Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hdd nefunguje

Dobrý deň mám problém s externým 4TB hdd značky WD,pripojil som ho myslím k zavírenému notebooku a teraz mi nechce načítať.
Mám tam heslo WD security a po zadaní sa mi zobrazí osobitný disk a po otvorení píše: D:/ nie je prístupný . The disk structure is corrupted and unreadable

Však disk skontroluj, či ti ho nešifril nejaký zloduch z radov ransomware.

Ale najskôr bude v RAW, ako to bežne bývávává. Na RAW je vhodný nejaký partitionrecovery, nap. Minitools a spol.

Sprav kontrolu sektorov v cmd.exe, ako Správca: chkdsk (Z:) /x /f /r /v /b
Z: je písmeno tvojej jednotky, od A po X abecedy priraďované oddielom a diskom z dielne MS.

Daj sem screen so Správy diskov, nech netápeme v tme.

v cmd mám zobrazené:

C:\Windows\system32>chkdsk /f D:
The type of the file system is NTFS.
Volume label is Dávid HDD.
Corrupt master file table. Windows will attempt to recover
master file table from disk.

na MiniTool Power Data Recovery som spustil scan,píše ešte 30hodín keďže mám 4tb disk

správa diskov
https://ctrlv.sk/bqA0

Ide ti o obnovenie zavádzacieho sektoru, zavádzacích dát logických oddielov, nie o hľadanie zmazaných dát. Main Gááát, hodiny roboty. Recovery komplet dát použi až na záver, ak sa ti nepodarí opraviť, nájsť tabuľky oddielov pre prvé sektory NTFS ID HW 0x07 v prípade, ak sú iba tieto sprznené.
https://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft_basic_data_partition

https://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html

Tento starší EaseUS 8.5 Partition recovery je free a plne funkčný:

https://www.softpedia.com/get/System/Back-Up-and-Recovery/EASEUS-Partition-Recovery.shtml

Je to otázka hľadania na pár minút, ak nastavíš SW na Quick search.

Skontroloval si disk nejakým prenosným AV na ransomware? KVRT.exe
https://www.softpedia.com/get/Antivirus/Kaspersky-Virus-Removal-Tool.shtml

a spol. live free xindlov, ktoré sa nemusia inštalovať hlboko do systému?
---------------------------------------------------------
Dôležitejšie sú kontroly z ISO pod RAM, napríklad;
Dr.Web live CD/USB - No 1 na trhu.

Eset Sysrescue live ISO,

Spomalené algoritmy majú:
Bitdefender Sysrescue ISO a Kaspersky Sysrescuue ISO.

Tieto AV dokážu vykonať priamy prístup k dátam, archívom, moutnutým dátam, k zavádzačom a rootkitom z RAM mašiny pri uspatom OS na disku.

https://www.majorgeeks.com/files/details/dr_web_livecd_liveusb.html

vyrob si bútovačku z ISO Dr.Web na fleške, napríklad cestou Yumi.

https://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/

sú dva exe, pre MBR alebo pre UEFI

Teraz som nepochopil čo mám spraviť.
EaseUS Data Recovery Wizard 8.5 som stiahol a tam som dal Data Recovery a spustil je to časovo podobne ale myslím že toto ste odomňa nechceli nepochopil som čo chcete.
Dáta čo číta tak mi ukazuje že tam sú len mi nejde spustiť HDD,že bude len niečo zablokované

Ak si spravil chkdsk /x /f /r /v /b

opravili sa skrížené sektory pričom sa mohol totálne pokaziť súborový systém zavádzacích sektorov do tej miery, že sa disk nenačíta.

To by mal práve opraviť Partition Wizard, Recovery. Osobne ti odporučím strašiu klasiku EaseUS Partition 8,5. Je prehľadnejšia.
https://lnk.sk/ivDW

V každom prípade vykonaj z ISO na fleške kontrolu na škodnú, Dr.Web live alebo Eset Sysrescue live z ISO, aby si vylúčil možnosti zavírenia, hlavne ransomware, ten sa môže šíriť po iných diskoch a oddieloch ak náhodou klikneš na nejaký *exe alebo je v rootkite disku.

Hneď v prvom riadku vidím NTFS existujúci oddiel.

Len najprv nechaj dokončiť celý sken, následne sa ti objaví zoznam vešekrých oddielov, ktoré sú funkčné a teda pripravené k obnove.

Ak na niektorý klikneš, naskočí ti v grafike nejaká zelené farba, odkiaľ-pokiaľ zasahuje ten ktorý pošahaný oddiel (jeho zavádzač). Obnov ten oddiel, tú tabuľku v zavádzači, ktorý potrebuješ reparovať.

Ak mali disk v paprčiach viacerí koumáci, deliči, spliteri, mergáči, zistíš, do akej miery bol disk "nasekaný" nielen podľa cylindrov hláv rôznymi alokačnými tabľkami od distier Linuxu, MAC až po Windowsácke FAT/FAT32/ExFAT/NTFS a spol. amerických, kapitaľisticých, protisocialistických údajov, vrahov z volstrídu.

Zľatí naši komunisti, boľo nám ľepšie bez týchto diaboľských, amerických krámov. Aj mľečo či chľebík hvezdajší boľ dostať v ľacných obchodoch, aj si eštébáci a mafia miľovaných boľševikov zadarmo byty rozdávaľi pre seba a svojich skomunizovaných parchantov.

Tak predmetný NTFS oddiel daj obnoviť (restore - finish).

Nemaj obavy o dáta, s tými sa nič nestane v prípade nezdaru opravy sektora ID HW 0x07 NTFS. Dáta sále zostanú na disku neporušené, uchované.

Po oprave NTFS sa objaví komplet oddiel so zložkami a súbormi v pôvodnom stave v Explorer.exe Windows.

-----

Z uvedeného dôvodu, nekonečnej onánie "restore" disku z RAW, používaj delenie disku na logické oddiely alebo fyzicky odpájaj externé disky SW, až je ukončený zápis, Indexácia, Search ako aj záznam neviditeľných metadát v koreni (roote) externého disku. Lebo takto dopadneš, hľadanie hodín a hodín.

Je síce na trhu platený SW, M3PartitionRecovery 5.6, ktorý opraví pošahené sektory v cuku-letu, coby-dup, je to takový překladatelský voříšek pre maliara miniatúr Jošita. https://m3-partition-recovery.software.informer.com/5.6/

Nuž, ale kupuj SW potrebný na doma tak jednou, akorát za deset let, ako vraví Dr.Chocholoušek.

Ako to tak čítam, tak neviem či sa smiať alebo plakať, ale obávam sa, že Nuda aj spolu s jeho eštébákmi ti nedokážu poradiť.
V prvom rade by bolo dobré vedieť čo za vírus to bol, čo sa s tým diskom stalo. Na to by som napríklad využil nejaký testovací disk a zapojil ho rovnako do toho zavíreného nb, a skúsil ho opraviť.
V druhom rade, treba zistiť ako zhruba funguje to WD security. Lebo obávam sa, že to môže byť celkom záasadná prekážka v akejkoľvek obnove. Lebo nepredpokladám, že tie recovery nástroje rozoznajú zašifrovaný disk od WD.

https://www.intowindows.com/how-to-password-protect-western-digital-external-hard-drive/

Main Gááát, ty nevieš od radosti, čo robíš s diskom v zmysle jeho ochrany? Nedokážeš si najprv prelúskať dostupné návody k príslušnej veci?

Ešte že si ho nezašifroval o.i. vymožeností nástrojom Bitlocker pod Windows.

Zľatí komunisti, boľo ľepšie prevychovávaným, sľušným, poctivým občanom bez týchto amerických, západných, kapitaľistických, diaboľských šotov a pekeľných digitálnych zariadení.

Programy jsou, ovšem naděje na záchranu z rozbitého filesystému se tak značně snižuje.Ještě když jsi to zformátoval.Jestli ten disk byl třeba v RAW, tak z toho moc použitelných dat asi nedostaneš.Hodně štěstí a trpělivosti.Až budeš hledat, co k čemu patří a přejmenovávat to zpět.Jsou na to i firmy, které mají víc možností, ovšem ceny za záchranu jsou v tisících až desetitisících.U 4TB disku to bude hodně.
Ale na externí disk patří jen zálohy důležitých dat, tak snad máš originály i jinde.Nějaké filmy se seženou znova.