání a případně pozdějšího doukládání menších objemů dat. Zvažuji uložení na www.ulozto.cz, ale potřebuji trochu lepšího SW správce pro up/download, než je jejich klient. Oni také negarantují dlouhodobou archivaci a v souladu s podmínkami můžou data mazat bez dalšího upozornění. Data budou šifrována. Jedná se o velký počet menších souborů. Laicky jsem pochopil, že by mi mohl vyhovovat FTP přístup, ale v téhle problematice se ztrácím. Proto Vás prosím o radu... Děkuji.

Sorry chlape do dneška sem si nevšiml tvé reakce, každopádně netuším jak na to. Moje zkušenost s Mega by se dala shrnout jako:
Založil účet -> nahrál data -> nechal hnít -> přišel o ně.

Tímto mé snahy stát se "moderním" a využívat cloud skončily !!! Nakoupím HDD a zálohy duplikuju na ně.

Ahoj, podle kapacity 50GB soudím, že si účet zakládal někdy v počátcích tohoto uložiště - nejspíše za jiných podmínek. Nedávno sem potkal známého, kterému se stalo to samý s tím rozdílem, že se k němu alespoň dostal e-mail upozorňující na neaktivitu na účtu a odstranění dat - i když s křížkem po funuse.

Co je myšleno neaktivitou (přihlášení k účtu, download/upload souborů) sem nepátral. Když sem si účet zakládal, nic o neaktivitě a odstranění souborů sem tam nenašel. Tím nevylučuju, že sem si toho prostě nevšiml nebo špatně přeložil.

Každopádně uložiště mělo sloužit jako další stupeň zálohy před případným útokem ransomware což se moc nepovedlo ]:(

Edit: Vypadá to , že Flegův tip byl správný

Na Mega jsem měl 4 účty 50 GB,
o jeden jsem vlastní blbostí přišel.Chodila mně ta nabídka na PRO,jsem si zvyk to mazat.Pak přišel email ve španělštině,nečet jsem ho a nereagoval na něj.Bylo tam psáno
Se ha cambiado la contraseña de tu cuenta de MEGA. Si no has sido tú, revierte ese cambio a través del enlace a continuación.Si necesitas más ayuda, ponte en contacto con nuestro equipo de soporte
Obrátil jsem se na podporu,ale bez výsledku.

Pánové, jak jsem psal.
To Mega teda upřesním.
Účet 1: založen 2014 - chodí ta fotky z mobilní aplikace a jsou tam soubory - 50GB beze změn
Účet 2: založen 2016 - hudba - zmizel
Účet 3: založen 2016 - hudba - je ok
Účet 4: založen 2017 - prokazatelně tam je 1 film a nesahal jsem na ně, nebyl pro mne - beze změn

Včera jsem testoval 100GB Degoo
- funguje normálně, ale odradilo mne divný ovládání, ale funguje.