Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem hdd nefunguje

Dobrý deň mám problém s externým 4TB hdd značky WD,pripojil som ho myslím k zavírenému notebooku a teraz mi nechce načítať.
Mám tam heslo WD security a po zadaní sa mi zobrazí osobitný disk a po otvorení píše: D:/ nie je prístupný . The disk structure is corrupted and unreadable

Tak predmetný NTFS oddiel daj obnoviť (restore - finish).

Nemaj obavy o dáta, s tými sa nič nestane v prípade nezdaru opravy sektora ID HW 0x07 NTFS. Dáta sále zostanú na disku neporušené, uchované.

Po oprave NTFS sa objaví komplet oddiel so zložkami a súbormi v pôvodnom stave v Explorer.exe Windows.

-----

Z uvedeného dôvodu, nekonečnej onánie "restore" disku z RAW, používaj delenie disku na logické oddiely alebo fyzicky odpájaj externé disky SW, až je ukončený zápis, Indexácia, Search ako aj záznam neviditeľných metadát v koreni (roote) externého disku. Lebo takto dopadneš, hľadanie hodín a hodín.

Je síce na trhu platený SW, M3PartitionRecovery 5.6, ktorý opraví pošahené sektory v cuku-letu, coby-dup, je to takový překladatelský voříšek pre maliara miniatúr Jošita. https://m3-partition-recovery.software.informer.com/5.6/

Nuž, ale kupuj SW potrebný na doma tak jednou, akorát za deset let, ako vraví Dr.Chocholoušek.

Ako to tak čítam, tak neviem či sa smiať alebo plakať, ale obávam sa, že Nuda aj spolu s jeho eštébákmi ti nedokážu poradiť.
V prvom rade by bolo dobré vedieť čo za vírus to bol, čo sa s tým diskom stalo. Na to by som napríklad využil nejaký testovací disk a zapojil ho rovnako do toho zavíreného nb, a skúsil ho opraviť.
V druhom rade, treba zistiť ako zhruba funguje to WD security. Lebo obávam sa, že to môže byť celkom záasadná prekážka v akejkoľvek obnove. Lebo nepredpokladám, že tie recovery nástroje rozoznajú zašifrovaný disk od WD.

https://www.intowindows.com/how-to-password-protect-western-digital-external-hard-drive/

Main Gááát, ty nevieš od radosti, čo robíš s diskom v zmysle jeho ochrany? Nedokážeš si najprv prelúskať dostupné návody k príslušnej veci?

Ešte že si ho nezašifroval o.i. vymožeností nástrojom Bitlocker pod Windows.

Zľatí komunisti, boľo ľepšie prevychovávaným, sľušným, poctivým občanom bez týchto amerických, západných, kapitaľistických, diaboľských šotov a pekeľných digitálnych zariadení.

Programy jsou, ovšem naděje na záchranu z rozbitého filesystému se tak značně snižuje.Ještě když jsi to zformátoval.Jestli ten disk byl třeba v RAW, tak z toho moc použitelných dat asi nedostaneš.Hodně štěstí a trpělivosti.Až budeš hledat, co k čemu patří a přejmenovávat to zpět.Jsou na to i firmy, které mají víc možností, ovšem ceny za záchranu jsou v tisících až desetitisících.U 4TB disku to bude hodně.
Ale na externí disk patří jen zálohy důležitých dat, tak snad máš originály i jinde.Nějaké filmy se seženou znova.